کد خبر: ۶۵۲۹۸۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۷
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۱۳۹ هزار و ۵۱۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به هفت هزار و ۵۰۸ نفر رسید.
آفتاب‌‌نیوز :

کیانوش جهانپور روز سه شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز ششم خردادماه ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هزار و ۷۸۷ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد. از بین مبتلایان جدید، ۳۵۲ مورد بستری و هزار و ۴۳۵ مورد از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند و مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۱۳۹ هزار و ۵۱۱ نفر رسید.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ سخنگوی ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۷ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به هفت هزار و ۵۰۸ نفر رسید.  خوشبختانه تاکنون ۱۰۹ هزار و ۴۳۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند. همچنین ۲۵۶۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تاکنون ۸۳۷ هزار و ۹۰ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است. توصیه‌های ایمنی و بهداشتی به قوت خود باقی است. امیدواریم با رعایت فاصله گذاری و پرهیز از تردد غیر ضروری و استفاده از ماسک در مکان‌های شلوغ، مسیر مقابله با کووید ۱۹ را با همکاری مردم ادامه بدهیم. روند با ثباتی در اکثر استان‌ها گزارش شده و کاهش موارد تدریجی ابتلا در خوزستان گزارش شده است.

آمار رسمی بیماران کرونا به تفکیک استان‌ها؛ ۶ خرداد ۱۳۹۹+جدول

بعد از اینکه وزارت بهداشت، ارائه آمار بیماران کرونا به تفکیک استان را متوقف کرد، مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی، آمار شیوع کرونا در استان‌های مربوط به خود را اعلام می‌کنند. با این حال، در برخی استان‌ها مثل تهران، خراسان رضوی، مازندران، گلستان، قم، اصفهان، گیلان و البرز آماری اعلام نمی‌شود یا اگر هم اعلام می‌شود به صورت ناقص است. به گفته مقامات وزارت بهداشت، وضعیت برخی از این استان‌ها از نظر شیوع کرونا قرمز است. در برخی استانهای دیگر نیز آمار شفاف و کاملی از بیماران کرونا ارائه نمی‌شود.

بیشتر بخوانید: آمار رسمی بیماران کرونا به تفکیک استان‌ها؛ ۵ خرداد ۱۳۹۹+جدول

در ادامه آمار رسمی بیماران کرونا در سراسر کشور تا ششم خردادماه ۱۳۹۹ آمده است. منبع این آمار، اظهارات مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها است.

  استان مورد جدید فوتی بهبودیافته نعداد کل مبتلایان
1 آذربایجان شرقی   ۴۴۰نفر تا۳۱اردیبهشت   ۷۹۲۴نفر تا ۲ خرداد
2 آذربایجان غربی   ۲۱۰نفر تا ۵ خرداد   ۴۷۵۷نفر تا ۵ خرداد
3 اردبیل ۱۳   ۱۸۸۱ ۲۶۴۵
4 اصفهان(به‌جزکاشان) ۷۰ ۶۰۰ نفر تا ۸اردیبهشت    
5 البرز   ۲۸۷نفر تا۱۰اردیبهشت    
6 ایلام ۱۳ ۶۱   ۹۲۳
7 بوشهر ۲۶ ۱۳ ۳۶۸ ۷۹۵
8 تهران        
9 چهارمحال و بختیاری ۵ ۲۹ ۵۵۰ ۵۹۷
10 خراسان جنوبی ۲ ۴۵ ۶۰۷ ۶۵۶
11 خراسان رضوی        
12 خراسان شمالی ‭۳۳‬ ۱۲۸ ۷۲۸ ۲۰۲۶
13 خوزستان ۵۷۲ ۴۸۱ ۱۰۳۳۳ ۱۱۶۲۰
14 زنجان ۴ ۱۲۸ ۹۳۹ ۱۱۴۳
15 سمنان(به‌جزشاهرود)     ۴۷۵ ۵۶۰
16 سیستان‌وبلوچستان ۷۰ ۸۸   ۱۶۷۹
17 فارس ۴۶ ۱۰۸ ۴۹۳۴ ۵۶۱۲
18 قزوین        
19 قم ۳۵      
20 کردستان ۴۱ ۱۴۷ ۱۴۳۱ ۲۶۱۷
21 کرمان ۶۰ ۷۳   ۱۵۷۶
22 کرمانشاه ۱۵۹ ۱۱۱   ۳۹۸۱
23 کهگیلویه و بویراحمد ۳ ۹ ۵۶۰ ۶۴۴
24 گلستان   ۳۲۰نفر تا۲۲اردیبهشت    
25 گیلان        
26 لرستان ۶۴ ۱۵۴ ۳۶۸۱ ۳۸۷۲
27 مازندران ۵۵      
28 مرکزی ۱۴ ۱۷۰   ۲۰۳۱
29 هرمزگان ۱۳۸     ۲۸۸۱
30 همدان   ۹۹نفر تا ۳۰ اردیبهشت    
31 یزد   ۲۱۷نفر تا۲۶اردیبهشت    

***

شناسایی ۵۷۲ کرونایی جدید در خوزستان/ مردم از هرگونه تجمعی بپرهیزند

علی احسان‌پور، سخنگوی علوم پزشکی اهواز دقایقی پیش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با تلاش‌های ادامه‌دار و شبانه‌روزی کارشناسان مراکز بهداشتی و درمانی طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۵۷۲ مورد ابتلای قطعی به کرونا ویروس در خوزستان شناسایی شد.

وی افزود: از مجموع ۵۷۲ بیمار جدید، ۴۱۸ بیمار با نظارت مستمر کارشناسان مراکز بهداشت در قرنطینه خانگی و ۱۵۴ بیمار نیز بستری شدند که با احتساب این ۵۷۲ نفر تعداد کل مبتلایان به ۱۱۶۲۰ نفر افزایش یافت.

سخنگوی علوم پزشکی اهواز عنوان کرد: در حال حاضر ۸۰۶ بیمار در بیمارستان‌های استان تحت درمان هستند و خوشبختانه با تلاش مدافعان سلامت، ۱۰ هزار و ۳۳۳ بیمار پس از بهبودی از مراکز درمانی استان ترخیص شدند.

وی افزود: متاسفانه در شبانه‌روز گذشته، ۱۶ نفر از مبتلایان به این بیماری، جان خود را از دست دادند تا تعداد فوت شدگان ناشی از کرونا به ۴۸۱ نفر برسد.

آمار جدید کرونا در خوزستان به تفکیک شهر:

اهواز: ۳۲۸ نفر
(۲۶۳نفر قرطینه خانگی، ۶۵ نفر بستری)

کارون: ۹نفر
(۲نفر قرنطینه خانگی، ۷نفر بستری)

حمیدیه: ۱ نفر
(۱ نفر بستری)

باوی: ۱۱نفر
(۵نفر قرنطینه خانگی، ۶نفر بستری)

امیدیه: ۱نفر
(۱نفر بستری)

اندیمشک: ۲۱نفر
(۱۸نفر قرنطینه خانگی، ۳ نفر بستری)

باغملک: ۵نفر
(۳نفر قرنطینه خانگی، ۲نفر بستری)

دشت آزادگان: ۴نفر
(۱نفر قرنطینه خانگی، ۳نفر بستری)

رامهرمز: ۱۲نفر
(۱۱نفر قرنطینه خانگی، ۱نفر بستری)

رامشیر: ۷ نفر
(۶نفر قرنطینه خانگی، ۱نفر بستری)

مسجدسلیمان: ۱۸نفر
(۱۶نفر قرنطینه خانگی، ۲نفر بستری)

لالی: ۴نفر
(۳نفر قرنطینه خانگی، ۱نفر بستری)

هفتکل: ۱۰نفر
(۱۰نفر قرنطینه خانگی)

ماهشهر: ۱۴نفر
(۱۴نفر بستری)

بهبهان: ۳ نفر
(۳نفر قرنطینه خانگی)

دزفول: ۳۳نفر
(۱۷نفر قرنطینه خانگی، ۱۶نفر بستری)

شوش: ۱۹ نفر
(۱۳نفر قرنطینه خانگی، ۶نفر بستری)

گتوند: ۵نفر
(۴نفر قرنطینه خانگی، ۱ نفر بستری)

آبادان: ۵۳نفر
(۳۹نفر قرنطینه خانگی، ۱۴نفر بستری)

خرمشهر: ۳ نفر
(۱نفر قرنطینه خانگی، ۲نفر بستری)

شادگان: ۳نفر
(۲نفر قرنطینه خانگی، ۱نفر بستری)

شوشتر: ۸ نفر
(۱نفر قرنطینه خانگی، ۷ نفر بستری)

احسان‌پور گفت: با توجه به اعلام بازگشایی ادارات و فعالیت اصناف کم خطر، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، توجه ویژه به پروتکل‌های بهداشتی توسط اصناف و مردم و پرهیز از حضور در هرگونه تجمع، جهت کاهش خطر ابتلا به این بیماری، همچنان مورد تاکید است.

۲۶ نفر به لیست مبتلایان به ویروس کرونا در بوشهر افزوده شد

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: با تأیید آزمایشگاه تشخیص کرونا، ۲۶ مورد جدید به لیست مبتلایان به این ویروس در استان بوشهر افزوده شد.

سعید کشمیری بعدازظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به تلاش بی‌وقفه مراکز بیماریابی در سطح استان بوشهر اظهارداشت: مجموع افرادی که تاکنون به این ویروس مبتلا شده‌اند به عدد ۷۹۵ رسید. از مجموع افراد مبتلا به کرونا در استان بوشهر تاکنون ۳۶۸ مورد به‌طور قطعی از این ویروس رهایی یافته‌اند و در حال حاضر ۳۹۹ نفر نیز در مراقبت خانگی قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر پراکندگی جغرافیایی موارد جدید را چنین عنوان کرد: از ۲۶ مورد مثبت جدید در استان بوشهر، ۱۲ مورد در دشتستان، ۹ مورد در بوشهر، ۳ مورد در دشتی و ۲ مورد نیز در گناوه شناسایی‌شده‌اند.  همه ۱۲ مورد مثبت شهرستان دشتستان توسط مرکز بیماریابی شناسایی شدند سابقه تماس با مورد مثبت داشتند و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مراقبت خانگی قرار دارند.  ۹ مورد مثبت جدید در شهرستان بوشهر نیز همگی در مرکز بیماریابی شناسایی‌شده‌اند و با حال عمومی خوب در مراقبت خانگی هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در شهرستان دشتی ۳ مورد جدید توسط مرکز بیماریابی شناسایی شد و همه آن‌ها در مراقبت خانگی به سر می‌برند، یک نفر از این افراد سابقه تماس با مورد مثبت در استان قم داشته است.

کشمیری تصریح کرد: در شهرستان گناوه نیز ۲ مورد به ثبت رسید که یکی از آنان در مراقبت خانگی است و مورد دیگر در بیمارستان بستری‌شده و روند درمانی خود را سپری می‌کند.

افزایش موارد بستری در بخش مراقبت‌های ویژه به ۳ نفر

وی با اشاره به بستری ۶۷ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان گفت: در حال حاضر ۱۵ مورد مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: مدافعان سلامت استان بوشهر به همراهی مردم برای پیروزی بر کرونا نیاز دارند و عموم مردم باید با رعایت بهداشت فردی، پایبندی به فاصله‌گذاری اجتماعی، پرهیز از شرکت در تجمعات این همراهی را تا مهار کرونا ادامه دهند.

پذیرش ۳۵ بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از پذیرش ۳۵ بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: ۱۴ نفر از این تعداد در بیمارستان بستری شدند.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته و منتهی به ششم خردادماه، ۳۵ نفر در مراکز درمانی قم با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا و یا مشکلات حاد تنفسی پذیرش شدند. ۱۴ نفر از این تعداد در بیمارستان‌های قم بستری و مابقی پس از معاینه و بررسی در بخش اورژانس مراکز با دستورات دارویی و بهداشتی مرخص شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در شبانه روز گذشته، ۱۳ نفر از کل بیماران که طی روز‌های متمادی بستری بودند، پس از بهبودی توسط پزشکان معالج از بیمارستان ترخیص شدند. در حال حاضر حدود ۱۱۱ نفر مشکوک و محتمل به کرونا در قم بستری بوده که حال ۴۰ نفر آن‌ها وخیم است.

۵ مورد جدید ابتلا به کرونا در چهارمحال و بختیاری

مجید شیرانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از مثبت اعلام شدن آزمایش‌های ۵ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: در مجموع تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در چهارمحال و بختیاری به ۵۹۷ نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با بیان اینکه در حال حاضر ۲۹ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند، افزود: از شروع اپیدمی بیماری تا کنون یک هزار و ۵۱۸ بیمار با علائم بالینی مشکوک به کرونا ویروس به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در مجموع از ۴ هزار و ۶۰۰ فرد بستری و سرپایی نمونه‌گیری شده است، ادامه داد: تعداد ترخیص‌شدگان که به‌صورت قطعی به کرونا مبتلا شده و بهبود یافته‌اند ۵۵۰ نفر بوده است.

تعداد مبتلایان به کرونا در لرستان به ۳۸۷۲ نفر رسید/ فوت ۱۵۴ بیمار

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به ثبت ۶۴ مورد جدید ابتلا به کرونا در این استان طی ۲۴ ساعت گذشته، گفت: تعداد مبتلایان به کرونا در لرستان به ۳۸۷۲ نفر رسید.

محمدرضا نیکبخت امروز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: از ۶۰۴ نمونه ارسالی در طی بیست و چهار ساعت گذشته به آزمایشگاه‌های مرجع استان تعداد ۶۴ نفر به آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در لرستان اضافه شد. متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته در لرستان دو فوتی به علت کووید ۱۹ در لرستان داشته ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه متأسفانه تا کنون تعداد ۱۵۴ نفر از هم استانی‌ها به علت کووید ۱۹ جان باخته اند، افزود: تا کنون ۲۲۸۰۱ نمونه از بیماران مشکوک به کووید ۱۹ در استان لرستان به آزمایشگاه مرجع ارسال شده است که تعداد ۱۹۸۴۱ نمونه پاسخ داده شده که از این عدد ۳۸۷۲ مورد مثبت و تعداد ۱۵۹۶۹ نمونه منفی اعلام شده است

نیکبخت با اشاره به اینکه تعداد ۳۷ نفر مبتلا به کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان تحت مراقبت‌های پزشکی و درمانی هستند، گفت: از ابتدا تا کنون تعداد ۳۶۸۱ نفر که در لرستان مبتلا به کووید ۱۹ بوده اند پس از درمان به بهبودی کامل دست یافته اند.

آمار مبتلایان به کرونا در ایلام به ۹۲۳ نفر رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با اشاره به ثبت ۱۳ مورد جدید کرونا در این استان، گفت: آمار مبتلایان به کرونا در ایلام به ۹۲۳ نفر رسیده است.

محمد کریمیان ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان به تعداد ۹۲۳ نفر خبر داد.  در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۳ مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان ایلام گزارش شده است. خوشبختانه در ۴۸ ساعت گذشته هیچ مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان ایلام نداشتیم.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام، نظارت بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در سطح جامعه به‌صورت جدی دنبال می‌شود و در جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا نیز بر این اصل و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مربوطه تاکید شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر غربالگری گروه‌های پرخطر در سطح استان ایلام در حال انجام است و بیماریابی در سطح جامعه برای یافتن بیماران مثبت کرونا افزایش یافته و آزمایشگاه‌های مربوطه در سطح دانشگاه نیز ایام پرکاری را در حال سپری کردن هستند.

آخرین جزئیات آماری ویروس کرونا به تفکیک شهرستان‌های استان ایلام

شهرستان ایلام ۳۷۸ مبتلا و ۲۰ مورد فوتی، شهرستان ایوان ۱۳۳ مبتلا و ١۴ مورد فوتی، شهرستان مهران ۶۲ مبتلا و ۶ مورد فوتی، شهرستان دهلران ۸۴ مبتلا و ۴ مورد فوتی، شهرستان دره شهر ۴۹ مبتلا و ۶ مورد فوتی، شهرستان ملکشاهی ۲۹ مبتلا و ١ مورد فوتی، هرستان آبدانان ۵۵ مبتلا و ۱ مورد فوتی، شهرستان بدره ۴۰ مبتلا و ۳ مورد فوتی، شهرستان سیروان ۳۰ مبتلا و ٣ مورد فوتی، شهرستان چرداول ۴۱ مبتلا و ۳ مورد فوتی، شهرستان هلیلان ۲۲ مبتلا و بدون فوتی. تعداد کل فوتی‌های استان نیز تا امروز ۶۱ مورد گزارش شده است.

شناسایی ۱۳ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان اردبیل

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از شناسایی ۱۳ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان اردبیل خبر داد.

شهرام حبیب زاده عنوان کرد: بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳ مورد جدید کرونا در استان اردبیل شناسایی شده که با احتساب آن، شمار مبتلایان کووید ۱۹ در استان از ابتدای شیوع به دو هزار و ۶۴۵ نفر رسید.

وی افزود: از این تعداد تا کنون یک هزار و ۸۸۱ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده‌اند و از تعداد ۱۱۲ نفر بستری در مراکز درمانی استان اردبیل تعداد ۳۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته فوتی ناشی از کرونا در استان اردبیل ثبت نشده است.

شمار مبتلایان به کرونا در خراسان جنوبی به ۶۵۶ نفر رسید

معاون دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از شناسایی ۲ مورد جدید ابتلاء به کرونا در استان خبر داد و گفت: شمار مبتلایان این بیماری در استان به ۶۵۶ نفر رسیده است.

کامبیز مهدی زاده بعدازظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۷ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شده است.

وی با بیان اینکه دو مورد از آزمایش‌های انجام شده مثبت گزارش شده است، بیان داشت: از این تعداد یک نفر در شهرستان بیرجند و یک نفر در شهرستان درمیان بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه خوشبختانه مورد فوتی بر اثر ابتلاء طی ۲۴ ساعت گذشته در استان نداشته‌ایم، ادامه داد: تعداد فوت شدگان این بیماری در استان همچنان ۴۵ نفر است.

مهدی زاده آمار کل مبتلایان به این بیماری در استان را ۶۵۶ نفر اعلام کرد و گفت: چهار نفر از بیماران در بیمارستان‌های استان بستری و تحت مراقبت‌های ویژه هستند.

به گفته وی ۶۰۷ نفر از مبتلایان به این بیماری در استان نیز بهبود یافته‌اند.

تعداد مبتلایان به کرونا در خراسان شمالی از ۲ هزار نفر عبور کرد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی ضمن هشدار جدی نسبت به رعایت نکات بهداشت فردی و پرهیز از تجمعات گفت: تعداد مبتلایان به کرونا در خراسان شمالی از دو هزار نفر گذشت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خرسان شمالی سید احمد هاشمی ضمن هشدار جدی نسبت به رعایت نکات بهداشت فردی، بر پرهیز از تجمعات و مسافرت‌های غیر ضروری تاکید کرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: رعایت مسائل بهداشتی و شست و شوی مکرر دست، پرهیز از ترددهای غیرضروری، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، عدم تماس با بیماران، پرهیز از دست زدن به سر و صورت بخصوص به ناحیه چشم، بینی و دهان ضروری است. اکنون خراسان شمالی در وضعیت هشدار قرار دارد و ادامه این وضعیت بسته به افزایش و یا کاهش آمار مبتلایان به کرونا است.

وی با اشاره به رشد آمار مبتلایان به کرونا در استان بیان کرد: افزایش تعداد نمونه گیری های سرپایی در چند روز اخیر، بی تفاوتی نسبت به رعایت مسائل بهداشتی و رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی از دلایل افزایش آمار مبتلایان است. سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش‌های انجام شده، تا ظهر ششم خرداد، ۲۰۲۶ نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که شامل ۸۹۸ نفر بستری و ۱۱۲۸ نفر سرپایی می‌باشند و تعداد آمار فوتی‌ها نیز به ۱۲۸ نفر افزایش یافت.

سید احمد هاشمی در توضیح آمار مبتلایان قطعی این بیماری به تفکیک شهرستان‌ها نیز اظهار داشت: در شهرستان‌های بجنورد ۱۰۶۲ نفر، شیروان ۲۴۱ نفر، فاروج ۱۲۴ نفر، مانه و سملقان ۱۹۷ نفر، جاجرم ۶۳ نفر، گرمه ۳۴ نفر، راز و جرگلان ۱۲۷ نفر و اسفراین ۱۷۸ نفر بطور قطعی به بیماری کووید ۱۹ دچار شده‌اند. ️

وی با تقدیر از زحمات کارکنان بهداشتی و درمانی استان خاطرنشان کرد: با کوشش‌های شبانه روزی انجام پذیرفته تاکنون ۷۲۸ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود و از مراکز درمانی در سطح استان مرخص شده‌اند.

وی افزود: آزمایش ۲۷۴۲ نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش شده است و هم اکنون ۱۴۰ بیمار مشکوک به ابتلاء به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند.

۴۶ مبتلای جدید به کرونا در استان فارس شناسایی شد

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۴۶ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در استان فارس خبر داد.

دکتر عبدالرسول همتی بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، بیش از ۸۲ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است. از ۱ هزار و ۲۴۶ نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تشخیصی، ۴۶ مورد مثبت گزارش شده که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به ۵ هزار و ۶۱۲ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه با اعلام بیماران شناسایی شده از ابتدای شیوع کرونا تا کنون به تفکیک شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از مجموع پنج هزار و ۶۱۲ مورد شناسایی شده، دو هزار و ۸۵۳ مورد مربوط به شیراز؛ مرودشت ۲۴۴ مورد؛ آباده ۱۳۸ مورد؛ اقلید ۹۴ مورد؛ استهبان ۹۲ مورد؛ خرم بید ۸۲ مورد؛ کوار ۸۰ مورد؛ کازرون ۷۶ مورد؛ رستم ۶۸ مورد؛ کوه چنار ۶۷ مورد؛ ممسنی ۶۵ مورد؛ فیروزآباد و داراب هر کدام ۶۱ مورد؛ زرقان ۴۶ مورد؛ سپیدان ۴۳ مورد؛ پاسارگاد و لامرد ۴۲ مورد؛ ارسنجان و قیروکارزین هر کدام ۳۱ مورد؛ زرین دشت ۳۰ مورد؛ سروستان ۲۹ مورد؛ بوانات ۲۵ مورد؛ نی ریز ۲۴ مورد؛ مهر ۲۳ مورد؛ بیضا ۱۴ مورد؛ سرچهان و فراشبند هر کدام ۱۰ مورد؛ خرامه هشت مورد؛ بختگان ۷ مورد بوده و مابقی مبتلایان نیز مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان است.

او با بیان اینکه متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۲ مورد فوتی به دلیل ابتلاء به کروناویروس در استان گزارش شده، افزود: تاکنون ۱۰۸ نفر در استان جان خود را به دلیل ابتلاء به کرونا ویروس از دست دادند.

دکتر همتی مجموع بهبودیافتگان از بیمارستان‌ها و ایزوله خانگی در استان را نیز چهار هزار و ۹۳۴ نفر اعلام کرد.

معاون بهداشت دانشگاه تنها راه پیشگیری از ابتلاء به کروناویروس را استفاده از ماسک در هنگام خروج از خانه، پرهیز از ترددهای غیرضرور و رعایت بهداشت فردی عنوان کرد.

۱۹۰ بیمار مبتلا به کرونا در کرمانشاه بستری هستند/ فوت ۴ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: متاسفانه طی شبانه‌روز گذشته با ثبت ۴ مورد فوت، جمع جان‌باختگان کرونا در استان از ابتدای شیوع کرونا به ۱۱۱ مورد رسید.

مهدی محمدی امروز با بیان اینکه تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان افزایش یافته است، اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته با شناسایی ۱۵۹ مورد جدید بیماران مبتلا به کرونا که ۱۱ مورد مربوط به بیماران بستری و ۱۴۸ مورد هم مربوط به بیماران سرپایی است، تعداد مبتلایان به این بیماری در استان کرمانشاه به ۳ هزار و ۹۸۱ نفر رسید. متاسفانه طی شبانه‌روز گذشته با ثبت ۴ مورد فوت جمع جان‌باختگان کرونا در استان از ابتدای شیوع کرونا به ۱۱۱ مورد رسید.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: از مجموع تعداد مبتلایان استان ۸۱۲ نفر جزء بیماران بستری و ۳ هزار و ۱۶۹ مورد هم از بیماریابی و از بیماران سرپایی هستند.

محمدی با اشاره به افزایش آمار مبتلایان در استان، گفت: هم‌اکنون ۱۹۰ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا را تنها در رعایت نکات بهداشتی دانست و افزود: این روز‌ها رعایت پروتکل‌های بهداشتی به خصوص در اماکن شلوغ الزامی است.

ابتلای ۴ مورد جدید به کرونا ویروس در زنجان

از آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۲۸ نفر در استان جان خود را از دست داده اند.

براساس اعلام دبیرخانه ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونای دانشگاه علوم پزشکی زنجان از ظهر دیروز تا کنون ۴ نفر به آمار مبتلایان به کرونا ویروس در استان زنجان افزوده شده است.

تاکنون تست کرونای هزار و ۱۴۳ نفر در استان براساس یافته‌های آزمایشگاهی مثبت اعلام شده است.

از مجموع بیماران مبتلا به این ویروس هم تا به امروز ۹۳۹ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده اند.

آمار کرونا همچنان درنوسان است ۳ روز پیش آمار ابتلایان ۹ نفر و ۶ نفر بود.

مسئولان بهداشتی استان همچنان تاکید دارند از تردد‌های غیرضرور خودداری کنند.

افزایش ۱۳۸ موردی مبتلایان به کرونا در هرمزگان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با ابتلای ۱۳۸نفر دیگر به کرونا، شمار مبتلایان در استان به دو هزار و ۸۸۱ بیمار افزایش یافت.

دکتر حسین فرشیدی در ارتباط زنده تلویزیونی با خبر ۲۰ شبکه خلیج فارس افزود: از مبتلایان جدید، ۱۲۰نفر در بندرعباس، ۱۰نفر در رودان، ۴نفر در بندرخمیر، ۳نفر در قشم و یک نفر نیز در میناب ثبت شده است.

وی گفت: اکنون ۲۸بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) بستری‌اند. تا کنون سه هزار و ۲۵۸نفر با علائم حاد تنفسی به بیمارستا‌ها مراجعه کرده اند که دوهزار و ۹۱۱ نفرشان بهبود یافته‌اند.  از این شمار، ۱۳۱ نفر بستری‌اند و از ۵۹نفر از بستری‌ها نیز به بیماری کووید۱۹ مبتلا هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه در بندرخمیر یک نفر موجب ابتلای ۲۰نفر دیگر به کرونا شده است بر ضرورت رعایت فاصله فیزیکی تاکید کرد. در صورت ادامه روند ابتلا ممکن است از ادامه فعالیت برخی اماکن جلوگیری شود.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، شستشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، رعایت فاصله گذاری فیزیکی و استفاده از ماسک بهترین راه برای جلوگیری از شیوع کروناست.

۷۰ کرونایی جدید در سیستان و بلوچستان

تعداد مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان با اضافه شدن ۷۰نفر دیگر به هزار و ۶۷۹ نفر رسید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اعلام این خبر گفت: تعداد کرونایی‌های استان درحوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هزار و ۳۰ نفر، در دانشگاه علوم پزشکی زابل ۳۲۶ نفر و در حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ۳۲۳ نفر است.

دکتر طباطبایی با بیان این که تا کنون ۸۸ نفر هم فوتی کرونا مثبت در سیستان و بلوچستان داشته ایم افزود: رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی و تجهیزات فردی در مراکز پر تجمع از علت‌های افزایش آمار مبتلایان در استان است.

بهبودی حدود ۸۲ درصدی مبتلایان به کرونا در سمنان

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی سمنان از بهبودی حدود ۸۲ درصد از مبتلایان به کرونا در مجموعه تحت مدیریت این دانشگاه خبر داد.

دکتر فریور در ارتباط زنده با خبر ۲۰:۴۵ سیمای مرکز سمنان افزود: موارد مثبت قطعی ابتلا به کرونا در مجموعه تحت مدیریت این دانشگاه به ۵۶۰ نفر رسیده است.  از این تعداد ۴۷۵ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

دکتر فریور تصریح کرد: کسانی که در تعطیلات عید فطر به مسافرت رفته بودند اگر علائم مشکوک به ویروس کرونا دارند حتما باید به مراکز درمانی مراجعه کنند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی سمنان بیان کرد: با توجه به بازگشائی برخی مشاغل پرخطر و لزوم رعایت دستور العمل‌های بهداشتی اگر افراد موارد ناقصی از رعایت این دستورالعمل‌ها مشاهده کردند حتما موارد را به مراکز بهداشت شهرستان‌ها و ستاد کنترل کرونا دانشگاه علوم پزشکی اطلاع دهند.

ابتلای قطعی دو هزار و ۶۱۷ نفر به کرونا در کردستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از ابتلای قطعی دو هزارو ۶۱۷ نفر از هم استانی‌ها به کروناویروس از ابتدا تا پیش از ظهر امروز سه شنبه ششم خرداد ماه ۱۳۹۹ خبر داد.

فرزین رضاعیی ضمن اعلام این خبر که در شبانه روز گذشته تاکنون ۴۱ نفر به آمار استان اضافه شده است گفت: ازابتدای شیوع کروناویروس در استان تا پیش از ظهر امروز تعداد ۲۶۱۷ بیمار مبتلای قطعی شناسایی شده است.

رضاعی گفت: شهرستان‌های سنندج ۸۸۷ نفر، سقز ۴۸۰ نفر، بانه ۲۶۱ نفر، قروه ۲۱۸ نفر، دیواندره ۱۸۶ نفر، مریوان ۱۸۲ نفر، کامیاران ۱۳۵ نفر، بیجار ۱۳۵ نفر، دهگلان ۱۰۴ نفر و سروآباد ۲۹ نفر مبتلای قطعی به کروناویروس دارند.

وی ابراز داشت: از ابتدا تاکنون تعداد کل آزمایشات انجام گرفته برابر ۹۴۳۳ نمونه است که از این تعداد ۲۶۱۷ مورد مثبت، ۶۶۶۴ مورد منفی و ۱۵۲ مورد اعلام نشده است.

رئیس دانشگاه با اعلام ۱۴۳۱ بیمار بهبود یافته افزود: متاسفانه ۱۴۷ نفر از هم استانی‌های عزیزمان (۳۷ نفر در سقز، ۳۲ نفر در سنندج، ۱۹ نفر در قروه، ۲۰ نفر در بانه، ۱۵ نفر در کامیاران، نه نفر در بیجار، هفت نفر در مریوان، پنج نفر در دیواندره و سه نفر در دهگلان) به دلیل ابتلاء به کروناویروس فوت شده‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده اند.

افزایش مبتلایان کرونا در کرمان

آمار مبتلایان به کرونا در استان کرمان به هزار ۵۷۶ نفر رسیدند.

سخنگوی ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا گفت: با ارسال ۲۷۱ نمونه به آزمایشگاه‌های استان کرمان، آزمایش ۶۰ نفر شامل (۱۷ بیمار بستری ۲۰ بیمار سرپایی، ۱ نفر کادر درمانی و ۲۲ نفر اطرافیان بیماران غربالگری شده) در ۲۴ ساعت گذشته مثبت شد که ۳۰ نفر زن و ۳۰ نفر مرد هستند.

دکتر شفیعی افزود: از مبتلایان جدید، در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان: ۵۵ نفر، حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان: ۳ نفر، حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان: ۲ نفر است و دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در ۲۴ ساعت گذشته انجام آزمایش نداشته است.

بگفته وی تعداد کل موارد دارای تست مثبت کرونا در استان کرمان تا کنون: هزار ۵۷۶ نفر (تعداد ۷۰۴ نفر بستری و ۸۷۲ نفر سرپایی و اطرافیان بیمار) است.

سخنگوی ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا افزود: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک زن و یک مرد از شهرستان‌های زیر پوشش حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بر اثر بیماری کرونا جان باختند و مجموع جان باختگان ابتلا به کووید ۱۹ از ابتدا تا کنون در استان کرمان ۷۳ نفر است.

آخرین آمار مبتلایان به کرونا در کهگیلویه وبویراحمد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: در ششمین روز خردادماه ۳ مورد جدید مبتلا به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد.

یزدانپناه افزود: از ۸۴ مورد جواب دریافتی از آزمایشگاه ویروس شناسی یاسوج ۳ مورد مثبت گزارش شده است که از این تعداد دو بیمار در شهرستان دنا و یک بیمار در شهرستان بویراحمد شناسایی شده است.

دکتر یزدانپناه با اشاره به اینکه با احتساب آمار جدید امروز، شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در استان به ۶۴۴ بیمار رسید، گفت: شمار بهبود یافتگان در استان به ۵۶۰ نفر رسیده است.

شناسایی ۱۴ مورد کرونا مثبت در استان مرکزی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان مرکزی از شناسایی ۱۴ مورد کرونا مثبت در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

 دکتر جمالیان گفت: بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی در مورد بیماری کووید۱۹ در استان مرکزی ۱۴ مورد جدید ابتلا شناسایی شده اند که همه موارد مربوط به شهرستان‌های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اراک می‌باشد و در ساوه و خمین موردی گزارش نشده است.  با توجه به تعداد مبتلایان جدید در استان مجموع افرادی که از زمان شیوع کرونا در استان مرکزی به این بیماری مبتلا شده اند به ۲۰۳۱ نفر رسیده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان مرکزی افزود: هر ۱۴ مورد جدید در استان به صورت سرپایی و قرنطینه در منزل بوده اند و در ۲۴ ساعت گذشته بیماری در بیمارستان بستری نشده است. در این بازه زمانی، یک مورد فوت ناشی از این بیماری در شهرستان خمین گزارش شده است که بر این اساس تعداد فوتی‌ها در اثر ابتلا به کرونا ویروس در استان به ۱۷۰ نفر رسیده است. از تعداد ۲۰۳۱ مورد مثبت در استان تا به حال، تعداد ۱۲۷ مورد مربوط به شهرستان خمین، ۵۴۴ مورد مربوط به ساوه و زرندیه و ۱۳۶۰ مورد هم مرتبط با شهرستان‌های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اراک می‌باشد.

شناسایی ۵۵بیمار جدید کرونایی در مازندران

۵۵بیمار کرونایی جدید ۲۴ساعت گذشته در بیمارستان‌های زیرمجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل بستری شدند.

 دکتر موسوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با اشاره به اینکه ۲۴ ساعت گذشته ۴۵ بیمار جدید مشکوک به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های زیر مجموعه این دانشگاه بستری و ۴۲ نفر مرخص شدند گفت: مجموع بیماران کرونایی بستری در این بیمارستان‌ها ۲۴۵ نفر است.

دکتر جوانیان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز شمار بیماران کرونایی جدید پذیرش شده در بیمارستان‌های تابعه این دانشگاه را ۱۰ نفر و بهبود یافتگان ترخیصی را هم ۱۰ نفر اعلام کرد و افزود: ۵۶ بیمار کرونایی اکنون در بیمارستان‌های زیر مجموعه این دانشگاه بستری‌اند که از این تعداد ۱۵ بیمار با علائم تنفسی حاد در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

بستری شدن ۷۰بیمار جدید با علائم مشکوک به کرونا در اصفهان

۷۰بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان اصفهان بستری شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در 24ساعت گذشته 70بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان(به جز شهرستانهای آران و بیدگل و کاشان) بستری شدند و 27نفر نیز با بهبود وضعیت جسمانی به خانه بازگشتند .

آرش نجیمی تعداد مبتلایان بستری این بیماری را در مراکز درمانی استان 399نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد 102نفر در بخش مراقبت های ویژه هستند.

وی بر رعایت بهداشت فردی، شستشوی مرتب دست ها، در خانه ماندن و اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی برای پیشگیری از این بیماری نفس گیر تاکید کرد.

زنگ خطر بیماری کرونا در ارومیه /افزایش تعداد مبتلایان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی از افزایش تعداد مبتلایان به کووید- ۱۹ در استان خبر داد.

جلسه‌ای درباره بررسی وضعیت بیماری در مهاباد و بررسی افزایش تعداد بیماران بستری و سرپایی‌های مثبت در استان با حضور اعضای قرارگاه دانشگاهی مقابله با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی درباره وضعیت مهاباد گفت: در شهرستان مهاباد روند کنترل بیماری مطلوب بود، اما در روز‌های گذشته ۶ فوتی در این شهرستان به ثبت رسید که نیازمند بررسی است.

جواد آقازاده افزود: در پنج روز گذشته شاهد افزایش تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ و همچنین تعداد بستری‌ها در استان هستیم.

او با هشدار به کم توجهی مردم بیان کرد: براساس بررسی‌های انجام یافته علاوه بر افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در استان، بیماران مراجعه کننده بدحال‌تر و با گرفتاری بیشتر ریه‌ها به بیمارستان نسبت به قبل مراجعه می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی درباره آگاهی مردم ابراز کرد: مردم می‌بایست تا زمان یافتن درمان بیماری، آگاه‌تر بوده و با رعایت بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی از ابتلا به بیماری دوری کنند.

آقازاده درباره گروه‌های حساس افزود: معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی در حد توان تلاش خود را برای مراقبت از گروه‌های حساس و افراد با بیماری زمینه‌ای انجام می‌دهد، اما خود افراد نیز می‌بایست مراقب بوده تا گرفتار این بیماری نشوند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
0
0
خدا خیرتون بده،با خواندن آمارتون حواسمون رو بیشتر جمع میکنیم برای رعایت نکات ایمنی،ممنون
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین