کد خبر: ۶۵۴۹۳۵
تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷
رئیس جمهور سابق آمریکا در سخنانی تاکید کرد، اعتراضات سراسری این کشور که به دنبال مرگ اخیر زنان و مردان سیاه پوست از جمله جورج فلوید به راه افتاده، ناشی از دهه‌ها اندوه و سرخوردگی از برخورد نابرابر و ناکامی در اجرای قوانین پلیس است.
آفتاب‌‌نیوز :

 باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا به همراه همسرش میشل اوباما سخنرانی‌هایی را در جریان مراسم مجازی “Dear Class of 2020” که از طریق یوتیوب برای تمامی فارغ‌التحصیلان از دبیرستان گرفته تا دانشگاه در سراسر جهان پخش شده، ایراد کردند. علاوه بر اوباما و همسرش، تعدادی از هنرمندان مشهور نیز در این رویداد سخنرانی کردند.

به گزارش خبرگزاری آسوپیتدپرس، اوباما به فارغ التحصیلان گفت: ویروس کرونا از بسیاری از مسائل کنونی آمریکا پرده برداشت. از بسیاری جهات ویروس کرونا توجهات را به مشکلاتی که طی یک مدت طولانی بزرگ شده بودند، متمرکز کرد. این مشکلات شامل نابرابری اقتصادی در حال رشد، فقدان خدمات درمانی و بهداشتی اولیه برای میلیون‌ها تن،تداوم تعصب و تبعیض و تفرقه یا اختلال عملکرد بوده‌اند که سیستم سیاسی ما را گرفتار کرده است.

وی افزود: این مسائل نه تنها هولناک هستند بلکه زنگ هشداری نیز محسوب می‌شوند. و البته آنها یک فرصت فوق‌العاده برای نسل شماست.

در همین حال میشل اوباما گفت: اعتراضات کنونی به دنبال مرگ جورج فلوید نتیجه مستقیم دهه‌ها تبعیض و نابرابری است که به آن رسیدگی نشده است. من آنهایی را که ترسیده‌اند، گیج شده‌اند و یا عصبانی شده‌اند را درک می‌کنم . طی چند ماه گذشته بنیان و اساس کشور ما به لرزه افتاده است. نه تنها به خاطر پاندمی که جان بسیاری از عزیزان ما را گرفت، زندگی روزانه ما را فلج کرده و ده‌ها میلیون تن را بیکار کرده است بلکه به خاطر لرزش شدید اساس غلطی که کشور ما بر آن بنا شده، خط و مرزهای بین نژاد و قدرت بار دیگر خیلی واضح خود را به همه ما نشان دادند تا بلکه آنها را رفع کنیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین