کد خبر: ۶۵۵۹۲۱
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۹
سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز یکشنبه تخطی آمریکا از قوانین بین‌المللی را به عنوان مدرکی دال بر پذیرفته نشدن درخواست نظم‌خواهی دولت ترامپ از سوی مردم این کشور، زیر سوال برد.
آفتاب‌‌نیوز :

موسوی در توییتی نوشت: چگونه رژیم آمریکا که معتاد به زیرپاگذاشتن قوانین و ضوابط بین المللی در جهان است، از مردم عادی آمریکا انتظار دارد درخواست اجرای «قانون و نظم» را باور کنند!؟

وی به سخنان چندی پیش دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اشاره داشت که خود را «رئیس جمهوری قانون و نظم» خوانده و تهدید کرده بود هزاران هزاران نظامی مسلح و مامور اجرای قانون را در شهرهای مختلف آمریکا برای سرکوب اعتراض های اخیر مستقر می کند.

ایران ادعای نظم‌خواهی دولت ترامپ را زیرسوال برد

ترامپ دلیل این تصمیم را ناکامی فرمانداران و مقام های محلی در اتخاذ اقدام های لازم برای پایان دادن به ناآرامی های داخلی در آمریکا برشمرد.

ترامپ خود را متحد معترضان قانونی خواند و «آنارشیست ها» را مسئول خشونت و غارتگری در آمریکا اعلام کرد.

وی در حالی اینگونه سخن می گفت که نیروهای پلیس و گارد ملی آمریکا در جریان یک تجمع اعتراضی، از داخل کاخ سفید به طرف معترضان مسالمت آمیز ضدنژادپرستی، گلوله های پلاستیکی، نارنجک و گاز اشک آور شلیک می کردند.

اعتراض های ضدنژادپرستی درپی قتل جورج فلوید سیاهپوست آمریکایی به دست یک افسر پلیس سفیدپوست آمریکا آغاز شد و از ایالات متحده به کشورهای مختلف جهان سرایت کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین