کد خبر: ۶۵۵۵۶۳
تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۳
به جز شهرستان‌های کیار، بروجن، لردگان و خانمیرزا، بقیه شهرستان‌های استان در وضعیت قرمز قرار دارند و مردم در رعایت توصیه‌های بهداشتی اهتمام بیشتری داشته باشند.
آفتاب‌‌نیوز :

۶ شهرستان چهارمحال و بختیاری در وضعیت قرمز قرار دارد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی استان گفت: به جز شهرستان‌های کیار، بروجن، لردگان و خانمیرزا، بقیه شهرستان‌های استان در وضعیت قرمز قرار دارند و مردم در رعایت توصیه‌های بهداشتی اهتمام بیشتری داشته باشند.

وضعیت قرمز کرونا در ۶ شهرستان چهارمحال و بختیاری

دکتر مجید شیرانی افزود: بنا بر جدیدترین تحلیل‌های دانشگاه، شهرستان‌های کوهرنگ و فارسان در خصوص تعداد بیماران بستری در وضعیت قرمز قرار دارند و دیگر شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز از نظر افزایش تعداد بیماران سرپایی در چنین وضعیتی قرار گرفته‌اند.

وی گفت: تحلیل‌ها تا ۱۴ روز آینده اعتبار دارد و سپس بر اساس وضع موجود تحلیل‌های جدیدتری ارائه می‌شود.

شیرانی با اشاره به اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون با هفت افت و خیر شیوع این ویروس در استان مواجه بوده‌ایم، خاطرنشان کرد: هم‌اینک در شدیدترین خیز شیوع این ویروس قرار داریم که به همراهی مردم در کنترل و مهار آن به شدت نیازمندیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه قدرت سرایت ویروس کرونا همانند روز‌های ابتدایی شیوع آن است، افزود: اگر چه از شدت بیماری کاسته شده است، اما این موضوع نباید سبب عادی‌سازی رفتار اجتماعی و ارتباطات در جامعه و حضور در تجمعات شود.

شیرانی، برگزاری آیین‌های عروسی و ترحیم را عامل اصلی شیوع ویروس کرونا در استان در هفته‌های اخیر اعلام کرد و گفت: در شرایط فعلی مسئولیت اصلی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا برعهده مردم است و انتظار می‌رود با تقویت حس تعهد و مسئولیت‌پذیری خود در جامعه بتوانند مسئولان را در این امر مهم و خطیر همانند دوران ابتدایی شیوع ویروس کرونا یاری دهند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین