کد خبر: ۶۵۶۰۱۳
تاریخ انتشار : ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۸
جراح و متخصص زنان:
جراح و متخصص زنان بزرگی شکم، درد شکم، احساس فشار در ناحیه شکم، تکرر ادرار، خونریزی های غیرطبیعی، اختلالات قاعدگی و ... را از نشانه های وجود کیست در زنان و دختران عنوان و تصریح کرد: توصیه می کنیم زنان و دختران با دیدن هر علامت غیرطبیعی حتما به پزشک مراجعه کنند.
آفتاب‌‌نیوز :

دکتر آرزو سلیمی در پاسخ به این سوال که چرا کیست در زنان و دختران شیوع بیشتری یافته است؟ اظهار کرد: کیست در زنان دختران افزایش نیافته است؛ بلکه روش های تشخیصی بهتر شده است.

وی با بیان اینکه کیست انواع مختلف دارد و به دو نوع خوش خیم و بدخیم تقسیم شد، افزود: نوع خوش خیم کیست دارای سایز کوچیکتری است و مشکلات کمتری برای افراد ایجاد می کند و اگر زیر سه سانتی متر باشند معمولا اقدامی برای درمان آن انجام نمی شود.

جراح و متخصص زنان در خصوص کیست های پاتولوژیک افزود: این نوع از کیست ها باید حتما مورد بررسی قرار گیرند و کیست های بالای ۵ سانتی متر دیگر درمان بر روی آنها اثری ندارد باید از طریق جراحی اقدامات لازم درمانی برای آنها انجام شود.

سلیمی ادامه داد: جراحی برای درمان این نوع از بیماری از طریق لاپراسکوپی و در موارد حاد از طریق عمل باز انجام می شود.

جراح و متخصص زنان، بزرگی شکم، درد شکم، احساس فشار در ناحیه شکم، تکرر ادرار، خونریزی های غیرطبیعی، اختلالات قاعدگی و ... را از نشانه های وجود کیست در زنان و دختران عنوان و تصریح کرد: توصیه می کنیم زنان و دختران با دیدن هر علامت غیرطبیعی حتما به پزشک مراجعه کنند.

وی با اشاره به خارج کردن توده بیش از ۱۱ کیلوگرم از بدن خانم جوان ۱۸ ساله در یکی از بیمارستان های رشت با موفقیت یادآور شد: در بررسی های به عمل آمده در این بیمار از طریق سی تی اسکن و سونوگرافی، توده بسیار بزرگی که تمام فضای لگن و شکم بیمار را پر کرده بود، تشخیص داده شد که در این جراحی، کیست را بدون آسیب در فضای شکمی که به احشای شکمی آسیب وارد نشود، خارج شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین