کد خبر: ۶۵۵۳۵۴
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۵
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت از افتتاح چهار طرح صنعتی و معدنی با اعتبار چهار هزار و ۸۲۶ میلیارد تومان در دو استان خراسان ‌رضوی و اصفهان در روز پنجشنبه (۲۲ خرداد ماه)‌ خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :

«سعید زرندی» اضافه کرد: این طرح‌ها شامل دو طرح تولیدی کنسانتره آهن صنایع معدنی فولاد سنگان و واحد تولیدی گندله آهن شرکت توسعه فولاد سناباد در خراسان رضوی است.

وی ادامه ‌داد: همچنین طرح افزایش ظرفیت تولید یخچال و فریزر و بومی‌سازی اجزا و قطعات لوازم خانگی گروه صنعتی «انتخاب» و واحد تولیدی گلوکز نشاسته شرکت «شهدینه آران هشت بهشت» در استان اصفهان به بهره‌برداری می‌رسند.

بهره‌برداری از ۴۸۰۰ میلیارد تومان طرح صنعتی و معدنی

مشخصات طرح‌ها

زرندی اظهار داشت: کنسانتره‌سازی فولاد سنگان (فولاد مبارکه) به ظرفیت تولید پنج میلیون تن با سرمایه‌گذاری ارزی ۱۵۰ میلیون یورویی و سرمایه‌گذاری ریالی ۸۰۰ میلیارد تومانی به بهره‌برداری می‌رسد که میزان اشتغال مستقیم آن ۵۰۰ نفر و غیرمستقیم آن سه هزار نفر است.

وی اضافه‌ کرد: طرح گندله‌سازی ۲.۵ میلیون تنی سناباد نیز با سرمایه‌گذاری ثابت ۱۹۰ میلیارد تومانی و ۹۰۰ میلیون یوانی (شامل ۸۵۰ میلیون یوان یوزانس سه ساله) به بهره‌برداری می‌رسد که برای ۲۸۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال‌زایی خواهد داشت.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت افزود: طرح توسعه گروه انتخاب به ظرفیت سالیانه ۳۰۰ هزار دستگاه یخچال و فریزر در شهرک صنعتی مورچه‌خورت اصفهان به بهره‌برداری می‌رسد. میزان سرمایه‌گذاری ثابت آن ۲.۵ میلیون دلار و در مجموع ارزی و ریالی ۴۰ میلیارد تومان خواهد بود و برای ۱۰۰ نفر اشتغال‌زایی مستقیم خواهد داشت.

زرندی اضافه کرد: طرح «بومی سازی اجزا و قطعات لوازم خانگی» با ظرفیت دو میلیون عدد و سرمایه گذاری ۴۶ میلیارد تومانی و اشتغالزایی ۱۷۰ نفری توسط گروه صنعتی انتخاب به بهره‌برداری می‌رسد.

وی بیان‌داشت: طرح تولید نشاسته، گلوکز، روغن ذرت و گلوتن شرکت شهدینه آران هشت بهشت نیز با ظرفیت تولید سالیانه ۹۵ هزار تن در شهرستان شاهین‌شهر و میمه به بهره‌برداری خواهد رسید که برای ۳۰۰ نفر اشتغال‌زایی مستقیم خواهد داشت.

زرندی خاطرنشان ‌کرد: میزان سرمایه‌گذاری ثابت در این طرح ۳۳۵ میلیارد تومان و ۱۲.۸ میلیون دلار بوده است.

وی اضافه کرد:‌ مطابق برنامه‌ریزی انجام شده تعداد هشت طرح با سرمایه‌گذاری ۶۵۲۵ میلیارد تومانی و اشتغال یک‌هزار و ۲۳۶ نفری در خراسان‌رضوی و همچنین ۹ طرح با سرمایه‌گذاری ۲۰۴۵ میلیارد تومانی و اشتغال‌زایی ۱۰۰ نفری در استان اصفهان تا نیمه نخست سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهند رسید.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین