کد خبر: ۶۵۴۲۸۰
تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
وزارت دارایی کره جنوبی امروز پنجشنبه از اختصاص کلان ترین بودجه این کشور برای مبارزه با همه گیری کرونا و مساعدت به اقتصاد کشور خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :

این بسته پیشنهادی به ارزش ۲۹ میلیارد دلار که بزرگترین بودجه برای مبارزه با کرونا است برای حراست از مشاغل و کمک به صنایع و بهبود شرایط اقتصادی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وزارت دارایی در بیانیه خود آورده است که دولت از شروع همه گیری کمک ها و بسته هایی را برای مهار ویروس اختصاص داده است و بودجه پیشنهادی مذکور باید به تصویب مجلس نیز برسد.

بودجه کلان کره جنوبی برای مبارزه با کرونا

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، این وزارتخانه می افزاید که دو بار در ماه های مارس و آوریل بسته های کمکی اختصاص یافته است و این اولین بار در طول تاریخ این کشور است که سه بسته محرک در طول یک سال در نظر گرفته می شود.

اگر این بودجه به تصویب پارلمان کره جنوبی برسد، ظرف ۳ ماه از سوی دولت هزینه خواهد شد ضمن آنکه برنامه هایی برای کاهش مالیات و دادن یارانه و ایجاد ۵۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

دولت این بسته را روز پنجشنبه در اختیار مجلس قرار می دهد و امیدوار است با تخصیص این بودجه به بهبود صادرات و تجارت خارجی نیز در نیمه دوم سال کمک شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین