کد خبر: ۶۵۷۲۲۸
تاریخ انتشار : ۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۱
رئیس‌جمهور آمریکا امروز در پیامی توئیتری برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری به صورت پستی را یک تقلب انتخاباتی خواند.
آفتاب‌‌نیوز :

دونالد ترامپ، امروز در دو پیام توئیتری از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا به صورت پستی انتقاد کرد. ترامپ در یکی از پیام‌های توئیتری خود ضمن انتقاد از برگزاری این انتخابات از طریق پست نوشت، کشورهای خارجی و دیگران، برگه‌های رأی را در این انتخابات پر خواهند کرد.

وی در این پیام‌ نوشت: «تقلب انتخاباتی ۲۰۲۰: میلیون‌ها برگه‌ رأی پستی توسط کشورهای خارجی و دیگران چاپ خواهند شد. این یک رسوایی در زمان ما خواهد بود!»

ترامپ پیش از این پیام به نقل از «ویلیام بار» پیامی دیگر را در صفحه اجتماعی توئیتر خود منتشر کرد و برگزاری انتخابات به صورت پستی را فاجعه‌ خواند.

وی در این توئیت نوشت: «بار: برگه‌های رأی پستی "قطعاً سرآغازی برای تقلب (انتخاباتی) است".»

ترامپ در ادامه نوشت: «این (برگزاری انتخابات پستی)، فاجعه زمان ما خواهد بود. برگه‌های رأی پستی به تقلب انتخاباتی منجر خواهد شد.»

این اظهارات در حالی از سوی دونالد ترامپ مطرح شده که درباره برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا از طریق پست تردیدهایی وجود دارد.

این در حالی است که دموکرات‌ها از این طرح بدون اجبار حضور مردم در محل رأی‌گیری استقبال کرده‌اند اما ترامپ مکرراً از رأی‌گیری از طریق پست انتقاد کرده است و جمهوری‌خواهان نیز متعهد شده‌اند که از برگزاری و افزایش رأی‌گیری‌ها به صورت پستی در ایالت‌های مهمی مانند میشیگان، مینه‌سوتا و دیگر ایالت‌های کلیدی در انتخابات، جلوگیری کنند.

ترامپ پیش از این نیز، روز بیست و ششم ماه مه در توئیتی مدعی شده بود که رأی‌گیری پستی در انتخابات پیش‌روی آمریکا به تقلب گسترده منجر خواهد شد.

شبکه توئیتر نیز برای نخستین بار در اقدامی با افزودن اخطاری به یکی از توئیت‌های ترامپ امکان راستی‌آزمایی آن را فراهم آورد.

وی در این پیام توئیتری نوشته بود: «... صندوق‌های پستی سرقت می‌شوند، برگه‌های رأی جعل و حتی به طور غیرقانونی چاپ می‌شوند و به طور جعلی امضا می‌شوند...»

توییتر در واکنش به این پیام، برچسبی به را به انتهای این پیام با عنوان «حقایق مربوط به رای به صورت پستی را دریافت کنید.» اضافه کرد که کاربران را به مقالات خبری درباره ادعای آقای ترامپ هدایت می‌کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین