کد خبر: ۶۵۷۲۴۳
تاریخ انتشار : ۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۱
بسیاری از رشته با مجوز ستاد ملی کرونا فعالیت هایشان را آغاز و در ادامه وضعیت سایر رشته ها نیز روشن خواهد شد.
آفتاب‌‌نیوز :

مهدی علی نژاد پس از حضور در مراسم افتتاح سایت جدید فدراسیون کشتی در جمع خبرنگاران، درباره وضعیت و مشکلات بوجود آمده در فدراسیون فوتبال گفت: وزارت ورزش مخصوصا در فدراسیون فوتبال بخاطر حساسیت فیفا در عزل و نصب ها به هیچ وجه اجازه دخالت ندارد.

وی درباره بحث بازگشت مجدد علی کفاشیان به فدراسیون علی رغم داشتن رای محرومیت گفت: اینکه فردی بخاطر محرومیت کمیته انضباطی یا پس از آن کاهش محرومیت توسط کمیته استیناف می تواند یا نمی تواند برگردد به ما ارتباطی ندارد و هر دخالت ما باعث محرومیت فوتبال می‌شود.

ورود قوه قضاییه به قرارداد ویلموتس

وی افزود: نمایندگان مجلس هم از ما توقعی نداشته باشند در موضوع فوتبال دخالت کنیم چرا که به محرومیت فوتبال منجر می شود. ما به عنوان وزارت ورزش حتی در مجمع فدراسیون فوتبال هم حضور نداریم و وقتی حقی در دخالت نداریم تکلیفی هم نداریم. نمایندگان مجلس از وزارت ورزش چیزی را نخواهند که در حوزه اختیاراتش نیست چرا که با انجام آن باعث لطمه جدی بر فوتبال ایران خواهد شد.

معاون وزیر ورزش درباره بحث استیضاح وزیر ورزش در مجلس نیز گفت: آقای قاضی زاده از دوستان خوب ما هستند و گفتند ما سوالاتی از وزیر داریم و شئون سوالات را مطرح کردند که یکی از آن ها نیز بحث استیضاح است. هر وقت تکلیف کنند وزیر به مجلس می‌رود و این حق مجلس است. ما پاسخگو هستیم اما در جایی دخالت می کنیم که مجامع بین المللی به ما این اجازه را داده باشند در این صورت می توانیم پاسخگوی اتفاقات فدراسیون فوتبال باشیم.

وی درباره بحث های پیرامون قرارداد ویلموتس گفت: دراینباره تاج توضیحات مفصلی داد. نظر سنجی نشده و نمی دانیم افکار عمومی قانع شده یا خیر. آن کسی که وظیفه توضیح دادن داشت آمد و توضیح داد و مسئولان وقت فدراسیون قطعا باید پاسخگو باشند. سازمان بازرسی و قوه قضاییه به موضوع قرارداد ویلموتس ورود کرده اند. ما شاکی به نام ویلموتس داریم و فدراسیون نیز باید دفاع کند. نباید اظهاراتی کنیم که به ضرر ایران شود و امیدواریم به سود ایران تمام شود. پس از آن می توان بررسی و صحبت های دقیق تری درباره قرارداد ویلموتس داشته باشیم.

وی در پایان با بیان اینکه اساسنامه فدراسیون ها براساس درخواست فدراسیون های جهانی تغییر خواهد کرد، گفت: کل فدراسیون ها اساسنامه شان جدید می شود و دخالت دولت در آن ها کمتر شده و استقلالشان بیشتر می شود. ۶ ماه است این موضوع در شورای نگهبان است و اگر اظهار نظری کنند به آن پاسخ خواهیم داد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین