کد خبر: ۶۵۵۵۵۵
تعداد نظرات: ۱۱ نظر
تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۷
در حال تکمیل...
سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲۳۶۹ مورد جدید کووید۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :

دکتر لاری گفت: از دیروز تا امروز ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۶۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۶۸۷ مورد بستری شدند.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ وی افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۸۲ هزار و ۵۴۵ نفر رسید.

۲۳۶۹ ابتلا و ۷۵ فوتی جدید کرونا در ایران/ ۵ استان‌ در وضعیت قرمز

وی همچنین گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۶۵۹ نفر رسید. خوشبختانه تا کنون ۱۴۴ هزار و ۶۴۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. ۲۷۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون یک میلیون و ۱۹۶ هزار و ۹۴۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: استان‌های هرمزگان، کردستان، آذربایجان شرقی، لرستان و خوزستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، پرهیز از مسافرت‌های غیرضرور تاکید کرد.

بیشتر بخوانید: آمار رسمی بیماران کرونا به تفکیک استان‌ها؛ ۲۲ خرداد ۱۳۹۹+جدول

بعد از اینکه وزارت بهداشت، ارائه آمار بیماران کرونا به تفکیک استان را متوقف کرد، در برخی استان‌ها، مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی، آمار شیوع کرونا در استان‌های مربوط به خود را اعلام می‌کردند. با این حال، از دیروز بنا به دستور وزارت بهداشت، ارائه آمار روزانه بیماران کرونا در استان‌های کشور ممنوع شده است. 

  استان مورد جدید فوتی بهبودیافته نعداد کل مبتلایان
1 آذربایجان شرقی   ۵۶۷ نفر تا ۸ خرداد   ۸۸۲۰ نفر تا ۸ خرداد
2 آذربایجان غربی   ۲۷۰نفر تا ۲۲ خرداد   ۸۲۲۲نفر تا ۲۲ خرداد
3 اردبیل       ۳۲۳۲نفر تا ۲۲ خرداد
4 اصفهان(به‌جزکاشان)   ۱۴۸۴نفر تا ۲۱ خرداد   ‭۱۰,۸۸۷‬نفر تا ۲۲ خرداد
5 البرز   ۳۴۱ نفر تا ۸ خرداد   ۷۰۸۳ نفر تا ۸ خرداد
6 ایلام   ۷۳نفر تا ۲۲ خرداد   ۱۳۳۹نفر تا ۲۲ خرداد
7 بوشهر ۱۲ ۳۴   ‭۲۲۴۲‬
8 تهران        
9 چهارمحال و بختیاری ۵ ۳۲   ‭۸۹۸‬
10 خراسان جنوبی   ۴۷نفر تا ۲۲ خرداد   ۸۵۳نفر تا ۲۲ خرداد
11 خراسان رضوی        
12 خراسان شمالی   ۱۴۱نفر تا ۲۰ خرداد   ۲۴۶۸نفر تا ۲۰ خرداد
13 خوزستان   ۷۳۳نفر تا ۲۱ خرداد   ۲۲۰۷۷نفر تا ۲۱ خرداد
14 زنجان ۹ ۱۳۹ ۱۰۴۱ ۱‭۲۷۱ 
15 سمنان        
16 سیستان‌وبلوچستان ۵۵ ۱۶۷   ‭‭۳,۴۹۰‬
17 فارس   ۱۱۸نفر تا ۲۱ خرداد   ۷۱۳۱نفر تا ۲۱ خرداد
18 قزوین        
19 قم ۱۶      
20 کردستان   ۱۹۲   ۴۶۲۰نفر تا ۲۱ خرداد
21 کرمان   ۹۴نفر تا ۲۱ خرداد   ۲۹۴۹نفر تا ۲۱ خرداد
22 کرمانشاه   ۱۶۹‬نفر تا ۲۲ خرداد   ۷۵۷۳‬نفر تا ۲۲ خرداد
23 کهگیلویه و بویراحمد   ۱۰ ۶۶۰  
24 گلستان   ۳۲۰نفر تا۲۲اردیبهشت    
25 گیلان        
26 لرستان   ۱۷۱نفر تا ۲۱ خرداد   ۵۵۱۲نفر تا ۲۱ خرداد
27 مازندران ۵۰      
28 مرکزی   ۱۷۸نفر تا ۲۱ خرداد   ۲۵۰۵نفر تا ۲۱ خرداد
29 هرمزگان   ۱۰۱   ۶۶۲۵‬نفر تا ۲۲ خرداد
30 همدان ۱۲ ۱۲۶ ۹۷۳ ۱۱۷۵
31 یزد   ۲۱۷نفر تا۲۶اردیبهشت    

***

پذیرش ۱۶ بیمار مشکوک به کرونا در قم/ حال ۳۰ نفر وخیم است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از پذیرش ۱۶ بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: ۱۲ نفر از این افراد در بیمارستان بستری شدند.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته و منتهی به بیست و سوم خردادماه، ۱۶ نفر در مراکز درمانی قم با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا و یا مشکلات حاد تنفسی پذیرش شدند.  ۱۲ نفر از این تعداد در بیمارستان‌های قم بستری و مابقی پس از معاینه و بررسی در بخش اورژانس مراکز با دستورات دارویی و بهداشتی مرخص شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: در شبانه روز گذشته، هشت نفر از کل بیماران که طی روزهای متمادی بستری بودند، پس از بهبودی توسط پزشکان معالج از بیمارستان ترخیص شدند.در حال حاضر حدود ۱۰۰ نفر مشکوک و محتمل به کرونا در قم بستری بوده که حال حدود ۳۰ نفر آنها وخیم است.

افزایش تعدادی فوتی‌های مبتلا به کرونا در چهارمحال و بختیاری

رئیس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری از افزایش تعداد فوتی‌های ابتلا به ویروس کرونا به ۳۲ نفر در استان خبر داد.

دکتر مجید شیرانی گفت: تا صبح امروز جمعه ۲۳ خرداد ۹۹ نتیجه آزمایش ۱۸۵ نفر از افراد مشکوک به کووید ۱۹ سرپایی و بستری در بیمارستان بدستمان رسید که پنج نفر مثبت قطعی از بیماران بستری شناسایی شد و موارد مثبت قطعی مبتلایان سرپایی هم به صورت تجمیعی از طریق وزارت بهداشت اعلام خواهد شد.

وی وضعیت ابتلا به کرونا در استان را همچون روز‌های قبل اعلام و خاطرنشان کرد: با فوت یک نفر از مبتلایان به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، آمار فوتی‌ها بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری به ۳۲ نفر رسید.

شناسایی ۱۲ مورد جدید کرونا در همدان

در ۲۴ ساعت گذشته بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در همدان شناسایی شدند.

آقای کرمی با بیان اینکه مجموع بیماران کووید۱۹ در همدان به هزارو ۱۷۵ نفر رسیدگفت: ۷۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ تحت مراقبت قرار دارندو تا کنون ۱۲۶ نفر فوت کرده اند و ۹۷۳ نفر هم بهبود یافته اند.

وی افزود: شهرستانهایکبودراهنگ، نهاوند، فامنین در وضعیت قرمز قرار دارند؛ و دیگر شهرستان‌ها در وضعیت زرد هستند.

کرونا در کردستان ۱۵ قربانی گرفت

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: ۳۵۲ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های این استان بستری هستند که بیشترین آن به سنندج اختصاص دارد و طی ۲ روز اخیر ۱۵ نفر جان باخته‌اند.

افزایش آمار مبتلایان با وجود هشدار‌های مکرر، همچنان ادامه دارد و کار به جایی رسیده که از استان‌های با وضعیت سفید درخواست شده تا کادر درمانی به کردستان اعزام کنند.

در حال حاضر ۳۵۲ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که بیشترین آن مربوط به سنندج است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان می‌گوید: از این تعداد ۱۸۹ نفر در در بیمارستان توحید، ۴۳ نفر در بیمارستان بعثت و ۷ نفر در بیمارستان کوثر سنندج بستری هستند که بیشترین آمار بستری شدگان استان به شمار می‌رود.

حالا در تمامی بیمارستان‌های استان بیماران بستری کرونا وجود دارند و هیچ شهرستانی از این بیماری در امان نیست.

دکتر رضاعی فرزین رضاعی ادامه داد: ۲۷ نفر در سقز، ۲۴ نفر بوعلی در مریوان، ۲۲ نفر در بانه، ۱۶ نفر در کامیاران، ۱۰ نفر در قروه، هفت نفر در بیجار و هفت نفر در دیواندره بستری هستند.

در حال حاضر ۴۰ بیمار مبتلا به کرونا هم در بخش آی سی یو تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به جان باختن ۱۵ نفر دیگر در ۴۸ ساعت گذشته در استان این آمار را از ابتدای شیوع بیماری تاکنون بی سابقه دانست و افزود: مجموع فوتی‌های کرونا با این تعداد به ۱۹۲ نفر افزایش یافت.

توصیه اصلی این است که شهروندان بدون ماسک در اماکن عمومی حاضر نشوند.

با تداوم وضعیت بحرانی کرونا در استان، سید مهدی فرشادان نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در نامه‌ای خطاب به استاندار کردستان، با تاکید بر لزوم حفظ جان مردم، خواستار اعمال محدودیت‌های شدید در سنندج شد.

معاون فرماندار سنندج هم از بسته شدن درب آرامستان بهشت محمدی و برخورد با تجمع در این مکان خبرداد.

اعمال محدودیت ترافیکی در محدوده آرامستان بهشت محمدی و افزایش مراکز تشخیص و آزمایش کرونا و نیز دعوت به همکاری از کادر درمان استان‌های با وضعیت سفید، پیشنهاد‌های ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران است.

کردستان به همراه چهار استان دیگر کشور در وضعیت قرمز ابتلا به کرونا قرار دارد.

بستری ۵۰ بیمار کرونایی جدید در مازندران

مجموع بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های زیرمجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل به ۳۱۰ نفر رسید.

در ۲۴ ساعت گذشته ۵۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های مازندران بستری و ۷۶ نفر نیز ترخیص شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: از دیروز تا امروز ۲۳ خرداد ۱۳۹۹، ۳۹ بیمار جدید مشکوک به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های زیرمجموعه این دانشگاه بستری و ۶۰ نفر نیز ترخیص شدند.

دکتر موسوی افزود: مجموع بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های زیرمجموعه این دانشگاه ۲۲۹ نفر گزارش شده است.

او با بیان اینکه مردم با اطلاع رسانی رسانه ملی بازخورد‌های مناسبی را به شبکه بهداشتی استان ارائه می‌کنند گفت: با رعایت اصول بهداشتی، از روند افزایشی شیوع کرونا جلوگیری می‌کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل هم با اشاره به اینکه ۱۱ بیمار جدید کرونایی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های تابعه این دانشگاه بستری و در این مدت ۱۶ بیمار ترخیص شدند افزود: اکنون ۸۱ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی بابل بستری هستند.

دکتر جلالی افزود: ۲۵ بیمار بدحال نیز در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

۴ نفر به تعداد فوتی های مبتلا به کرونا اضافه شد

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ نفر به لیست آمار بستری های مبتلا به کرونای استان افزوده شد.

دکتر سعید کشمیری افزود: در حال حاضر ۴۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که یک نفر ان ها در بخش Icu تحت مراقبت های ویژه قرار دارد.

وی گفت: خوشبختانه با تلاش های شبانه روزی کادر درمان استان ۶ نفر از بیماران بستری مبتلا به کرونا با حال عمومی خوب از بیمارستان مرخص شده اند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۴ نفر از هم استانی ها در اثر ابتلا به کرونا فوت کرده اند.

دکتر کشمیری بیان داشت: از چهار بیمار فوت شده دو نفر از شهرستان گناوه بوده که یک نفر خانم ۶۲ساله و یک نفر آقای ۷۰ ساله هستند که هر دو سابقه بیماری زمینه ای داشته اند.

وی افزود: همچنین یک نفر آقا از شهرستان دشتستان که۶۴ ساله و بدون سابقه بیماری زمینه ای بوده و یک نفر آقا نیز از شهرستان بوشهر با سابقه بیماری زمینه ای بوده اند.

دکتر کشمیری ضمن تاکید بر استفاده هم استانی ها از ماسک افزود: ماسک موثرترین روش محافظت در برابر کرونا بوده و اگر فرد سالم و شخص بیمار هر دو ماسک نزنند خطر ابتلا بیش از ۷۰ درصد است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: اگر فرد سالم ماسک بزند ولی فرد بیمار ماسک نزند خطر به کمتر از ۵۰ درصد کاهش می یابد.

وی افزود: اگر فرد بیمار و سالم هر دو ماسک بزنند خطر انتقال بیماری تا ۹۵ درصد کاهش پیدا می کند.

زنگ خطر بیماری کرونا در کهگیلویه وبویراحمد

مرحله پیک دوم کرونا ویروس در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شده و زنگ خطر این بیماری به صدا درآمده است.

محمدمهدی بانشی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: مرحله پیک دوم ویروس کرونا در استان آغاز شده و زنگ خطر این بیماری به صدا درآمده چراکه در هفته اخیر شیوع این بیماری سیر صعودی داشته است.

بانشی افزود: هم اینک ۶۶۰ بیمار مبتلا به کرونا در استان بهبود یافته اند و ۲۸۱ نفر در حال درمان و تنها ۲۱ نفر بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری و ۲ نفر در نقاهتگاه بیماران کرونایی تحت مراقبت هستند.

او ادامه داد: میانگین ابتلای افراد در استان به بیماری ویروسی کرونا، از ۳۸ سال به ۳۶ سال رسیده که این مهم نشان از بیماریابی فعال حوزه درمان در کهگیلویه و بویراحمد است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه تعداد مرگ و میر این بیماری در کشور ۴.۷۸ درصد و در کهگیلویه وبویراحمد ۱.۰۵ درصد بوده است گفت: این استان با فوت ۱۰ نفر، (۹ نفر دارای بیماری زمینه‌ای و یک نفر بدون بیماری زمینه ای) کم‌ترین تعداد فوتی در کشور را به خود اختصاص داده است.

بانشی افزود: در این روز‌های کرونایی مردم استان مرگ را دست کم گرفته و در خصوص رعایت الزامات بهداشتی بی توجهی می‌کنند.

او با اشاره به اینکه بسیاری از کسب و کار‌ها همچون آرایشگاه‌ها، ساندویچی‌ها، مطب‌ها و مراکز درمانی همچنان دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و تجمع فراوانی در این اماکن وجود داردگفت: تاکنون چندین مورد از این واحد‌ها پلمپ و تعطیل شده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از هم استانی‌ها خواست از شرکت در مراسم ختم و جشن‌های عروسی به جد بپرهیزند، زیرا که این مهم در پیشگیری و کنترل بیماری تاثیر چشم گیری خواهد داشت.

او گفت: کهگیلویه وبویراحمد تاکنون با غربالگری حدود ۹۵ درصد از جمعیت هدف در اجرای مرحله سوم طرح غربالگری ویروس کرونا رتبه نخست را در کشور کسب کرده است.

محمدمهدی بانشی بیان کرد: در مرحله نخست این طرح ۹۸.۲ درصد جمعیت کهگیلویه و بویراحمد غربالگری شدو استان نیز رتبه نخست کشور را کسب کرد و در مرحله دوم ۱۰۰ درصد جمعیت استان غربالگری شدند.

نوار قرمز کرونا دور آذربایجان شرقی

آذربایجان شرقی به لحاظ شیوع کرونا از وضع هشدار خارج شد و به وضع قرمز رسید.

درستی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از احتمال اعمال دوباره محدودیت‌های اجتماعی در آذربایجان شرقی خبر داده است.

درستی افزایش آمار موارد بستری و بیماران بدحال مبتلا به کرونا را در استان از هفته گذشته نگران کننده دانسته و افزوده است: در صورت ادامه این روند چاره‌ای جز اعمال مجدد محدودیت‌های اجتماعی و اقتصادی وجود ندارد.

۱۰۴۱ بیمار بهبود یافته کرونایی در زنجان ترخیص شدند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: از مجموع بیماران مبتلا به این ویروس در استان زنجان تا به امروز یک‌هزار و ۴۱ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

پرویز قزلباش با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۹ نفر به آمار مبتلایان به کرونا ویروس در استان زنجان افزوده شده است، گفت: در مجموع تاکنون تست کرونای یک‌هزار و ۲۷۱ نفر در استان زنجان بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی مثبت اعلام شده است.

وی، افزود: از آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۳۹ نفر در استان زنجان جان خود را از دست داده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه ۲۸۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان زنجان بستری هستند، ادامه داد: از مجموع بیماران مبتلا به این ویروس در استان زنجان تا به امروز یک‌هزار و ۴۱ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱۱
ناشناس
|
Germany
|
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
1
3
عجب جدولی خیلی خوبه
ان شالله همیشه بواقع خالی باشه
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
0
11
واقعا سلامت هم شده بازیچه دست دولت پنهان کاری و عدم شفاف سازی چه معنی می ده
ابوالفضل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
0
2
مسئولان زنجان به جای اینکه آمار کرونا را به تفکیک شهرستان ها هم اعلام کنند همان کل استان را هم دیگر اعلام نمی کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
0
2
واقعا تا کی میخوان مردم رو نفهم فرض کنن دیگه بسه....... پنهان کاری تا کی چرا دیگه آمار رو اعلام نمی کنن...........
آنارشی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
0
5
واقعا معنی و مفهوم انسان زیر سوال رفته ، باید یک تعریف ابداع کرد . اخه شوخیه مگه جان انسان
ای عزیز من همان پول نفت ملی رو بدید به مردم و سه هفته ببندید
حداقل از سیستمهای مانیتور که گفتید داریم استفاده کنید و ماسک رو اجباری کنید برای خارج از خانه
هنر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
0
5
با عدم اعلام اماردقیق از سوی بعضی استانها مردم فکرمیکنندکروناتمام شده خواهشا مسوولین ازخواب بیداربشن گرچه به اماری هم که میدن هیچ اعتباری نیست بس که دروغ به مردم گفتن همشون.مردم هم خواهشن ماسک بزنند
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
1
3
خدایا همین دولت دوازدهم بس مان نبود که کرونا را هم برما نازل کردی؟ما چه گناهی به درگاه تو کرده بودیم که نزول بلا را برما دو نونه اش کردی؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
1
5
با سلام
این دستور چیزی جزء بی اعتمادی را زیاد نمیکنه امیدوارم آمارها را دوباره اعلام شود با تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
0
0
سلام اگر دولت می خواهد اعتماد جلب کند راه ان عدم پنهانکاری از مردم است چرا امار استانی مبتلایان به کرونا را اعلام نمی کنید مگر مرتب نمی گوئید ما هیچ چیز از مردم پنهان نداریم این چه رفتار دو گانه و زشت است ضمنا سخنگوی قبلی وزارت بهداشت خیلی بهتر بود از سخنگوی جدید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
0
0
سخنگوی قبلی ستاد کرونا مسلط تر بود این یکی در صحبت کردن مشکل داره
.....
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
0
0
نمیدونم چرا آمار رو استان ها اعلام نمیکنن باید بگن تا مردم ترس کنن
اینطوری نمیشه تا کی حبس باشیم تو خونه و فقط به توصیه های الکی گوش کنیم
سخنگوی جدید هم اصلا نمیتونه بدون کاغذ حرف برنه واقعا تبریک میگم به دولت دست مریزاد دارید بابت بدبخت کردن مردم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین