کد خبر: ۶۵۲۲۰۵
تاریخ انتشار : ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳

پاسخ تند دولت لیبی به اظهارات قرقاش: مداخلات امارات نبود الان در بحران نبودیم

وزیر کشور لیبی در سخنانی گفت که مداخلات امارات و اموال فاسد آن دلیل بحران امروز لیبی است.
آفتاب‌‌نیوز :

به نوشته روزنامه القدس العربی، فتحی باشاغا، وزیر کشور دولت وفاق ملی لیبی به شکل تندی نسبت به توییت‌های انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه امارات درباره این کشور واکنش نشان داد و گفت که قرقاش از طریق این توییت‌ها سعی در مداخله در امور داخلی لیبی داشته و تظاهر می‌کند که کشورش برای حل سیاسی بحران و ضرورت آتش‌بس اصرار دارد.

وی در این باره افزود: اگر "مداخلات خبیثانه" امارات در امور داخلی لیبی و ارسال سلاح و همچنین اموال "فاسد" و تحریک به جنگ از سوی این کشور نبود، بحران کنونی لیبی نیز وجود نداشت.

پاسخ تند دولت لیبی به اظهارات قرقاش: مداخلات امارات نبود الان در بحران نبودیم

باشاغا در ادامه با انتشار توییتی خطاب به مقامات امارات نوشت: بازی با کلمات برای تحریف حقایق را رها کنید. نقش پسران یعقوب را بازی نکنید و تظاهر به گریه برای یوسف را رها کنید.

وی همچنین با اشاره به خلیفه حفتر، فرمانده شورشیان شرق لیبی تأکید کرد که تلاش‌های امارات تنها بخشی از تلاش‌ها برای رسیدن به سراب و رویای یک طرح "دیکتاتوری" دیگر در منطقه است.

انور قرقاش در توییتی گفته بود: بحران لیبی نزدیک به ۱۰ سال است که ادامه دارد و لیبیایی‌ها تا زمانی که طرف‌های درگیر قصد دستیابی به دستاوردهای کوچک تاکتیکی را دارند فرصتی برای زندگی در یک کشور امن و مرفه را نخواهند داشت، بنابراین هیچ جایگزینی برای روند سیاسی به منظور برقراری ثبات پایدار در لیبی وجود ندارد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین