کد خبر: ۶۵۳۷۳۷
تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹
امیرمهدی علوی مطلب منتشر شده در مجله «دویچه وله» آلمان را مبنی بر اینکه «فیفا زمان اصلاح ۸۰ مورد از اساسنامه را تا ۱۶ خرداد ماه تعیین کرده» تکذیب کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

امیر مهدی علوی سخنگوی فدراسیون فوتبال با برنامه «ورزش بدون ویرایش» درمورد نامه روز جمعه فیفا به فدراسیون فوتبال ایران درباره اصلاحات اساسنامه‌ای به صورت تلفنی گفتگو کرد.

علوی گفت: پیرو مصوبه هیئت رئیسه در ۱۸ فروردین ماه سال جاری و با توجه به درخواست فدراسیون جهانی فوتبال پیش از مهلت قانونی، جدول زمان بندی پیشنهادی و مشروح مراحل انجام اصلاح و تصویب اساسنامه و همچنین مقررات انتخابی مجمع فدراسیون به فیفا ارسال شد.

سخنگوی فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه فدراسیون در راستای شفاف سازی بارها اطلاع رسانی و اقدام کرده است، گفت: به عنوان مثال دبیرکل فدراسیون در مصوبه ۳۱ فروردین امسال کل جریان را به طور کامل شرح دادند.

وی تصریح کرد: مراحل اصلاح اساسنامه به مذاکرات گسترده و گفتگو و تعامل نیاز دارد که هم اکنون در حال انجام است و طبق انتظارمان هم روز جمعه نخستین پاسخ رسمی فدراسیون جهانی فوتبال پیرامون پیش نویس تهیه شده دریافت شد و بلافاصله در اختیار کمیته قرار گرفت تا فرآیند مربوطه طی شود.

علوی این مطلب منتشر شده در مجله "دویچه وله آلمان" را که «فیفا زمان اصلاح ۸۰ مورد از اساسنامه را تا ۱۶ خرداد ماه تعیین کرده» تکذیب کرد و گفت: ما قطعاً نقاط عطف زمانی را رعایت می‌کنیم و اقدامات اصلاحی بلافاصله و در اسرع وقت انجام خواهد شد.

سخنگوی فدراسیون فوتبال از ادامه جلسات فدراسیون برای اصلاحات سخن گفت و افزود: نمی‌توان زمان مشخصی را تعیین کرد اما اصلاحات و مذاکرات به سرعت در حال انجام است و نتیجه نهایی و جزئیات را به اطلاع مردم خواهیم رساند.

وی به رادیو گفت‌وگو گفت: اساسنامه به یک سند راهبردی فوتبال کشور برای سالیان آینده تبدیل می‌شود و اعضای مجمع هم از ۲۰ فروردین درگیر اساسنامه و پیشنهادات هستند اما شنبه هفته آینده به بسیاری از مسائل جزئی و پرسش‌های مطرح در این رابطه پاسخ داده خواهد شد.

علوی درباره تصمیم فدراسیون درباره برگزاری یا عدم برگزاری لیگ فوتبال عنوان کرد: فدراسیون بر اساس اعلام وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا مجوز آغاز تمرینها را داد و بعد از آن، زمان و تاریخی را برای فاز مسابقات ارائه کردند اما سازمان لیگ در تلاش است تا تک تک پروتکل‌ها رعایت شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین