کد خبر: ۶۵۷۶۱۴
تاریخ انتشار : ۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۳
اقدام نماینده ایذه و باغملک در مجلس؛
متاسفانه با وجود سهم عظیم خوزستان در کشاورزی، وجود رودخانه های پرآب کشور در استان که مورد طمع واقع شده و همچنین ظرفیت های بالای محیط زیستی، تالاب ها و...، اینک استان ما تنها یک نماینده در کمیسیون کشاورزی و آب مجلس دارد!
آفتاب‌‌نیوز :

در حالی که در روزهای گذشته، خبر عدم وحدت و همدلی نمایندگان استان در کسب کرسی های کمیسیون های مهم مجلس و ماجرای از دست دادن کرسی ریاست کمیسیون انرژی در رسانه ها انعکاس وسیعی داشت، اما خبر عضویت عبداله ایزدپناه نماینده شهرهای ایذه و باغملک در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی حکایت از هوشمندی این نماینده مجلس بود که به دور از فضاهای حاشیه‌ای اینک تنها سنگربان خوزستانی‌ها در این کمیسیون مهم و حیاتی است.

متاسفانه در حالی که همه نمایندگان استان در مجلس، بر تلاش بر جلوگیری از طرح های انتقال آب کارون تاکید می کنند، اما این تنها ایزدپناه بود که اهمیت استراتژیک کمیسیون کشاورزی و آب را درک کرد و موفق به راهیابی به این کمیسیون شد.

کمیسیون حیاتی برای خوزستان

متاسفانه با وجود سهم عظیم خوزستان در کشاورزی، وجود رودخانه های پرآب کشور در استان و همچنین ظرفیت های بالای محیط زیستی، تالاب ها و...، اینک استان ما تنها یک نماینده در کمیسیون کشاورزی و آب مجلس دارد!

این در حالی است که بسیاری از شهرها و مناطق استان از مشکل بی آبی و یا کم آبی رنج می برند و در دو دهه گذشته، خشکسالی باعث بروز مشکلات بسیاری در استان شده است.

واقعا جای گلایه و انتقاد از نمایندگان استان باقی است که چرا با وجود اهمیت بالای کمیسیون کشاورزی و آب، اینگونه سرسری با آن برخورد شد و اگر ایزدپناه با سماجت و پیگیری و لابی موفق به ورود به کمیسیون نمی شد امروز استانی با ۱۸ نماینده، سهم بالا در تولیدات کشاورزی و منابع آبی نماینده‌ای، در این کمیسیون نمی داشت!

گرچه اینک کار نماینده ایذه و باغملک در این کمیسیون دشوار خواهد بود اما باز هم جای قدردانی دارد و ای کاش سایر نمایندگان هم اهمیت این کمیسیون را مورد توجه قرار می دادند همچنانکه نمایندگان سایر استان‌ها حواس‌شان به این مهم بود و نمایندگان اصفهان توانستند ریاست این کمیسیون را کسب کنند، آن هم در روزهایی که خبرهای پروژه انتقال آب کارون از کانال بهشت آباد در رسانه ها منتشر می شود!

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین