کد خبر: ۶۵۵۱۶۱
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶
مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: هشت هزار معتاد متجاهر در کشور طی ماه گذشته شناسایی و ساماندهی شده‌اند.
آفتاب‌‌نیوز :

فرید براتی‌سده روز سه‌شنبه در نشست با کارشناسان دفاتر اعتیاد بهزیستی ایلام افزود: این تعداد معتاد متجاهر از نیمه دوم اردیبهشت ماه سال جاری تاکنون در ۱۱ استان کشور شناسایی شدند.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور اظهار داشت: این افراد پس از پذیرش در صورت مثبت بودن تست کرونا به مراکز ویژه معتادان متجاهر دارای علایم مثبت کرونا ارجاع شدند در غیراینصورت به مرکز قرنطینه ارجاع شده و پس از ۱۴ روز به مراکز ماده ۱۶ ارجاع شده‌اند.

وی با اشاره به ارسال بخشنامه راهنمایی پذیرش مجدد در مراکز اقامتی بهبود و بازتوانی و مراکز اقامتی اجتماع درمان‌مدار به ادارات بهزیستی کشور، ادامه داد: این مراکز باید در پذیرش جدید اصول بهداشتی و تمامی قوانین و مقررات لازم در این زمینه را رعایت کنند.

وی تاکید کرد: خوشبختانه سازمان بهزیستی با وجود اینکه آسیب‌پذیرترین جمعیت هدف را دارد اما در زمینه کرونا عملکرد مطلوبی در همه حوزه‌ها بویژه ساماندهی و خدمات‌دهی به معتادان و مصرف کنندگان مواد مخدر داشته است.

پذیرش سه هزار و ۲۰۰ مصرف‌کننده مواد مخدر در مراکز بهزیستی ایلام

مدیرکل بهزیستی ایلام نیز در این نشست گفت: در طول سال گذشته حدود سه هزار و ۲۰۰ مصرف‌کننده مواد مخدر در مراکز اقامتی میان مدت این استان پذیرش و همچنین ۴۵۷ نفر نیز توسط مقام قضایی جهت درمان به این مراکز معرفی شده‌اند.

زهرا همتی با ذکر اینکه سال گذشته یک میلیارد و ۶۰ میلیون ریال به عنوان یارانه درمان به مراکز اقامتی و ۲۲۰ میلیارد ریال جهت درمان معتادین متجاهر به مراکز اقامتی میان‌مدت پرداخت شده است، افزود: همچنین در طول سال گذشته دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال برای مراکز کاهش آسیب در این استان هزینه شده است.

وی اظهار کرد: سال گذشته از مجموع اعتبارهای اشتغال این سازمان ۲۶ درصد به بهبود یافتگان پرداخت شده است.

مدیرکل بهزیستی ایلام میزان تسهیلات پرداختی اشتغال به بهبود یافتگان این استان در طول سال گذشته را ۵۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال عنوان کرد که در اختیار ۱۷۰ نفر قرار گرفته است.

مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور به منظور بررسی ایجاد مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد، شرکت در شورای مواد مخدر استان، نشست با کارشناسان دفتر اعتیاد ادارات بهزیستی شهرستان‌ها و نشست با مدیران مراکز اقامتی میان‌مدت ترک اعتیاد به ایلام سفر کرده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین