کد خبر: ۶۵۷۸۰۳
تاریخ انتشار : ۰۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۲
در حالی که متوسط درآمد خانوار در کل کشور برابر با ۵۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در سال گذشته بود، میزان درآمد خانوار تهرانی در رقمی بیش از این ایستاد.
آفتاب‌‌نیوز :

طبق آخرین آمار ارائه شده از سوی مرکز آمار ایران، متوسط درآمد خانوارهای تهرانی در سال ۱۳۹۸ به ۸۱ میلیون و ۳۱۷ هزار تومان رسید. به این ترتیب بالاترین میزان درآمد را در میان استان های کشور، خانوارهای تهرانی از آن خود کرده‌اند.

هر چند میزان درآمد خانوار تهرانی بالاترین رقم را از آن خود کرد،میزان هزینه‌های خانوار نیز رقمی بسیار بالاتر از سایر استان‌های کشور برآورد شده است.به این ترتیب طبق اعلام مرکز آمار ایران خانوارهای تهرانی ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بیشتر از هزینه‌های سالانه‌شان در سال گذشته درآمد کسب کردند.

خانوارهای تهرانی سال گذشته چقدر درآمد داشتند؟

هزینه خانوار شهری تهرانی برابر با ۷۲ میلیون و ۷۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان در سال ۱۳۹۸ برآورد شده است این در حالی است که متوسط هزینه خانوار شهری در کل کشور برابر با ۴۷ میلیون و ۴۳۷ هزار و ۹۰۰ تومان از سوی مرکز آمار ایران اعلام شده است. به این ترتیب به طور متوسط خانوارهای شهری در کشور نزدیک به ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بیشتر از هزینه‌شان ، درآمد کسب کرده‌اند.

استاندار تهران اخیرا اعلام کرده است: در شرایط اقتصادی امروز خط فقر در تهران ۴.۵ میلیون تومان است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین