کد خبر: ۶۵۶۷۸۲
تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
با نزدیک شدن به پایان کشمکش‌ها و اعتراض‌ها به نحوه چینش کمیسیون تخصصی مجلس یازدهم و تعیین ترکیب نهایی آن‌ها،‌ گمانه‌زنی‌هایی درباره نمایندگان کاندیدای ریاست کمیسیون های چهارده‌گانه پارلمان مطرح می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :

در این گزارش در جداول جداگانه ای به تفکیک هر کمیسیون از نامزدهای احتمالی ریاست ،‌حوزه انتخابیه و برخی از سوابق کاری آن‌ها نام برده شده است.

کمیسیون آموزش،‌ تحقیقات و فناوری

ردیف کاندیدای ریاست حوزه انتخابیه سوابق
۱ محمد مهدی زاهدی کرمان رییس کمیسیون آموزش در دوره نهم و دهم مجلس
۲ سید جواد ساداتی نژاد کاشان نماینده مجلس دهم
۳ حبیب الله دهمرده زابل نماینده مجلس دهم
۴ علیرضا منادی سفیدان تبریز نماینده مجلس دهم
۵ احمد نادری تهران رئیس سابق مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران

کمیسیون اجتماعی

ردیف کاندیدای ریاست حوزه انتخابیه سوابق
۱ ولی اسماعیلی گرمی نماینده مجلس هشتم
۲ احسان قاضی زاده هاشمی فریمان و سرخس نماینده دوره دهم

کمیسیون اقتصادی

ردیف کاندیدای ریاست حوزه انتخابیه سوابق
۱ محمدرضا پورابراهیمی کرمان نماینده دو دوره مجلس
۲ کاظم دلخوش صومعه سرا نماینده سه دوره مجلس
۳ محمدحسین حسین زاده بحرینی مشهد نماینده دو دوره مجلس

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

ردیف کاندیدای ریاست حوزه انتخابیه سوابق
۱ مجتبی ذوالنوری قم رییس کمیسیون امنیت ملی
۲ محمدصالح جوکار یزد نماینده مجلس نهم
۳ حسین نوش آبادی ورامین نماینده دو دوره مجلس
۴ فدا حسین مالکی زاهدان سفیر سابق ایران در افغانستان
۵ وحید جلال زاده ارومیه مدیر کل امور بین‌الملل دفتر رئیس جمهور

کمیسیون انرژی

ردیف کاندیدای ریاست حوزه انتخابیه سوابق
۱ فریدون عباسی کازرون رییس سابق سازمان انرژی اتمی
۲ فریدون حسنوند اندیمشک رییس کمیسیون انرژی و نماینده چهار دوره مجلس

کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات

ردیف کاندیدای ریاست حوزه انتخابیه سوابق
۱ سید شمس الدین حسینی تنکابن وزیر اقتصاد در دولت های نهم و دهم
۲ حمیدرضا حاجی بابایی همدان نماینده پنج دوره مجلس
۳ الیاس نادران تهران نماینده سه دوره مجلس
۴ محمد خدابخشی الیگودرز نماینده دوره دهم

کمیسیون بهداشت و درمان

ردیف کاندیدای ریاست حوزه انتخابیه سوابق
۱ مسعود پزشکیان تبریز نماینده سه دوره مجلس
۲ حسینعلی شهریاری زاهدان نماینده چهار دوره مجلس
۳ عبدالحسین روح الامینی تهران استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران

کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها

ردیف کاندیدای ریاست حوزه انتخابیه سوابق
۱ احمد علیرضابیگی تبریز نماینده مجلس دهم
۲ ابوالفضل ابوترابی نجف آباد نماینده دو دوره مجلس

کمیسیون صنایع و معادن

ردیف کاندیدای ریاست حوزه انتخابیه سوابق
۱ عزت الله اکبری تالارپشتی قائمشهر نماینده دو دوره مجلس
۲ رضا تقی پور تهران وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دهم

کمسیون عمران

ردیف کاندیدای ریاست حوزه انتخابیه سوابق
۱ محمدرضا رضایی کوچی جهرم رییس کمیسیون عمران و نماینده سه دوره مجلس
۲ اقبال شاکری تهران عضو شورای شهر تهران
۳ احمد دنیا مالی بندرانزلی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران

کمیسیون فرهنگی

ردیف کاندیدای ریاست حوزه انتخابیه سوابق
۱ مرتضی آقاتهرانی تهران نماینده دو دوره مجلس
۲ سیدرضا تقوی تهران رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه

کمیسیون قضائی و حقوقی

ردیف کاندیدای ریاست حوزه انتخابیه سوابق
۱ موسی غضنفرآبادی بم نماینده دو دوره مجلس
۲ حسن نوروزی رباط کریم نماینده دو دوره مجلس

کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست

ردیف کاندیدای ریاست حوزه انتخابیه سوابق
۱ رحمت الله نوروزی علی آباد کتول نماینده مجلس نهم
۲ مهدی عسگری کرج مسؤول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز

کمیسیون اصل نود

ردیف کاندیدای ریاست حوزه انتخابیه سوابق
۱ حجت‌الاسلام سیدمحمود نبویان   تهران نماینده مجلس نهم
۲ حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر مشهد نماینده دو دوره مجلس

 

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین