کد خبر: ۶۵۵۲۳۰
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۵
تعداد نظرات: ۴ نظر
محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا و فعال رسانه‌ای باور دارد که احمدی‌نژاد دیگر در عالم سیاست ایران جایی ندارد.
آفتاب‌‌نیوز :

او در تحلیل وضعیت پیش روی اصولگرایان گفت: «آقای احمدی نژاد در همان سال۸۸ تمام شد و دیگر هیچ‌جایی در فضای سیاسی کشور ندارد و نخواهد داشت و علت آنکه نام او معمولا در رسانه‌های اصلاح‌طلب و بعضی رسانه‌های اصولگرا مطرح می‌شود، این است که او سوژه داغی برای رسانه‌هاست و به نوعی کلیک‌آور است؛ از سوی دیگر اصلاح‌طلبان می‌خواهند به واسطه احمدی‌نژاد گروه‌ها و کسانی را که در گذشته نزدیک به او بوده‌اند بزنند وگرنه کسی او را جدی نمی‌گیرد. برخی می‌گویند اندیشه احمدی‌نژاد هنوز ادامه دارد؛ مگر احمدی‌نژاد تفکری داشت که ادامه یابد یا نه؟ برخی هم می‌گویند روش او همچنان طرفدار دارد. چه روشی؟ روش احمدی‌نژاد استفاده از ابزارهای پوپولیستی بود که او هم خالق آن نیست و از سال۵۸ تا کنون چنین روشی در برخی مدیران دیده می‌شود».

مهاجری: رئیس جمهورشدن برای محسن هاشمی زود است، سعید جلیلی هم توانش را ندارد

او در پاسخ به این پرسش که آیا این احتمال وجود دارد که سعید جلیلی به عنوان نامزد نهایی اصولگرایان در انتخابات۱۴۰۰ معرفی شود، اظهار کرد: «حضور پایداری‌ها و نزدیکان پایداری در مجلس یازدهم هم نتیجه معامله آقای قالیباف با آنهاست. تردید نکنید که اگر آقای قالیباف بر عدم حضور آنها در لیست اصولگرایان پافشاری می‌کرد، نیروهای پایداری نمی‌توانستند به مجلس راه یابند. آقای جلیلی هم همین‌طور است. او توان رئیس‌جمهور شدن را ندارد. قبول دارم که او شخصی مؤمن، انقلابی و مأخوذ به حیاست.شاید بچه‌های مذهبی گوشه چشمی به او داشته باشند اما در نهایت آنها هم به او رأی نمی‌دهند زیرا در بزنگاه انتخابات آنها هم متوجه می‌شوند که کشور به فردی احتیاج دارد که توانایی انجام وظایف ریاست‌جمهوری را داشته باشد».

مهاجری همچنین درباره وضعیت اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: «اینکه اصلاح‌طلبان می‌گویند شورای نگهبان ما را ردصلاحیت می‌کند، وجهی از اِعراب ندارد زیرا اصلا آنها کسی را برای خود باقی نگذاشته‌اند. اصلاح‌طلبان افراد زیادی که شاید حتی می‌توانستند به کشور خدمت کنند را به انحاء مختلف سوزاندند. هیچکس ضربه‌ای محکم‌تر از خود اصلاح‌طلبان به جریان اصلاحات نزد. مشکل اصلی آنها پایگاه اجتماعی از دست رفته‌شان است. آنها تنها در صورتی اندکی شانس در انتخابات ریاست‌جمهوری دارند که نامزدی از سوی آنها معرفی شود که هم مقبول اصلاح‌طلبان و هم مقبول اصولگرایان باشد».

این تحلیلگر مسائل سیاسی در پایان در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا اصلاح‌طلبان می‌توانند بر گزینه‌هایی مانند اسحاق جهانگیری یا محسن هاشمی رفسنجانی حساب کنند، گفت: «آقای جهانگیری به احتمال زیاد به انتخابات ریاست‌جمهوری وارد نمی‌شود .برای آقای هاشمی هم زود است که ژست ریاست‌جمهوری به خود بگیرد. این موضوع را هم ذکر کنم که اگر اصولگرایان در یک‌سال آینده در مجلس مردم را دچار انزجار کنند که چنین قابلیتی را هم دارند، در آن‌صورت ممکن است که شرایط سیاسی قدری به نفع اصلاح‌طلبان شود».

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۴
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
0
0
با این روش مدیریت کشور همه می توانند رئیس جمهور شوند
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
0
0
رئیس جمهورشدن که کاری نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
0
0
بهترین شخص برای ریاست جمهوری بعدی آقای محسن هاشمی است تاشاید بتواند کمی از خلا نبود پدرش را جبران کند .
محمدرضابنابیان
|
United States
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
0
0
اگرحاج آقاجلیلی وحاج آقارئیسی درانتخابات شرکت نکنندمردم ایران به هیچیک ازکاندیداهارای نخواهندداد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین