کد خبر: ۶۵۵۲۸۲
تعداد نظرات: ۳۷ نظر
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶
دومین جلسه دادگاه معاون اجرایی وقت حوزه ریاست قوه قضاییه
دفاعیات اکبر طبری در دمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات او آغاز شد. اکبر طبری معاون اجرایی وقت حوزه ریاست قوه قضاییه است که تشکیل شبکه چند نفری ارتشا از اتهامات او است.
آفتاب‌‌نیوز :

مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: دومین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه و متهمان دیگر این پرونده، صبح امروز به ریاست قاضی بابایی در شعبه ۵ دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد.

گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه از این جلسه دادگاه را در زیر می‌خوانید: در ابتدای جلسه، قاضی ضمن اعلام برگزاری جلسه علنی دادگاه گفت: قبل از شروع محاکمه لازم است مطالبی را از باب تذکر اعلام کنم.

اکبر طبری در دادگاه: اگر بخواهم دوستانم کل لواسان را به نامم می‌کنند/ به من مربوط نیست که شما چنین دوستانی ندارید

وی ادامه داد: دادگاه به عنوان قانون تنها مرجع رسیدگی و دادرسی کامل درباره اتهام متهمان است و تصمیم به رای دادگاه پس از استماع و دفاع متهمان و بررسی دلایل خواهد بود؛ لذا دیگران از هرگونه پیش‌داوری خودداری کنند.

قاضی بابایی افزود: برگزاری جلسات دادگاه و موضوعات مطروحه نباید دستمایه تسویه حساب اشخاص و گروه‌ها باشد، و جریانات هم از تولید اخبار کذب و متهم کردن دیگران به نام متهمان این پرونده اجتناب کنند.

وی تاکید کرد: به همه کسانی که در دادگاه سخن میگویند اعم از نماینده دادستان، شکات، متهمان و وکلا تذکر میدهم صرفا در محدوده کیفرخواست و سئوالات دادگاه اظهارنظر کنند.

قاضی یادآور شد: فایل صوتی و تصویری هر یک از متهمان پرونده که در خارج از کشور به سر می‌برند دارای اثر مثبت بوده و امیدواریم او و دیگران به سخن خویش عمل کنند و با حضور در جلسه دادگاه و دفاع از اتهامات، به روشن شدن حقایق به این دادگاه کمک نمایند.

وی تاکید کرد: همانگونه که اخیرا سخنگوی قوه قضاییه اعلام کردند، قاطبه قضات و همکاران اداری، افرادی سالم، متدین و عادل هستند و عموم قضات تلاش دارند تا با تخلفات انجام شده برخورد کنند.

در ادامه قاضی بابایی از متهم اکبر اتباعی طبری خواست در جایگاه قرار گیرد و بعد از تفهیم اتهام به وی از او خواست ابتدا دفاعیات خود را در باب زمین‌های کلاک ارائه دهد.

متهم طبری گفت: علی رغم تلاش یک ساله نتوانستند کوچکترین بهانه و دست آویزی برای اتهام زنی مرتبط با شغل و سمت من ارائه کنند؛ ۲۰ سال خدمت صادقانه به قوه قضائیه داشته‌ام.

متهم طبری ادامه داد: روشن است این پرونده سازی‌ها و افترا زدن‌ها که اکثر آن‌ها رسیدگی و مختومه شده، مربوط به ده سال یا ۱۵ سال گذشته است.

وی گفت: تا این لحظه هیچ کدام از اتهامات را قبول ندارم و آقایانی که به عنوان متهم از آن‌ها نام برده شده، موارد اتهامی اغلبشان ارتباطی به من ندارد.

متهم طبری مدعی شد: طبق مقررات قانونی مانند سایر شهروندان حق شرعی نسبت به مال خود دارم.

وی مورد اتهامات مربوط به اراضی کلاک هم گفت: اتهامات در مورد کلاک را هم قبول ندارم، ادامه دفاعیاتم را وکیلم انجام خواهد داد.

در ادامه جلسه دادگاه قاضی خطاب به متهم طبری گفت: در ارتباط با دریافت رشوه به مبلغ ۸۴ میلیارد ریال از حسن نجفی توضیح دهید.

این متهم گفت: دفاعیاتم را وکیلم انجام می‌دهد.

قاضی گفت: حق دفاع وکیل محفوظ است و رویه دادگاه این است که اول اظهارات متهم استماع شود.

متهم طبری حین صحبت‌های قاضی از همان جایگاه با وکیلش مشورت کرد که آیا پاسخ بدهد یا خیر.

متهم طبری گفت: اصلا قبول ندارم با او قراردادی نداشتم. قراردادم با فرهاد مشایخ بود و مشایخ این پول را داد که با هم ساخت و ساز کنیم، ارتباط مالی با نجفی نداشتم.

قاضی بابایی اظهارات مشایخ را در مواجهه حضوری متهم نزد بازپرس قرائت کرد و خطاب به متهم طبری گفت: با توجه به این اظهارات پاسخ دهید.

متهم طبری گفت: با آقای مشایخ قراردادی را با هم منعقد کردیم و با توجه به رشته تخصصی من کارهایشان را انجام میدادم.

این متهم افزود: در مورد آن مبلغ اطلاعی ندارم، در سال ۹۰ مطلبی شنیدم و کسی به من گفت اگر فلانی به تو این پول را داده است پس بده، من ۴ و ۲۰۰ (چهار و دویست) از پول را برگرداندم و کتبا هم نوشتم که کل پول را بر میگردانم.

قاضی پرسید: تنظیم دست نوشته برای چه بوده است؟

متهم پاسخ داد: برای این نوشتم که قسمتی از پول را برگردانده ام و قسمتی را ساخت و ساز انجام دادم هنوز قراردادی که با آقای مشایخ بسته ام در مورد زمینی که به من واگذار کرد تا بسازم را به من نداده‌اند.

نماینده دادستان در ادامه به روزهای دستگیری طبری اشاره کرد و گفت: زمانی که آقای طبری دستگیر شد در مورد کلاک اطلاعات ما به مرور کامل شد. آن زمان اطلاعات ما بیشتر در حوزه آقایان دانیال زاده و سرخوش بود، آقای نجفی بعد از دستگیری مشایخ از کشور فرار می‌کند.

نماینده دادستان تصریح کرد: ما اطلاعات ۱۵ سال از حسابهای آقای مشایخ را بررسی کردیم، در حساب آقای مشایخ پولهایی است که در ۸۴، ۸۳ الی ۸۸ واریزی‌هایی از سوی آقای مشایخ به آقای طبری وجود داشته است. به آقای مشایخ گفتیم که این پول‌ها چیست که برای آقای طبری واریز کردی که آقای مشایخ گفت من ۷ میلیارد به آقای طبری بابت ساخت و ساز دادم.

نماینده دادستان گفت: در ادامه به سراغ آقای طبری رفتیم و گفتیم این پول‌هایی که آقای مشایخ واریز کرده بابت چیست؟ آقای طبری گفت مشایخ ۴ میلیارد بابت ساخت و ساز داده است و این اولین تناقض در عدد واریزی است.

وی تصریح کرد: تحقیقات ادامه داشت تا اینکه مشایخ اعلام کرد اسناد او در ویلایش در لواسان است و ضابطان خدوم بلافاصله به ویلا می‌روند و اسناد به دست می‌آید.

قهرمانی خاطر نشان کرد: اولین سند دست خط آقای طبری است.

رییس دادگاه خطاب به متهم طبری گفت: آیا این دستخط شماست؟

متهم طبری گفت: بله.

نماینده دادستان نیز در ادامه گفت: صورت جلسه‌ای به خط آقای طبری نوشته شد که به آقای مشایخ داده می‌شود در این دست نوشته نوشته شده است که نظر به توافق فی ما بین آقای مشایخ مبلغ ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بابت مشارکت در ساخت و ساز در اختیار بنده قرار داده است. اولین سوال این است که چرا این افراد ضد و نقیض صحبت می‌کنند. از طرفی این به ذهن آمد که آقای مشایخ در سال ۸۴، هشت میلیارد از کجا آورده است. در این خصوص با آقای مشایخ صحبت کرده‌ام که گفت اگر تمام زندگی و کارخانه‌های خود را بفروشد شاید این میزان بشود.

قهرمانی اظهار کرد: در تحقیقات اسنادی پیدا کردیم و دیدیم یک مبایعه نامه به نام آقای مشایخ است و ملکی را مشایخ در کریم خان که ۳۰۰ متر است به آقای طبری می‌دهد و سند رسمی به نام آقای طبری می‌شود.

وی گفت: سئوال این است زمانی که کسی زمینی برای مشارکت در ساخت می‌آورد یا به صورت ۵۰-۵۰ شریک می‌شود و یا آورده‌ای برای آن فرد دارد؛ این چه جور مشارکت در ساخت است که همان ابتدا سند به نام او زده می‌شود لذا حساسیت ما بیشتر شد و ما اطلاعات را قطره چکانی جمع کردیم.

وی تصریح کرد: آقای مشایخ پشت صحنه این حوادث را افشا کرد. آقای مشایخ فردی است که از ۳۰ سال گذشته با آقای نجفی دوست است و از طریق نجفی با آقای طبری دوست می‌شود، در شرکت‌های آقای نجفی نیز سمت داشته است.

نماینده دادستان گفت: آقای مشایخ گفته است که پول‌ها برای بنده نیست و توسط حسن نجفی داده شده که به آقای طبری بدهم. ۸ میلیارد و ۴۰۰ در چندین مرحله بوده است.

وی عنوان کرد: در خصوص ملک کریم خان نیز گردش آن را درآوردیم و متوجه شدیم که سابقا به نام فردی بوده که به نام آقای مشایخ می‌زند. او را آوردیم و گفت مشایخ را نمی‌شناسم. ضابطی گفت بنده دو قطعه زمین در لواسان از آقای نجفی خریداری کردم و بابت ثمن معامله ده چک و یک زمین در کریم خان دادم. به من گفت امضا بزن و در دفتر خانه امضا زدم.

در ادامه نماینده دادستان از متهم طبری پرسید آیا با آقای نجفی مراوده دارید یا خیر؟ متهم پاسخ داد: سی سال است با آقای نجفی آشنا هستم.

نماینده دادستان خطاب به وی گفت: شما قبلا گفته بودید که او را نمیشناسید.

متهم گفت: شاید شما گوشتان اشتباه شنیده است.

متهم در خلال جلسه چند بار در این خصوص اظهارات متفاوت و متناقضی بیان داشت.

در ادامه نماینده دادستان گفت: مشایخ به عنوان نماینده شرکت پوشینه برای آقای نجفی، به او وکالت می دهد. در این میان آقای طبری قرارداد مشاوره و کارشناسی می نویسد و توجیه می کند اگر ما به دام افتادیم بگوییم این پول‌ها پول‌های کارشناسی است.

وی ادامه داد: کدام کارشناس رسمی دادگستری ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان دستمزد کارشناسی می‌گیرد؟ این در حالی است که آقای طبری در سال ۸۴ این میزان پول به حسابشان آمده است.

نماینده دادستان تاکید کرد: آقای مشایخ در اظهارات خود اعلام کرد که ملکی به نام آقای طبری زده که سند آن نیز موجود است و برای آنکه ردی از مراودات مالی باقی نماند این سند را با واسطه به نام آقای طبری زده اند.

وی ادامه داد: زمانی که در تحقیقاتمان جلوتر رفتیم وکالت نامه‌ای دستمان آمد که متوجه شدیم خواهران آقای حسن نجفی وکالتی به آقای مشایخ در مورد زمینی در لواسان که در سال ۸۳ بوده است داده اند که در سال ۸۴ آقای مشایخ با این وکالت نامه کلیه حقوق خود را به آقای طبری می‌دهد و وی نیز با این وکالت نامه ملک را به نام خود می‌زنند.

قهرمانی ادامه داد: در ادامه تحقیقات به مجتمعی به نام سانا برخورد کردیم که متوجه دو واحد ۳۱۹ و ۳۱۳ شدیم. بعد از بررسی‌ها فهمیدیم که مالک واحد ۳۱۳ به نام آقای طبری نیست بلکه به نام حمیدرضا نجفی است.

وی تصریح کرد: در این میان متوجه شدیم که آقای طبری این واحد را برای وسایل عکاسی دخترش امانت گرفته است سپس آقای طبری مجوز اتحادیه عکاسان را برای این واحد اخذ می‌کند تا آنجا برای عکاسی دخترشان باشد. حال این سوال باقیست که اگر این واحد برای آقای طبری نبوده چرا اقدام به اخذ مجوز کرده و اگر برای ایشان است چرا انکار می‌کند.

اکبر طبری: اگر بخواهم دوستانم کل لواسان را به نامم می‌کنند| به من مربوط نیست که شما چنین دوستانی ندارید| نماینده دادستان: اکبر طبری محبوب دل‌های متهمان اقتصادی است

نماینده دادستان اظهارات مشایخ در مورد دریافت رشوه و اقدامات مابه ازای رشوه و پولشویی را قرائت کرد و گفت: با پیگیری‌های سازمان بازرسی، طبری نگران می‌شود و قراردادی با مشایخ منعقد میکند و بعد از آن ملک کریم خان را به نام دانیال زاده میزنند.

نماینده دادستان افزود: آقای مشایخ ۳۸ هزار سهم سهام می‌خرد و وکالت آن را به طبری می‌دهد.

قهرمانی همچنین در ارتباط با پیام متهم منصوری به دادسرا و عنوان کردن عدم حضورش به دلیل بیماری گفت: او هیچ گواهی پزشکی به دادسرا ارائه نداده و اگر ادعایی دارد آن را برابر اصل به سفارت ایران تحویل دهد. او یک ماه بعد از دستگیری طبری از ایران خارج شد و تلفن خود را در ایران گذاشت!

بعد از اظهارات نماینده دادستان متهم طبری گفت: یک نفر از اعضای شهرداری را بیاورید که بگوید بنده دخالتی در کلاک داشتم.

وی ادامه داد: کار من ساختمانی بوده است در مورد سانای یک واحدی را مقابل شماره ۳۱۳ خریدم و بیش از ۷۰ درصد پول آن را پرداخت کردم و ۲۰ درصد دیگر ماند پس از آماده شدن سند تفکیکی.

متهم طبری افزود: آقای مشایخ سالی یک بار در ایران نیست و ۱۱ ماه در خارج از کشور است به او گفتم واحد خودم را به شما می‌دهم و شما واحد خود را به من بدهید و او به عنوان امانت کلیدش را به من داد و تلفنی قرار داد بستیم، اما هر دو واحد را دست نزدیم و گذاشتیم تا کارهای ثبتی و پایان کار انجام شد. ساختمان به عنوان امانت دست من بوده است.

قاضی پرسید: برای چه امانت گرفتی؟

متهم پاسخ داد: رفیقمان است.

رییس دادگاه از متهم طبری پرسید: اقای منصوری را چطور می‌شناختید؟

متهم طبری که سعی داشت پاسخ ندهد و می‌گفت وکیلم پاسخ خواهد داد گفت: فقط یک دیدار با منصوری، نجفی و مشابه داشتم!

قاضی بابایی پرسید: اظهارات مشایخ را قبول ندارید؟

متهم طبری گفت: اصلا قبول ندارم، منصوری کاره‌ای نبود.

قاضی بابایی پرسید: وجوه دریافتی بابت چه موضوعی بوده است؟

متهم طبری پاسخ داد: وجوه دریافتی از مشایخ بابت کارهای ساختمانی بوده و از نجفی هیچ چیز نگرفته‌ام.

قاضی بیان کرد: طبق اسناد و مدارک، شما تحت پوشش مشایخ، وجوه و اراضی دریافت کردید.

متهم طبری گفت: آیا از موقعیت شغلی خود سواستفاده کرده‌ام؟ آیا کج دستی کرده‌ام؟ از کدام قاضی پیگیری کاری را مطالبه نموده ام؟

قاضی بابایی بیان کرد: درباره همه مسائل به جز اتهامات صحبت می‌کنید.

متهم طبری گفت: اصلا مورد کلاک را قبول ندارم و از نجفی هیچ چیز نگرفته‌ام. اگر سهام خریده ام، تاکنون چه استفاده‌ای کرده ام؟ مشایخ بدون اجازه برایم سهام خریده است.

قاضی بابایی بیان کرد: فرهاد پورتمن در اظهاراتش گفته که نجفی برای حل مشکل لواسان از طبری مساعدت می‌خواست.

متهم طبری گفت: نجفی هروقت به ایران میآمد ۴ روز بود و پس از آن به خارج از کشور می‌رفت.

متهم افزود: آقای مشایخ با آقای نجفی می‌آمدند و مرا می‌دیدند. جلسه نبود. ما مانند سه برادر بودیم.

طبری گفت: اگر من ۸۰۰ میلیارد هم بخواهم این برادرانم می‌دهند و اگر کل لواسان و کارخانه‌اش را بخواهم به نام من می‌کند. این رفاقت است. اگر شما از این دوستان ندارید به من ارتباطی ندارد.اگر آنها نیز از من بخواهند من نیز برای آنها انجام می‌دهم. مشایخ و نجفی هیچ وقت کار اداری از من نخواستند.

قاضی بابایی در ادامه از متهم طبری خواست تا در خصوص زمین مشجر در قریه نجار کلای لواسان توضیح دهد؟

این متهم گفت: آن را مشایخ در قالب قرارداد آورد که البته هیچ کاری انجام ندادیم قرار بود بسازیم، اما صرفا دور آن را دیوار کشی کردیم این موضوع مربوط به ۱۶ سال قبل است.

وی گفت: من نمیدانم که مال کیست مشایخ آورده بود. مشایخ نماینده تام الاختیار نجفی بود و من از مشایخ گرفته ام.

قاضی خطاب به متهم طبری گفت: مشایخ وکالت واگذاری داشته است.

متهم طبری گفت: مشایخ وکالت واگذاری خیلی از زمین‌ها را دارد. این واگذاری در قالب قرارداد مشارکت بوده است.

نماینده دادستان خطاب به متهم طبری گفت: دستمزد کارهایی که شما مدعی هستید در ساختمان و ... انجام می دادید چقدر بوده است؟

متهم گفت: هر چقدر باشد کار من ارزش داشت به کسی ربطی ندارد که دریافتی من زیاد بوده.

رییس دادگاه خطاب به متهم طبری گفت: اظهارات حسین نصیری در خصوص زمین‌هایی که صحبتش شد این است که زمین متعلق به اکبر طبری بوده و به من گفت تا به آن سر بزنم تا کسی نیاید آن را بگیرد. در این خصوص چه توضیحی دارید؟

متهم گفت: در لواسان از این موارد زیاد است عدهای صحنه سازی می‌کنند من به او (حسین نصیری) وکالت کاری داده بودم.

قاضی خطاب به متهم طبری گفت: آیا توضیح دیگری دارید؟

متهم طبری پاسخ داد: خواهشم این است که در جلسه بعد شهردار وقت و رییس شورای وقت را احضار کنید و بیاورید.

قاضی در ادامه از نماینده دادستان خواست تا در مورد زمین مشجر ۱۶۷۵ متر مربع و در خصوص نحوه واگذاری آن در لواسان توضیح دهد؟

نماینده دادستان نیز عنوان کرد: این ملک اساسا به نام خواهران آقای نجفی بوده که وکالتی به آقای مشایخ دادند و مشایخ بعد از یک سال به آقای طبری وکالت داد و آقای طبری زمین را به نام خود میزند و آقای مشایخ میگوید که این کار به دستور آقای نجفی انجام شده است.

نماینده دادستان تصریح کرد: آقای طبری گفتند که این افراد دوست داشتند تا به من پول بدهند کاملا درست است آقای طبری محبوب دل‌های متهمان اقتصادی بودند.

قهرمانی در ادامه گفت: آقای طبری می‌خواهد خروج آقای نجفی از کشور را عادی جلوه دهد، اما ما برای اینکه مستند سازی کنیم مستندات خروج آنها را در چند سال گذشته گرفتیم. چنین سابقه‌ای یافت نشد که چندین ماه خارج شده باشند و به کشور بازنگشته باشند. صحبت‌های آقای طبری برای این است که خروج آقای نجفی را عادی جلوه دهد.

نماینده دادستان در ادامه گفت: آقای طبری در خصوص ملک کریم خان پاسخ مرا ندادند.

متهم خطاب به قاضی دادگاه گفت: وکیل من فرصت پیدا نکرده ۱۶ هزار صفحه پرونده را مطالعه کند.

قاضی در ادامه خطاب به وی گفت: ما وقت رسیدگی را عقب انداختیم تا وکلای شما بتوانند پرونده را مطالعه کنند.

متهم گفت: البته دادگاه همکاری خوبی با وکلای من داشت.

قاضی خطاب به متهم طبری گفت: الان دیگر قصوری از سوی دادگاه نیست.

در ادامه نماینده دادستان اظهارات متهم را پاسخ داد.

نماینده دادستان گفت: در مورد اینکه آقای طبری می‌گویند درب یکی از املاک را اصلا باز نکرده‌ام، آقای طبری شما ملک‌های زیادی دارید که هنوز درب آن را باز نکردید که این ملک‌ها بسیار چشم نواز و لوکس هستند که توسط یک فرد سرشناس بانکی به شما داده شده است؛ شما چندین ملک در کیش و ولنجک تهران دارید که همه این املاک در حال بررسی است.

نماینده دادستان درباره اظهارات متهم در خصوص آقای منصوری گفت: اولا چرا دفتر شما کانون مراجعه این آدم‌ها بوده است. شما کارشناسان و مسئولین پرونده را ۴ ساعت پشت در نگه می‌داشتید، اما آقایان منصوری، نیازآذری، نجفی و دیواندری راحت به دفتر شما می‌آمدند.

وی ادامه داد: آقای طبری از آقای منصوری درخواست دارد تا موضوع کلاک را به نفع آقای نجفی پیگیری کند.

نماینده دادستان افزود: متهم گفت نماینده دادستان خارج از کیفرخواست حرف می‌زند، اما من درخواست دارم که قانون را مطالعه کنند تا ببینند خارج از کیفرخواست یعنی چه.

در ادامه قاضی درباره دریافت وجه از سوی متهم طبری از او پرسید که آیا این اتهام را قبول دارد؟

متهم پاسخ داد: قبول ندارم.

در ادامه قاضی اظهارات مشایخ را قرائت کرد و گفت: آقای مشایخ گفته نجفی ۵۰۰ هزار یورو به قاضی منصوری در ۵ نوبت پرداخت کرده است و ۸۴ میلیارد ریال نیز طی یک قرارداد شما دریافت کرده‌اید آیا این موارد را قبول دارید؟

متهم پاسخ داد: اصلا این ادعاها را قبول ندارم.

قاضی پرسید: چرا مبالغ را گرفتید؟

متهم پاسخ داد: کار عمرانی می‌کردیم، اتهامات را نمی‌پذیرم. نمی‌دانم پولی که مشایخ به من داده ۰۰ ۷ و ۸۰۰ بوده یا ۸۰۰ و ۴۰۰ میلیارد، چون از این حرف‌ها با هم نداشتیم. ما هر شب با هم تماس تلفنی داشتیم.

این متهم ادامه داد: در مورد دیدن خانه‌ها هم آقای دانیال زاده می‌داند من در ساختمانی را که خریدم را هم باز نکردم.

پس از پایان دفاعایت متهم طبری قاضی ختم جلسه را اعلام کرد و گفت: در جلسه بعدی دفاعیات وکیل اخذ می‌شود.

اکبر طبری: اگر بخواهم دوستانم کل لواسان را به نامم می‌کنند| به من مربوط نیست که شما چنین دوستانی ندارید| نماینده دادستان: اکبر طبری محبوب دل‌های متهمان اقتصادی است

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۳۷
roham
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
1
52
معنی خدمت صادقانه رو هم فهمیدیم . چه معانی و تعاریف جالبی تو این چند ساله اخیر به ادبیات سیاسی ما وارد شده که هیچ جا نمونه اش پیدا نمیشه .
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
رهام جان شما برو از آمریکا انتقاد و از اربابان چینی حمایت کن کاری با این مسائل نداشته باش
roham
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
ناشناس جان ' شما هم برو یه ارزن شهامت کسب کن تا بتونی پای نظرت هویتتم منتشر کنی از فردا ان شاله
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
0
38
بابا من رشوه گرفتم من ویلا گرفتم من یورو گرفتم کی کی بود کی بود من نبودم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
0
23
.... دوستانت .....که بیت المال را به جیب زده اید و حالا داری ارد میدی.
.....
ناشناس
|
United States of America
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
7
62
مردم نان ندارند بخورند و اینها مملکت را غارت می کنند
ن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
0
38
چقدر وقیح . متاسفم......
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
0
21
فعلا آسیاب به نوبت
ناشناس
|
Germany
|
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
6
54
دیگه هیچ تضمینی به سلامت سایر ارگانها هم مانده !.؟
وای اگر از پس امروز بود فردایی
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
0
30
طرف يكي از بالاترين مقام قضايي رو داشته و هنوز نمي دونه كه در ساعت اداري نبايد كار شخصي انجام بدهي، يعني واقعا نمي دونه كه حضورش در اين تيم صرفا براي استفاده از رانت و قدرت نفوذش بوده، رانت در كشورهاي پيشرفته يكي از سنگين ترين مجازات ها را دارد چون اطلاعات بايد به درستي و در دسترس همگان باشد.
يك قاضي و معاون اول قوه قضاييه كه سازمانش از عدليه فاصله زيادي گرفته است چقدر ثروت اندوزي كرده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
0
18
مگر نمیگی م. رفیق جون جونی شما بوده پس چرا حالا اعتراف مشایخ را قبول نداری و میگی دروغ میگه؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
62
10
یک آدم فاسد کافیه تا یک سازمان عریض و طویل با کلی آدم خدوم را بدنام کنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
0
61
بیست سال صادقانه دزدیدم.
ناشناس
|
Germany
|
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
0
8
هر چه بگندد نمكش مي زنند . واي به روزي كه بگندد نمك
lمحمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
0
1
عجب ......
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
0
9
تمام واحدهای قضایی نیاز به بازبینی دارند . این هشدار را افراد دلسوز کاملا مطلع و در ارتباط مستقیم با محاکم قضایی به کرات می گویند .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
0
12
این روی فرعون را سفید کرده با قلدری در دادگاه می گوید که دوستانم برایم هرکاری میکنند.این آقا نمیداند که مردم عاشق چشم و ابرویش نیستند بلکه این دون پاشیدنها فقط بخاطر میزی بوده که به نا حق پشتش نشسته.
.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
0
8
خیلی خوشگلی یاموهات بوره که چنین دوستانی دارید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
0
10
البته اقای طبری ازاینکه نگفتی کل ایران رابنامت می کنندتعجب کردیم شمابااین جرات حرف زدن حتی دادگاه راهم به تمسخرگرفتی
ناشناس
|
Germany
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
0
7
چرا بايد چنين افرادي اجازه ورود به حساسترين نهادهاي جامعه پيدا كنند و چرا بايد موفق شوند كه زهر خود را بچكانند . نوش دارو بعد از مرگ سهراب چه فايده اي دارد. چه انسانهاي بي گناهي از ناحيه اين آدم آسيب ديده اند . واويلا
ناشناس
|
Germany
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
1
8
چرا بايد چنين افرادي اجازه ورود به حساسترين نهادهاي جامعه پيدا كنند و چرا بايد موفق شوند كه زهر خود را بچكانند . نوش دارو بعد از مرگ سهراب چه فايده اي دارد. چه انسانهاي بي گناهي از ناحيه اين آدم آسيب ديده اند . واويلا
بیدل
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
0
3
تلفیق پررویی های ازنوع ......
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
0
14
هیج آدم فاسد به تنهایی نمی تواند فساد کند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
0
11
یکی از بزرگترین آسیبهای جامعه ایران تملق وچاپلوسی است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
0
11
اینجوری که این داره صحبت میکند قطعا یا تبرئه میشه یا فرار میکنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
0
17
این بنده خدا دیر خبر شد وگرنه الان آلمان پیش حجت الاسلام غلامرضا منصوری بود .فرار منصوری نشان داد که مسولین برای روز مبادا تابعیت همان کشورهای دارند که بهش فحش میدهند .
ناشناس
|
United States of America
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
0
11
کل کشور ارث شماست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
0
10
آقا جان آخر چرا این دوستانتان این قدر به شما ارادت دارند که اگر می خواستی کل لواسان را به نامت می کردند؟ اصلا کل لواسان را کی به دوستات داده؟
بیمنطق
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
1
8
یه عده هی بخورن و بخورن بیشتر مردم ب نون شبشونم محتاج باشن واقعا متاسفم
علی تهرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
0
9
اگر فرد عادی بودی وچنین مقامی نداشتی بعنوان یک جاروکش ویلاهای لواسان هم جواب سلامت را نمیدادند.
ناشناس
|
Turkey
|
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
0
10
طبق گفته ایشون ما ها داریم تو زمینای غصبی زندگی می کنیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
1
3
طبری ها و همه مفسدان اقتصادی و مجرمان دانه درشت و غیره بدانند آقای دکتر رئیسی در بدو ورود مجددشان به قوه قضاییه بعنوان رئیس دستگاه قضا در جمله ای به این مضمون فرمودند: دست مفسدان اقتصادی را از بازو قطع خواهند کرد. مفسدان اقتصادی دیگر امنیت نخواهند داشت و منتظر کیفر اعمالشان در همین دنیا باشند. خداوند وجود با عزت و اقتدار و سربلند جناب رئیسی را مستدام بدارد انشاالله
عبدالرضا غیایی شاملو
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
0
4
فقط میتونم بگم که آدم با دیدن و شنیدن این مطالب مات و مبهوت میمونه، اکثر قریب به اتفاق ما مردم در آرزوی چند متر سرپناهی هستیم که برای خودمان باشد، آنوقت یک مسئول سابق آنهم در رده بالای قوه قضائیه سالها حقوق میگرفته برای اجرای عدالت اما همه کاری میکرده و همه نوع دغدغه ای داشته جز انجام مسئولیتش و حال بجای اینکه شرمنده و خجالت زده باشد با وقاحت تمام میگوید من کارم ساختو سازه بوده و به هیچ کسی هم ربطی نداره که دریافتیم زیاده، خدایا خداوندا خودت سزای این انسان ظالم را بده، یاحق.
خسته
|
United States of America
|
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
0
1
.... که اینطوری با وقاحت حرف میزنه!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
1
4
به نظرتون قوه قضائیه که باید پایگاه مبارزه با فساد باشد 20 سال در اتاق بغل ریس قوه فساد میکردند امیدی برای مبارزه با فساد میماند ؟
عباس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
0
4
هرچه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک!!!!!!!!! نبود نظارت موثردر طی دهه های بعد انقلاب موجب شده است که برخی افراد خصوصا افرادی که یک سابقه انقلابی را هم یدک می کشندوظاهری مذهبی دارندومسئولیتهای کلیدی هم دارند این حق را به خود بدهند واین حق را برای خود قائل باشندکه دست به اعمال خلاف ازجمله ارتشاء،اختلاس،ثروت اندوزی غیر مشروع از مسیر رانت و زدوبند وگاوبندی و....بزنند غافل از اینکه مسئول در نظام اسلامی باید ثروتش کمتر از ضعیف ترین فردی باشد که درجامعه زندگی می کند.مسئول زمانی می تواند دست به ثروت اندوزی بزند که سطح رفاه وثروت افراد جامعه بالا آمده باشد ودیگر فرد فقیری درجامعه وجود نداشته باشد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
0
5
این دزد به قاضی توهین نمی کند به هشتاد میلیون مردم توهین می کند
اخرش این هم مثل بابک زنجانی اعدام هم نخواهد شد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین