کد خبر: ۶۵۴۳۷۷
تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۸
آخرین وضعیت آب و هوا؛
نگاهی به نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که از شنبه وزش باد شدید در سطح استان سمنان به خصوص نواحی کوهستانی و کاهش سه تا پنج درجه‌ای دمای هوا را شاهد خواهیم بود.
آفتاب‌‌نیوز :

نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهند که علی‌رغم عدم بروز پدیده خاص جوی در روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه، وزش باد شدید در اغلب شهرهای استان سمنان به وقوع خواهد پیوست همچنین پیش بینی‌ها نشان می‌دهد که دمای هوا بین سه تا پنج درجه کاهش خواهد یافت.

پیش بینی هواشناسی از آسمانی صاف تا نیمه‌ابری و در بعضی ساعات وزش باد شدید خبر می‌دهد و این شرایط فردا و پس فردا نیز بر سراسر استان حاکم خواهد بود.

وزش باد شدید در استان سمنان/ دمای هوا کاهش می‌یابد

همزمان با صبح آدینه دمای هوا در سمنان ۲۹ درجه بالای صفر است و پیش بینی هواشناسی برای مرکز استان وزش شدید باید خواهد بود بیشینه و کمینه دمای هوا برای امروز جمعه ۳۹ و ۲۵ درجه بالای صفر و برای شنبه و یکشنبه به ترتیب و با کاهشی محسوس ۳۷ و ۲۵ و ۳۴ و ۲۳ درجه بالای صفر خواهد بود.

شرایط جوی در دامغان و شاهرود تفاوت خواهد کرد

در شاهرود نیز آسمان صاف و دمای هوا ۲۵ درجه بالای صفر است، در این شهرستان نیز وزش شدید باد پیش بینی شده است همچنین از فردا دمای هوا کمی کاهش پیدا می‌کند و همزمان با روز یکشنبه ابرها مهمان این بزرگترین شهرستان دیار قومس می‌شوند و احتمال بارش در این شهرستان وجود دارد.

آسمان نیمه‌ابری در بعضی ساعات وزش باد شدید گاهی افزایش ابر، پیش بینی هواشناسی برای شنبه و یکشنبه شاهرود خواهد بود. شرایطی که تقریباً مشابه آن در میامی نیز تحقق پیدا خواهد کرد. هم اکنون دمای هوای میامی ۱۸ درجه بالای صفر است و بیشینه و کمینه دمای هوا ۴۰ و ۲۲ درجه بالای صفر خواهد بود.

در دامغان نیز پدیده خاص جوی وزش باد شدید از فردا است همچنین آسمان از یکشنبه نیمه ابری می‌شود، هم اکنون سرعت وزش باد در این شهرستان ۱۱ کیلومتر بر ساعت است و از فردا بر سرعت بادها افزوده خواهد شد. بیشینه و کمینه دمای هوا دیار صد دروازه ۴۰ و ۲۴ درجه بالای صفر است.

وزش باد و کاهش دما

دمای هوا در دو شهرستان همسایه غرب نشین نیز یکسان است دماسنج‌ها در گرمسار و ایوان کی عدد ۲۷ را نشان می‌دهند و بیشینه و کمینه دمای هوا برای این شهرستان‌ها نیز به ترتیب ۴۰ و ۲۴ دره بالای صفر و ۴۱ و ۲۷ درجه بالای صفر عنوان‌شده است. پدیده خاص جوی در این دو شهرستان غرب نشین دیده نمی‌شود.

در نهایت باید گفت جو استان سمنان امروز جمعه پایدار است اما از اواخر امروز و فردا وزش باد شدید به خصوص در دامغان و دیگر شهرهای استان سمنان پیش بینی شده است. نگاهی به بیشینه و کمینه دمای هوای شهرهای استان طی سه روز آتی نشان می‌دهد که شاهد کاهش سه الی پنج درجه‌ای دمای هوا در شهرهای دیار قومس خواهیم بود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین