کد خبر: ۶۵۳۱۲۵
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
روزنامه مانیچی ژاپن با انتشار گزارشی از «پهلو گرفتن نفتکش های حامل سوخت ایران در بنادر ونزوئلا»، این اقدام تهران را مایه «شادمانی» کاراکاس دانست.
آفتاب‌‌نیوز :

«اگرچه ونزوئلا خود یکی از بزرگترین دارندگان ذخایر نفتی دنیا است اما شرایط فعلی کشور برای تامین سوخت مناسب نیست و در چنین وضعیتی ایران کمک بسیار مهمی در اختیار آن کشور قرار داده است».

روزنامه با اشاره به اقدام ایران و شادمانی ونزوئلا از پهلو گرفتن نفتکش های ایرانی خاطر نشان کرده است: «هر دو کشور با چنین همکاری، در واقع دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا و تحریم های آن کشور را به چالش کشیدند».

مانیچی نوشته است: اعزام نفتکش های حامل سوخت ایران، برای ونزوئلا گشاینده صفحه تازه ای در روابط دو کشور خواهد بود و نفوذ آنها را در حیاط خلوت غرب فزاینده تر خواهد کرد.

گزارش به «تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا و نزدیک شدن یک به یک نفتکش های ایرانی به سواحل این کشور» پرداخته و از قول «راس دالن» از شرکت بازاریابی کاراکاس کپیتال در میامی نقل کرده است: «ونزوئلا برای چند هفته ای نفس راحتی می کشد البته هنوز با چالش تامین سوخت روبرو است و باید برای این چالش راهی بیاندیشد».

روزنامه گزارش کرده است مساله کمبود سوخت در ونزوئلا موضوعی مربوط به سال های اخیر است اما با نظرداشت فشارهای حداکثری و تحریم های آمریکا شدت گرفته است.

مانیچی نوشت که رهبران و مسئولان ارشد ونزوئلا از ملت، رهبری و رییس جمهوری اسلامی ایران تشکر کرده اند و افزوده اند که «ملت های دو کشور مانند دیگر کشورهای جهان حق تجارت دارند».

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین