کد خبر: ۶۵۶۲۵۹
تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶
معاون استاندار بوشهر:
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت: در صورت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی، واحد صنفی پلمب و همچنین ادارات دولتی متخلف به دستور استانداری بسته و مسئولیت تعطیلی با مدیر آن اداره می باشد.
آفتاب‌‌نیوز :

مجید خورشیدی ظهر امروز در شانزدهمین نشست شورای اطلاع رسانی استان بوشهر بیان کرد: ناشناخته بودن ویروس کرونا، رعایت نکردن نکات بهداشتی، رفتار عادی مردم باعث افزایش ابتلا به این ویروس شده و سیر صعودی را طی کند.

وی بیان کرد: در هفته جاری روزانه چند صد بیمار کرونایی در سراسر استان شناسایی شده که حال درصد کمی از این بیماران وخیم گزارش شده و به بخش آی سی یو منتقل شده اند.

خورشیدی با اشاره به اینکه مردم باید با باور کردن از فعال بودن ویروس کرونا در جامعه آمارها را جدی بگیرند، افزود: عدم اعلام آمار مبتلایان به ویروس کرونا باعث عادی سازی مردم در مقابله با این ویروس می شود تا جایی که در یک هفته گذشته تعداد مبتلایان به اندازه ۴ ماه افزایش پیدا کرده است.

این مسئول به همکاری هرچه بیشتر از مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر به عنوان متولی در امر فرهنگ سازی جامعه در بخش انتشار اخبار و اقدامات نظارتی و کنترلی اشاره کرد و بیان کرد: باید در راستای انتشار و انتقال اخبار فعالیت های ویژه ای انجام شود و با انتشار فراخوان از شهروندان و اصحاب فرهنگ و هنر در خصوص فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از تمامی ابزار های خود استفاده کرد.

خورشیدی تصریح کرد: با اقداماتی همانند نصب تابلوهای تبلیغاتی با پیام هایی هشدار دهنده و در اختیار گذاشتن ابزار های خرید اینترنتی و غیر حضوری مردم، و بیرون نرفتن هرچه بیشتر مردم در چند هفته آینده و رعایت اصل فاصله گذاری از افزایش آمار مبتلایان جلوگیری کرد.

وی ادامه داد: کنترل و نظارت بیشتر بر واحد های صنفی از جمله نانوایی ها، بانک ها ضروری است.

خورشیدی اضافه کرد: در صورت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی، واحد صنفی پلمب و همچنین ادارات دولتی متخلف به دستور استانداری بسته و مسئولیت تعطیلی آن اداره با مدیر می باشد.

وی افزود: واحدهای صنفی موظف هستند با در اختیار گذاشتن مواد بهداشتی از قبیل ژل شستشو، ماسک، دستکش از شیوع هرچه بیشتر این ویرووس جلوگیری کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی اسانداری بر شرکت هنرمندان در جشنواره "جان من، ایران من" که توسط معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فراخوان داده شده است تاکید کرد.

فضاهای مجازی از تشویش اذهان عمومی جلوگیری کنند

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر نیز بیان کرد: خطوط حمل و نقل عمومی، تاکسی ها، اتوبوس ها و ... باید بیش از پیش در راستای رعایت موارد بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی دقت مناسب داشته باشند تا با کمک هم پیک افزایش مبتلایان را رد کرده و از مرحله هشدار خارج شویم.

سید مجید حسینی افزود: همه ی دستگاه های اجرایی استان باید در کنار دانشگاه علوم پزشکی برای مهار این ویروس همکاری کنند تا از مبتلایان جلوگیری شود.

وی گفت: سازمان ها و دستکاه های اجرایی با نصب بیلبورد و پیام هایی هشدار در درب ورودی اداره، طراحی قسمتی از سایت با پیام برای پیشگیری از کرونا، انتقال پیام هایی در کانال های مخاطبین دستگاه های اجرایی توسط روابط عمومی ادارات به همه گیری این ویرووس کمک کنند.

حسینی با بیان اینکه فضاهای مجازی اهمیت بالایی در امر اطلاع رسانی دارند، خاطرنشان کرد: فضاهای مجازی باید با ورود به موقع از تشویش اذهان عمومی در برابر مشکلات جلوگیری کنند.

وی بیان کرد: گروه های مجازی که با شایعات و اخبار کذب یاس، ناامیدی و ترس را در بین مردم ایجاد می کنند شناسایی و با افراد خاطی برخورد شدید شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین