کد خبر: ۶۵۴۲۵۳
تاریخ انتشار : ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۷
تعداد نظرات: ۸ نظر
رنگ محرومیت را باید از تمام نقاط دور از مرکز کشور زدود
۱۲ نماینده مجلس از چند استان کشور با حضور در غیزانیه و مناطق کم‌برخوردار اهواز، بر توزیع عادلانه ثروت و امکانات کشور تاکید کردند.
آفتاب‌‌نیوز :

۱۲ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز جهت بررسی میدانی مشکلات مناطق کم‌برخوردار اهواز و بخش غیزانیه وارد استان خوزستان شدند.

نمایندگان در ابتدا از منطقه حصیرآباد اهواز و سپس روستاهای بخش غیزانیه اهواز بازدید و در جلسه ای در تاسیسات نفتی کریت کمپ با شرکت استاندار خوزستان مسائل مربوطه را بررسی کردند.

نماینده مجلس خطاب به استاندار خوزستان: درِ اینجا را به روی دولت تخته کنید و اجازه ندهید منافع خوزستان به جای دیگری برود

مالک شریعتی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به دلیل حضور در مناطق حاشیه اهواز و غیزانیه، اظهار کرد: امسال با توجه به شرایطی که به تبع شیوع بیماری کرونا پیش آمد توفیق حضور در مرقد امام خمینی (ره) را از دست دادیم.  اما تلاش کردیم تا گام کوچکی را در راستای عمل به توصیه امام (ره) که کمک به محرومان بود برداریم و به مردم این پیام را منتقل کنیم که در آغاز مجلس، تجدید بیعت با آرمان‌های امام (ره) را به صورت عملی انجام می‌دهیم.

‏نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تصمیمی که در مجلس یازدهم اتخاذ شد این بود که مشکلات محلی، منطقه‌ای و استانی مردم تنها بر دوش نماینده آن استان نباشد و کل مجلس در راستای افزایش همبستگی، نماینده آن منطقه را پشتیبانی کنند. این مسئله جز برنامه‌های جدی مجلس یازدهم است و طبق تاکید رئیس مجلس، مشکلات کل مجلس بودن یک منطقه، از برنامه‌های رویکرد تحول مجلس است.

از همه ظرفیت‌های قانونی استفاده خواهیم کرد

روح‌الله متفکر آزاد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی امروز به همراه جمعی از نمایندگان در بازدید از مناطق کم‌بدخوردار اهواز، اظهار کرد: آمده‌ایم تا مشکلات این استان و استان‌های دیگر را احصا کنیم و به راه‌حل جامع برسیم.

نماینده تبریز در مجلس گفت: در عین حال که به موضوعات موردی ورود می‌کنیم از تمام ظرفیت‌های قانونی مجلس اعم از قانون‌گذاری و نظارت به کار می‌گیریم تا کمکی به حل مشکلات مردم داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مجلس در فضای مچ‌گیری نیست، عنوان کرد: مجلس درفضای حرکت و کمک به تحرک سیستم اجرایی آمده است و هرجا تحرکی ببینید قطعا از آن حمایت می‌کند و اگر نباشد به تحرک وا می‌داریم.

مسوولان اجرایی به وعده‌های خود عمل کنند

مجتبی یوسفی نماینده اهواز، حمیدیه، باوی و کارون در مجلس نیز اظهار کرد: با توجه به اینکه تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در مجلس یک کار جمعی است از روزهای نخست آغاز به کار مجلس سعی کردیم یک کار متفاوت در راستای همدلی و هم افزایی نمایندگان جهت مشکلات اهواز حمیدیه، باوی و کارون انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه مسوولان اجرایی باید همت خود را مضاعف کنند، گفت: مردم در مضیقه هستند و ما در مجلس آماده حمایت از تلاش‌های مسوولان هستیم. مسوولان اعم از استاندار و مدیران کل یا نباید به مردم وعده دهند یا اینکه به وعده های خود پایبند باشند.

رنگ محرومیت را باید از تمام نقاط دور از مرکز کشور زدود

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه رنگ محرومیت را باید از تمام نقاط دور از مرکز کشور زدود، تاکید کرد: توزیع عادلانه ثروت و امکانات باید تبدیل به برنامه مستمر تمام دستگاههای کشورشود و این گفتمان در برنامه ریزی ها غالب باشد.

مهدی شریفیان اظهار کرد: منطقه خوزستان به لحاظ وجود ظرفیت ها و فرصت ها از نقاط با ارزش کشور است و علاوه بر رفع موانع و مشکلاتی که در این استان وجود دارد باید برای پیشرفت روز افزون این استان برنامه ریزی کرد. بنا بر مذاکرات صورت گرفته در خصوص مشکلات خوزستان و به ویژه غیزانیه، در مورد موضوع مشکلات بودجه ای و تامین اعتبارات بحث و تبادل نظر شد همچنین بر عملیاتی کردن و پای کار آمدن اداره جهاد کشاورزی این استان و همچنین آبفای شهری روستایی تاکید شد.

آمده‌ایم تا مجلس چاره ای بیندیشد

سید نظام‌الدین موسوی نماینده تهران درخصوص این بازدید، در صفحه شخصی خود نوشت: ‏امسال ۱۴خرداد بدلیل شرایط کرونا توفیق زیارت حضرت روح الله(ره) نبود؛در عوض همراه ۱۲تن از همکاران نماینده به دعوت برادر عزیز آقامجتبی یوسفی نماینده جوان و انقلابی و پرتلاش اهواز به بهانه مسائل اخیر ‎غیزانیه به اهواز آمدیم تا از نزدیک با مشکلات مناطق محروم و حاشیه ای این شهر آشنا شویم بلکه مجلس چاره ای بیندیشد؛ یادمان باشد امام(ره) می‌گفت: یک موی کوخ نشینان را با همه کاخ‌نشینان عوض نمی‌کنم.

آقای استاندار، شما اینجا چه کاره‌اید؟ چرا گوش دولت و مجلس را نمی‌پیچانید؟

عباس گلرو، نماینده سمنان در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز پس از بازدید از منطقه غیزانیه در جلسه‌ای که با حضور استاندار، مسؤولین در سالن جلسات شرکت نفت و گاز کارون با مخاطب قرار دادن استاندار و مسؤولین استانی اظهار کرد: همیشه گرفتار این معما بوده‌ام که استانداری و فرمانداری و نهادهای دولتی که برای جلساتشان کیک، نسکافه و آب خنک تدارک می‌بینند چرا از له‌له زدن کودکان تشنه‌لب آن هم در کنار منابع آب غافل هستند. شما در حال ارسال نفت و گاز به کل مملکت هستید؛ آقای استاندار و آقای مسؤول، شما اینجا چه کاره هستید؟ چرا گوش دولت و مجلس را نمی‌پیچانید و نمی‌گویید که در دو قدمی شما مردم در گرمای شدید و بی‌آبی به سر می‌برند، شرایطی که آن را حتی با وجود کلاه آفتابی برای دو دقیقه نتوانستم تحمل کنم. من اگر به جای استاندار خوزستان بودم درِ اینجا را به روی دولت تخته میکردم و اجازه نمیدادم که منافع اینجا به جای دیگری برود؛ ما اول باید به غیزانیه برسیم، مردمی که در طول ۸ سال جنگ تحمیلی سینه سپر کردند و خون و جان دادند اما حالا باید شاهد این باشند که ثروت از زیر پایشان برای جاهای دیگر کشیده می‌شود. آقای استاندار، بیایید تعارفات را کنار بگذاریم، همکاران شما برای مشایعت ما با ماشین‌های سانتافه آخرین مدل آمدند، آیا این انقلابی‌گری است؟ آیا این خدمت به مردم است؟

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
0
0
دفاع از مردم بی پناه خیلی خوبه
اگر
راست باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
0
0
مردمی که در طول ۸ سال جنگ تحمیلی سینه سپر کردند و خون و جان دادند!!!!!!!!!!! (اونوقت اصفهانی و ترک و لر و مازندرانی و بلوچ خون ندادن برای خوزستان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
عبا دالله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
1
3
شورش علیه نظام کار این نمایده شده چه نیازی به دشمن خارجی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
0
1
ایشان را نباید بخاطر اعمال تجزیه طلبانه محاکمه کنند ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
1
7
نماینده ای که هنوز یه ماهش نشده ، و معنی منابع ملی را با منابع محلی نمیدونه و باعث تحریک مردم میشه و میگه اجازه خروج منابع محلی را ندین ، نه تنها نماینده خوبی نیست ، بلکه بسیار پوپولیست و خطرناک خواهد بود.
رحبم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
0
1
این آقا تازه شروع کرده حالیش نیست چی میگه یه مدت که بگذره افکارش ۱۸۰ درجه عوض میشه فقط این صحبت های غیر کارشناسی می تونه یه جرقه بشه در جماعت نامید وایجاد جنگ محلی وغیر محلی اگر مدیر درست وحسابی داشتیم نباید در خوزستان با این همه منابع مشکل کم آبی باشه امان از این مدارک .... که داره مملکت را نابوده می کن اکابریهای قدیم سوادشون بیشتر از دکترهای الانه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
0
0
شمایی که می گویید این نماینده حالیش نیست چی میگه،
اگر راست میگویید بیایید در شهر اهواز یا آبادان ببینم
می توانید یک هفته اینجا دوام بیاورید،،گناه بچه ی من و
امسال من چیه که باید این همه عذاب بکشن،،الان یک هفته است آب آشامیدنی ما بوی لجن میدهد،،بچه های زبان بسته ی من الان یک هفته است به دلیل آلودگی آب دچار اسهال و استفراغ و درد شدید شده اند من که انسان
بالغی هستم از شدت درد مثل مار به خود می پیچم وای
به حال این طفلان معصوم،،اگر شما یا بچه های شما به
این بیماری ها مبتلا می شدید باز هم این شعار ها را می دادید،،
ا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
0
0
نظر دیگر این بنده حقیر هم این است که اگر قرار است
بودجه ای دست مسوءلین خوزستان برای رسیدگی به اوضاع نا به سامان اینجا گذاشته شود،،با نظارت چندین
ناظر امین و معتمد اجرا شود تا خدایی ناکرده هیف ومیل
افراد سود جو نباشد،،نشود به نام مردم استان خوزستان
و به کام چند نفر بی وجدان و تماع و دنیا پرست،،بلکه
یک جرعه آب سالم به کام بچه ها ی ما برود،،بلکه از شر
فا ضلاب های همیشه سر ریز شده در خیابانها راحت شویم،،بلکه کوچه و خیابانهای ما رنگ آسفالت به خود ببینند واز شر گل و لای خیابانها در زمستان راحت شویم،،
و باران زمستانی باعث شادی ما شود نه عذاب،،بلکه در زمستان با یک باران ساده خانه های مردم در آب فاضلاب ها دچار آب گرفتی نشودو خانه خرابی نصیب مردم بی بضاعت نشود،،به خدا قسم وقتی باران می بارد با دلهره
روز وشب می گذرانیم که خدایی نا کرده خانه هایی که با عذاب و بدبختی ساخته ایم از آب فاضلاب ها دچار آب گرفتی و سیل زدگی نشود،،هر لیوان آبی که می نوشیم
با دلهره اینکه نکند آلوده باشد وباعث بیماری یا خدایی
ناکرده مرگ عزیزانمان شود هر جرعه آن را قورت میدهیم،،شمارا به همان امام حسین که برایش سینه میزنید
وبا نظر به اینکه ایشان هم عرب بودند به داد این مردم برسید،همان طور،که شما انتظار دارید در جنگ ها و حمله های دشمنان این مردم مرز نشین پشتوانه این کشور باشند، پس شما هم مایه ی دلگرمی و آسایش این مردم
ستم کشیده را محیا کنید ما همه برادران و خواهران هم
هستیم پس باید همه برای این مملکت تلاش کنیم وتمام
بار این سختی ها روی دوش یک استان نباشد،،استان ما واقعا محروم است،،الان من نزدیک به ۱۵ سال است در خانه ی فعلی زندگی میکنم با اینکه چندین بار مردم به
مسئولین درباره آسفالت نبودن خیابانها شکایت کرده اند ولی دریغ از رسیدگی یک مسئول نمی دانم چقدر قرار است عمر کنم تا بلاخره رنگ آسفالت و طعم آب شیرین
را احساس کنم،،فکر کنم همین حرفهایی که زدم بیان گر
عمق فاجعه در خوزستان باشد،،دیگر بروم وقت دادن داروهای فرزند معصومم رسیده شاید شاید در آینده دیگر
دچار این دردها و استفراغ های غیر قابل تحمل نشود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین