کد خبر: ۶۵۲۰۰۲
تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۹

بیماران سرپایی قرنطینه خانگی را رعایت نکنند برخورد قضایی می‌شود

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول، گفت:با بیماران سرپایی که قرنطینه خانگی را رعایت نکنند برخورد قضایی می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :

شاپور مسعودی‌فر در گفت‌و‌گو با تسنیم، اظهار داشت: از اوایل اسفند ماه که تقریبا تمام کشور درگیر کووید 19 شده بودند، در این باره در سطح شهرستان دزفول بیش از 3500 نمونه گرفتیم تا افرادی که به بیماری کرونا مبتلا شده را شناسایی کنیم.

وی افزود: در این سه ماه اخیر بیش از 1150 مورد مثبت داشته که از این آمار حدود 400 نفر از آنها فقط بستری شدند و قریب به 750 نفر که نمونه‌های آن‌ها مثبت بوده، به دلیل این که حال عمومی بدی نداشته بستری نشدند و در منزل خودشان قرنطینه شدند؛ این افراد که ارتباط اجتماعی آن‌ها قطع شد، با دوره‌ای دارو حال‌شان بهبود یافت.

بیماران سرپایی قرنطینه خانگی را رعایت نکنند برخورد قضایی می‌شود

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول، درباره نظارت و بازرسی از اصناف دزفول، گفت: از 2500 واحد اصناف مختلف در هفته‌های اخیر بیشتر از 1600 موردشان را بازرسی کردیم که از این 1600 مورد بیشتر از 1400 مورد کد رهگیری داشته و بیش از 1300 مورد خودشان الزامات بهداشتی را رعایت می‌کردند؛ و همچنین 700 مورد به دادگاه معرفی کردیم و نیز 500 مورد پلمپ شد.

وی با اشاره به عدم رعایت نکات بهداشتی مردم دزفول، افزود: مشکل اصلی ما تماما اصناف نبوده؛ متاسفانه بعضی از مردم ما خیلی بی پروا بدون دستکش و ماسک وارد اجتماع می شوند که این بسیار نگران کننده است.

مسعودی‌فر در ادامه تشریح کرد: افرادی که بیمار سرپایی هستند واجب است که هم خود و هم خانوادهای‌شان خودشان را در خانه قرنطینه کنند؛ با بیماران سرپایی که رعایت نکنند برخورد قضایی خواهیم کرد.

دزفول بعد از شهر اهواز بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در استان خوزستان را دارد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین