کد خبر: ۶۵۵۸۳۳
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
مدیرعامل سابق باشگاه استقلال بعد از 6 ماه سکوت، در گفت و گوی مفصل پیرامون مسائل مختلف و شائبه هایی که در مورد قرارداد کادر فنی و بازیکنان این تیم وجود دارد به صحبت پرداخت.
آفتاب‌‌نیوز :

امیر حسین فتحی در خصوص اینکه بعد از جدایی از باشگاه استقلال سکوت کرده است اظهار داشت: نمی دانم چند ماه است که صحبتی انجام نداده ام، بعد از 6 ماه از جدایی ام از استقلال این اولین مصاحبه ای است که انجام می دهم اما 6-7 ماه سکوت کرده بودم چون خودم را استقلالی می دانم.دوست داشتم و دارم تیم محبوبم در کمال آرامش کار خودش را دنبال کند اما متاسفانه عده ای که در «فراموش خانه» استقلال هستند هر از گاهی به بهانه های مختلف از سوراخ بیرون می آیند!

* ناجوانمردها مواردی که در زمان من نبوده را به من ربط می دهند

وی افزود: این عده برای آنکه خودشان را مطرح کنند صحبت هایی انجام می دهند و دروغ هایی را به من نسبت می دهند. این تعداد از افراد چون می دانند من به خاطر استقلال سکوت می کنم سوء استفاده کرده و در کمال بی اخلاقی و ناجوانمردی مواردی را به من نسبت می دهند که اصلا در زمان مدیریت من نبوده و به من ارتباطی نداشته است.

حمله بی‌سابقه فتحی به سعادتمند، جباری و معاون درجه ۳ استقلال!

* از سکوت من سوء استفاده می کنند

فتحی خاطرنشان کرد: از امروز رویه ام را عوض خواهم کرد و با تمام کسانی که سعی دارند فضای استقلال را آلوده کنند برخورد کرده و جوابشان را خواهم داد. این تعداد آقایان باید بفهمند که نباید هر حرفی را به من نسبت بدهند یا اینکه خیلی راحت از سکوت من و امثال من سوء استفاده کنند.

* مدیر درجه 3 مدعی شد مدیران بعدی باید طلب بویان را می دادند

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال با اشاره به این موضوع که وی مطالبات بویان را پرداخت نکرده است عنوان کرد: بویان را نه من جذب کردم و نه در زمان مدیریت من با این باشگاه قرارداد بسته است.یک آقایی که در باشگاه استقلال معاون درجه 2 و 3 بوده است مدعی شده مطالبات بویان را باید مدیران بعدی پرداخت می کردند.

* نامه فسخ قرارداد بویان 2 ماه قبل از مدیریت من به باشگاه ارسال شد

وی ادامه داد: در تاریخ 31 خرداد 97 یعنی 2 ماه قبل از اینکه من وارد استقلال شوم وکیل بویان ایمیل رسمی به باشگاه ارسال کرده و فسخ قرارداد بویان رابا باشگاه اعلام کرده است. آن زمان فتحی کجای کار بوده است؟ وقتی من اصلا در باشگاه نبودم و نامه فسخ قرارداد این بازیکن 2 ماه قبل از حضور من به باشگاه ارسال شده، اما این بازیکن را به من نسبت می دهند اسم این کار چیست؟

فتحی یادآور شد: برای این آقایان متاسف هستم که برای مطرح کردن خود دنبال انتشار نامه های باشگاه هستند که خودشان را مطرح کنند.آقایان در کمال ناجوانمردی هر کاری دلشان می خواهد انجام می دهند.

* مردم تصور می کنند اگر شفر در استقلال بود پول نمی گرفت

مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص اینکه خیلی ها وی را عامل مشکلات شفر و این باشگاه پیرامون شکایت به فیفا می دانند عنوان کرد: مردم و هواداران تصور می کنند که اگر شفر الان در تیم استقلال مانده بود پولی نمی گرفت.اگر این مربی آلمانی امسال سرمربی تیم ما بود امسال به تنهایی حدود یک میلیون دلار با باشگاه قرارداد داشت و باید پولش را پرداخت می کردیم. همچنین ساشا شفر و کولی هر کدام در سال حدوداً 150 هزار دلار با باشگاه قرارداد داشتند.

* قراردا شفر و همکارانش یک میلیون و ششصد هزار دلار بود

وی ادامه داد: یعنی جمع این دو مربی به همراه مارتین فورکل، فیلیپ آندریاس و یک مربی گلرها که در نیم فصل به تیم ما آمد و در زمان آقای افتخاری نیز مدتی در تمرینات شرکت کرد هم قرار بود به کادر فنی اش اضافه شود که درخواست مکتوب آن هم موجود است.هر کدام از این مربیان سالی تقریباً 100 هزار دلار درخواست کردند که با یک میلیون دلار شفر اگر این رقم را جمع بزنیم مبلغ 1 میلیون و پانصد-ششصد هزار دلار باید به شفر و کادر فنی اش پرداخت می کردیم.

* قرار شد با بودجه شفر یک مربی خوب بیاوریم که آوردیم

فتحی با اشاره به برکناری این مربی گفت: وقتی نتایج بد استقلال رقم خورد و در کمیته فنی همه از این مربی با وجود داشتن مهره های خوب اعلام نارضایتی می کردند، نظر به برکناری او دادیم و با موافقت هیات مدیره این مربی را برکنار کردیم. قرار هم شد با همین بودجه یک میلیون و پانصد هزار دلار هم خسارت شفر را پرداخت کنیم و هم یک مربی در همین حد بیاوریم که آوردیم.

*قرارداد استراماچونی و دستیارانش 850 هزار دلار بود

مدیرعامل استقلال خاطر نشان کرد: وقتی قبلا گفتم ما با هزینه صفر با شفر به جمع بندی میرسیم یعنی منظورم همین بود که با رقم قرارداد این مربی و همکارانش هم خسارت جدایی وی را پرداخت کنیم و هم یک مربی خارجی دیگر به عنوان سرمربی به استقلال بیاوریم.شما دیدید که ما استراماچونی را آوردیم که با دستیارانش روی هم مبلغ 850 هزار دلار برای ما هزینه داشتند.

* می دانستیم شفر با بنی یاس مذاکره کرده است

وی ادامه داد: ما پیش بینی کرده بویم که شفر با باشگاه بنی یاس در ارتباط است و با آنها مذاکراتی هم انجام داده و حتی توافقنامه و تفاهمنامه را هم نیز امضا کرده بود. در دیدار آخری که ما با الهلال در ابوظبی داشتیم متوجه شدیم این مربی مذاکراتی با باشگاه اماراتی داشته است و به همین دلیل تصمیم گرفتیم او را برکنار کنیم و یک مربی خوب و جوان را جذب استقلال کنیم.

* شفر از استقلال غرامت یک میلیون وششصد هزار دلاری کرد ولی ما برنده پرونده شدیم

فتحی تاکید کرد: ما می دانستیم شفر طرح دعوی خواهد کرد و به همین دلیل قرارداد او را فسخ کردیم. یقین داشتیم او در فیفا طرح دعوی می کند، شاید خیلی ها از حرف من تعجب کنند ولی ما در فیفا برنده شدیم. شفر خواستار یک میلیون ششصد هزار دلار از باشگاه استقلال خواسته و شکایت خود را به فیفا داده بود اما با لابی هایی که با فیفا انجام دادیم و با لایحه ای که نوشتیم در نهایت باشگاه فقط با رقم 550 هزار دلار محکوم شد. فراموش نکنید 320 هزار دلار از این رقم( 550 هزار دلار) حقوق معوقه شفر بود که ما پرداخت نکرده بودیم.یعنی در این پرونده، رای به ما صادر شد نه به نفع شفر.

* آقایان می گویند بدهی قبلی ها را دادم، من بدهی چه کسانی را پرداخت کردم؟

وی ادامه داد: برای من جالب است بنده یک سال و نیم در باشگاه استقلال بودم و دوستان هر روز مصاحبه می کنند که ما باید بدهی های گذشته را پرداخت کنیم. این حرف ها عجیب است. مگر من بدهی چه کسانی را دادم؟ مطرح کردن این صحبت ها زشت است. من 2 دوره بدهی مجوز حرفه ای ای اف سی را برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا پرداخت کردم. در این یک سال و نیم نزدیک به 25 میلیارد تومان بدهی بازیکنان و مربیان و کادر فنی قبلی را پرداخت کردم که اسنادش هم وجود دارد.

* چرا هیچکس نگفت فتحی 25 میلیارد بدهی بازیکنان سابق را پرداخت کرد؟

مدیرعامل سابق استقلال تصریح کرد: اگر این 25 میلیارد تومان در اختیار من و باشگاه بود شما مطمئن باشید نه تنها به مشکل نمی خوردیم بلکه نه استراماچونی از باشگاه جدا می شد و نه اینکه در پرداخت به بازیکنان به مشکل برخورد می کردیم. شما خوب به یاد دارید که بازیکنان استقلال بعد از یکی از بازی ها به صورت متحد علیه من موضع گرفتند اما هیچکس نگفت فتحی 25 میلیارد بدهی مربیان و بازیکنان سالهای قبل را پرداخت کرد.

*از بازیکنان سابق بپرسید چه کسی طلب آنها را پرداخت کرد

فتحی عنوان کرد: در یک سال و نیم حضورم در استقلال 8 میلیارد تومان به کمیته وضعیت فدراسیون بابت بدهی بازیکنان داخلی که به فدراسیون شکایت کردند پرداخت کردم که با آن 25 میلیون تومان رقمی معادل 33 میلیارد تومان بود.ظاهرا خیلی ها نمی خواهند این موارد را ببینند. بروید از بازیکنان سابق استقلال بپرسید چه کسی بدهی باشگاه به آنها را پرداخت کرد؟

*کسی که مدیرعامل استقلال می شود باید عواقبش را هم بپذیرد

وی خاطرنشان کرد: این بدهی ها مربوط به زمان من بوده؟ خیر! طبیعی است کسی که مدیرعامل استقلال می شود باید عواقبش را هم بپذیرد. بنده یک بار مصاحبه نکردم که بگویم بدهی های قبلی باشگاه را پرداخت می کنم و هر بار حرف زدم، گفتم که این وظیفه روی دوش ما است و باید از پس آن بر بیاییم.

*مگر بدهی پروپیچ را من ندادم، آیا او بازیکن من بود؟

مدیرعامل باشگاه استقلال تصریح کرد: 450 هزار دلار پول پروپیچ از محل مطالبات باشگاه در فیفا به این بازیکن پرداخت شد.این عدد و رقم برای من بود؟ پروپیچ را من جذب کردم؟ آیا ما نتوانستیم دفاع کنیم که آقایان می گویند ما بدهی قبلی ها را پرداخت می کنیم؟ ظاهرا دوستان از سکوت من خیلی سوءاستفاده می کنند اما همانطور که در ابتدای صحبت هایم گفتم از این پس ساکت نخواهم ماند.

* هر بازیکنی را نخواستیم با او تسویه حساب کردیم

فتحی تاکید کرد: سرور جباروف 130 هزار دلار از باشگاه استقلال طلب داشت با این بازیکن تسویه نکردند و رفت و40 هزار دلار از طلبش را من پرداخت کردم، از شما سوال می کنم جباروف برای استقلالی بازی کرد که من مدیرعاملش بودم؟همه اینها در زمان مدیریت بنده حل و فصل شده و هیچ پرونده بازی در زمان مدیریت من وجود نداشت. هر بازیکنی را هم نخواستیم با آنها توافق و تسویه کردیم. اگر هم حساب و کتابی وجود دارد پرونده های بسیار جزئی بوده است.

* خدمات فتحی را با اوج بی انصافی در نظر نمی گیرند؟

وی در ادامه ضمن گلایه از برخی اظهار نظرها عنوان کرد: برای من جالب است که خدمات فتحی را در باشگاه در نظر نمی گیرند و این اوج بی انصافی است.همه دشمنان، دوستان، کارشناسان و حتی مربیان و بازیکنان رقیب می گویند که استقلالِ استراماچونی بهترین فوتبال را ارائه می کرد اما آیا کسی با خودش فکر کرده استراماچونی با دانش و توانمند را چه کسی به فوتبال ایران آورد؟

* استراماچونی را چه کسی به استقلال آورد، نکند او از هوا آمده بود؟

مدیرعامل سابق استقلال اظهار داشت: مگر غیر از این است که استراماچونی با من قرارداد امضا کرد؟ نکند دوستان فکر می کنند استراماچونی از هوا به استقلال آمد؟! برای حضور این مربی 3 ماه سختى و مشقت صورت گرفت تا او در اوج مخالفت دوستانمان ! در نهایت توسط فتحى سرمربی استقلال شد اما هیچکس این مسائل را نمی بیند. چرا چون نمی خواهند و عده ای هم سعی دارند فقط دیگرا را تخریب کنند.

* بد کردم دیاباته را به استقلال آوردم؟

فتحی ادامه داد: شیخ دیاباته را چه کسی به ایران آورد؟ قیمت این بازیکن در ترانسفر مارکت سه میلیون و پانصد هزار یورو قیمت داشت اما با مبلغ 500 هزار دلار او را جذب استقلال کردم. آیا گناه کردم؟ آیا دیاباته بازیکن بدی است؟ قرارداد این بازیکن کاملا روشن است و نه بندی دارد و نه آپشنى مثلا قرارداد تیام به شکلی بود که با 100 هزار دلار می توانست از استقلال جدا شود ولی قرارداد شیخ این بندها را ندارد و در مورد میلیچ هم همینطور قضیه صدق می کند.

* رکورددار بدهی های قبلی هستم، آقایان یک ریال نداده صدایشان در آمده است

وی تاکید کرد: جالب است می گویند فتحی باعث شد استراماچونی برود اما نمی گویند اگر فتحی آن 33 میلیاردی را که برای بدهی ها پرداخت کرد در اختیار داشت نه استراماچونی جدا می شد و نه تیم به مشکل مالی می خورد.جالب است باز هم ادعا می کنند که بدهی های قبلی را می پردازیم ولی من رکورددار پرداخت بدهی های قبلی هستم و 7 ماه سکوت کردم. آقایان هنوز یک ریال بدهی نداده اند صدایشان در آمده است! این آقایان اگر جای من باشند حتما دنیا را خراب می کنند.

* دوستان در اظهاراتشان دقت کنند و خوراک غلط به مردم ندهند

مدیرعامل سابق استقلال تاکید کرد: کدام تیم ایران و آسیا الان شیخ دیاباته را نمی خواهد؟ آیا این سرمایه نیست؟ این بازیکن کم دل مردم را شاد کرده؟ چرا کاری می کنند که مردم کارهای خوب یک مدیر را فراموش کنند؟ این حرف های من ثبت و ضبط می شود و خوب می دانم چه می گویم ولی ای کاش دوستان در اظهاراتشان دقت کنند و خوراک غلط به خورد مردم ندهند.استراماچونی رفته درست ولی باشگاه نتوانست پول او را پرداخت کند چون مشکلات دیگر داشت.

* خط می دهند که علیه من مصاحبه کنند

فتحی افزود: شما فکر می کنید من دوست نداشتم استراماچونی در استقلال بماند؟ چطور سختی عقد قرارداد با او را تحمل کردم اما دوست نداشتم در این تیم بماند؟متاسفانه عده ای به برخی پیشکسوتان خط می دهند که ما را تخریب کنند. من هم همیشه به آنها حرمت گذاشته ام چون آنها زحمت کشیده اند.

*آنهایی که در امجدیه به استقلال توهین کردند دایه مهربانتر از مادر شده اند

وی افزود: من احترام می گذارم هر چند آنها اگر برای استقلال بازی کرده اند پولش را گرفته اند.برخی از این آقایان در اواخر فوتبالشان برای پول بهتر راهی تیم های دیگر شدند و آخر بازی هم در ورزشگاه امجدیه جلوی تماشاگران استقلال مشت خود را گره کرده و به آنها توهین کردند. اگر نسل جدید تماشاگران استقلال به این افراد القاب دهان پر کن می دهند من و امثال من این نفرات را خوب می شناسیم. این نفرات امروز کاسه داغ تر از آش شده اند و مرتب سنگ استقلال را به سینه می زنند.

*کسی که خودش را صاحب استقلال می داند سخنگو هم شده است؟

مدیرعامل سابق استقلال تصریح کرد: پیشکسوتی که خودش را صاحب استقلال می داند و زمانی به تیم گربه سیاه آن زمان استقلال رفت و برای تماشاگران کری می خواند حالا دلسوز باشگاه شده یا سخنگو؟ او کجا بود که فتحی برای گرفتن رضایت بازیکنان و مربیان سابق جهت صدور مجوز حرفه ای تا نیمه هاى شب تلاش می کرد؟ چطور آن زمان که به شما می گفتند در استقلال بمانید این تیم را برای پول بیشتر ترک کردید اما حالا استقلالی شدید؟ من می دانم چه کسانی به این پیشکسوتان خط می دهند که علیه من حرف بزنند ولی همانطور که گفتم به حرمت سن و سالشان تا امروز سکوت کردم ولی از این پس سکوت نخواهم کرد.

*چهره واقعی برخی ها را به هوادار نسل جوان نشان می دهم

وی تاکید کرد:اگر قرار است عده ای با تهمت، دروغ و افترا هر روز من را خراب کنند پس مطمئن باشید من هم چهره واقعى آنها را به هواداران نسل جوان استقلال که درون آنها را نمی دانند معرفی خواهم کرد. من هم از این پس مقابل یاوه گویی، لجن پراکنی و دروغ پردازی سکوت نمی کنم و در محاکم قضایی از این نفرات شکایت خواهم کرد. این آقایان کِی گوشه ای از کار استقلال را گرفتند؟ آیا همین آقایان یک بار آمدند بگویند با بازیکنان برای تخفیف به باشگاه صحبت می کنیم؟این آقایان حالا دایه مهربانتر از مادر شده اند؟

* از سعادتمند شکایت کردم و او باید در مورد اشتباهش توضیح بدهد

فتحی در خصوص اینکه علی جباری ادعا کرده وی از باشگاه حقوق 25 میلیون تومانی دریافت کرده است گفت: این نشر اکاذیب است و دیدید که خود آقای منزوی در مصاحبه رسمی اعلام کرد در این زمینه اشتباه کرده است. البته چون احمد سعادتمند مدیرعامل استقلال این عدد و رقم را اعلام کرده و در این زمینه مرتکب نشر اکاذیب شده بنده ناگزیر شدم از او شکایت کنم تا او در این مورد در دادگاه توضیح بدهد.او باید توضیح بدهد که آیا فتحی چنین رقمی در استقلال می گرفته یا خیر؟

*یک سوم عددی که می گویند از استقلال حقوق نگرفته ام، اسنادش هم موجود است

وی تاکید کرد: این صحبت سعادتمند به زبان ها افتاده و ملاک قضاوت علیه من شده است. همه به استناد این صحبت غلط و مغرضانه علیه من صحبت می کنند درحالی که صراحتا می گویم فتحی یک سوم این عدد را هم به عنوان حقوق از باشگاه دریافت نکرده است. اسناد حقوق های پرداختی به من در باشگاه ثبت است ولی دوستان آنقدر بداخلاقی می کنند که حتی حاضر نیستند به خاطر حرف غلطی که به مردم زدند عذرخواهی کنند.در این بین هم عده ای معلوم الحال هم سوء استفاده کرده و با صحبت غلط آقای سعادتمند علیه بنده مصاحبه می کنند.

* قرارداد بود مثل آقایان قرارداد ببندم دیاباته هم مثل تیام و حسینی می رفتند

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال پیرامون عقد قراردادها با برخی بازیکنان تاکید کرد: من در باشگاه استقلال سعی کردم قراردادهای شفاف ببندم که نمونه اش همین قرارداد میلیچ و دیاباته است.اگر قرار بود من هم مثل برخی ها قرارداد ببندم شیخ و میلیچ هم مثل تیام و سید مجید حسینی از استقلال می رفتند. مگر بازیکنی مثل یازادلده گومز نیامده از استقلال شکایت نکرد؟ چطور بازیکنی که به استقلال نیامده خواستار 650 هزار دلار غرامت کرد؟اگر ما در آن زمان دفاع نمی کردیم باشگاه باید به بازیکنی که اصلا در تمرینات شرکت نکرده بود 650 هزار دلار پرداخت می کرد.این دعوتنامه ناشیانه! را هم من فرستاده بودم؟

* استراماچونی ایسما را نخواست

فتحی در خصوص بازیکنانی مثل نویمایر، گرو و ایسما خاطر نشان کرد: ایسما هم مثل گرو و نویمایر نظرات ما را جلب نکرد. سطح فنی ایسما بد نبود ولی چون استراماچونی او را نمی خواست با این بازیکن توافق کردیم و تا ریال آخر مطالبات این بازیکن بدون شکایت پرداخت شد.

* نامه مکتوبم به باشگاه پاختاکور در اسناد باشگاه وجود دارد

مدیرعامل استقلال یادآور شد: زمانی که این بازیکن را جذب کردیم مقرر شد 100 هزار دلار به باشگاه پاختاکور در قالب دو فقره چک 50 هزار دلاری پرداخت کنیم.من تلفنی با مدیرعامل پاختاکور صحبت کردم و حتی نامه مکتوب هم به این باشگاه نوشتیم که در اسناد باشگاه موجود است، آنها هم به ما وقت دادند که این رقم را چند وقت بعد پرداخت کنیم ولی وقتی من از باشگاه جدا شدم پول را به وی پرداخت نکردند و موضوع به شکایت رسید. همین الان هم اگر پول او پرداخت شود بحث شکایت تمام می شود.

*طارق می توانست 3 سال در خانه بماند و از استقلال حقوق بگیرد

وی با اشاره به موضوع همام طارق نیز گفت: این بازیکن یک فصل برای استقلال بازی کرد و شاید یک ماه حقوق گرفت! حدود 70 هزار دلار از ما طلب داشت و یک ریال هم به این بازیکن نداده بودیم، حتی شکایت و قرارداد 3 ساله اش را با استقلال فسخ کرد، اگر او در خانه اش می نشست ما باید سه سال به وی حقوق می دادیم.ما با او صحبت کردیم و بدون پرداخت غرامت قرارداد او را فسخ کرد. در مورد گرو و نویمایر هم بدون خسارت با آنها فسخ کردیم.

*وقتی اول فصل 15 میلیارد شما را بگیرند معلوم است به مشکل می خورید

فتحی ادامه داد: یادتان نرود 450 هزار دلار به پروپیچ، 40 هزار دلار به جباروف، 25 تا 30 میلیارد بدهی به بازیکنان و کادر فنی سابق و.... ما را دچار بحران کرد. اگر این پول ها را داشتیم پاتوسی و دیگر بازیکنان هم حفظ می شدند. وقتی اول فصل 15 میلیارد برای مجوز حرفه ای پول بدهید معلوم است در طول فصل دچار مشکل می شوید.مگر باشگاه چقدر در طول یکسال درآمد دارد و از چه طریق دیگرى می خواهد در آمدزایى کند؟

* دادخواست شفر و لایحه دفاعیه باشگاه را در صورت لزوم منتشر می کنم

مدیرعامل سابق استقلال در خصوص اظهار نظر ساشا شفر مبنی بر اینکه به فتحی گفته بود برکناری پدرش به ضرر استقلال خواهد شد عنوان کرد: من در این خصوص توضیح دادم که شفر خواستار چه عدد سنگینی«یک میلیون ششصد هزاردلار» به عنوان غرامت از استقلال شده بود اما فیفا با درخواست او مخالفت کرد و طبق همان چیزی که فکرش را می کردیم رای صادر کرد.کل رایی که علیه استقلال صادر شده 225 هزار یورو است و 325 هزار یورو هم حقوق عقب افتاده این مربی بود که تحت هر شرایطی باید به وی پرداخت می شد. این حرف پسر سرمربی استقلال کاملا اشتباه است چون رای به ضرر پدرش صادر شده است. البته هم دادخواست شفر و هم لایحه دفاعى ما موجود است و در صورت لزوم می توانم آنها را منتشر کنم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین