کد خبر: ۶۵۵۴۲۲
تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵
بخشدار مرکزی باشت گفت: آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع منطقه پیچاب در این شهرستان که بامداد روز چهارشنبه با تلاش نیرو‌های مردمی و مشارکت ستاد بحران مهار شده بود دوباره شعله ور شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

مهرداد انبازپور افزود: این آتش سوزی ساعت ۱۴.۳۰ دقیقه روز سه شنبه به دلیل نامعلومی شروع شد.

وی تصریح کرد:هم اکنون ۲۰ امدادگر در ارتفاعات سختگذر منطقه پیچاب در حال خاموش کردن آتش هستند.

آتش در جنگل ها و مراتع پیچاب باشت دوباره شعله ور شد

وی بیان کرد: در مرحله دوم آتش سوزی منطقه پیچاب پنج سورتی پرواز برای انتقال نیرو های امدادگر به منطقه محل آتش سوزی انجام شده است.

در مرحله نخست این آتش سوزی نیز بالگرد شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران هشت سورتی پرواز برای انتقال نیروها به ارتفاعات پیچاب انجام داد.

بخشدار مرکزی باشت تاکید کرد:مساحت عرصه های طبیعی خسارت دیده از آتش سوزی منطقه پیچاب پس اطفای کامل حریق از سوی کارشناسان برآورد و اعلام خواهد شد.

وی ابراز داشت: به دلیل سخت گذر بودن منطقه پیچاب مهار آتش در این منطقه با سختی صورت می گیرد.

انباز پور با یادآوری خشک و پر پشت بودن مراتع باشت به دلیل بارندگی های مطلوب امسال تاکید کرد: کمترین بی احتیاطی از سوی چوپانان،گردشگران و افرادی که به جنگل ها و مراتع می روند می تواند منجر به آتش سوزی و خسارت های جبران ناپذیر به جنگل ها و مراتع این شهرستان شود.

وی تصریح کرد: آتش زدن پسماند مزارع، بی احتیاطی چوپان ها و گردشگران و اختلاف جوامع محلی از مهمترین دلایل آتش سوزی در عرصه های طبیعی باشت است.

در یک ماه گذشته بیش از هفت فقره آتش سوزی در مناطق مختلف باشت از جمله شلالدون، گوهرگان، چاه تلخ و چالموره رخ داده اما این نخستین آتش سوزی بزرگ جنگل ها و مراتع این شهرستان است.

سطح مراتع و جنگل های این شهرستان ۱۰۵ هزار هکتار است که از این میزان ۷۸ هزار هکتار جنگل است.

کارده، بن سرخ، بلوط، زالزالک و بادام وحشی از مهم ترین گونه های پوشش گیاهی و جنگلی باشت است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین