کد خبر: ۶۵۸۳۲۰
تاریخ انتشار : ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۹
تارنمای نشریه هیل با استناد به نظرسنجی و گزارش‌ در ایالت‌های مختلف آمریکا از و اوضاع نامناسب دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری در کارزار انتخاباتی در برابر جو بایدن خبر می دهد.
آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش تارنمای خبری نشریه هیل، جو بایدن نامزد دموکرات ها برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در چهار میدان از شش میدان اصلی نبرد انتخاباتی که معرف محتمل ترین مسیر برای هر نامزد به سوی کاخ سفید است، در حال پیشی گرفتن است.

شانس ترامپ و بایدن برای پیروزی در ایالت های تگزاس و جورجیا برابر است، دو ایالتی که دموکرات‌ها از مدت ها قبل رویای آبی رنگ شدن آن را در سر می پرورانند.

ستاد انتخاباتی ترامپ به سه ایالت مینه سوتا، نیوهمشایر و نیومکزیکو چشم امید داشت، اما مدارکی وجود ندارد مبنی بر اینکه این ایالت ها رقابتی باشند.

نتایج نظرسنجی ها حاکی است که بایدن در میدان های نبرد در فلوریدا، میشیگان، وینسکانسین و پنسیلوانیا بیش از ۶ امتیاز از ترامپ جلو افتاده است. این رقابت در کارولینای شمالی و آریزونا بسیار نزدیکتر است. ترامپ در سال ۲۰۱۶، نتایج هر شش ایالت فوق را از آن خود کرد.

چنانچه ترامپ در فلوریدا شکست خورد، تقریبا هیچ مسیری به پیروزی برای وی وجود نخواهد داشت. نتایج بررسی فاکس نیوز که هفته گذشته منتشر شد، نشان داد که بایدن در این ایالت به میزان ۹ امتیاز جلوتر از ترامپ است.

بایدن در میان زنان، رای دهندگان مستقل و افراد غیرسفیدپوست در ایالت فلوریدا به میزان ۲۰ امتیاز یا بیشتر از ترامپ جلوتر است و حال آنکه ترامپ در میان گروه اصلی هوادارانش از سال ۲۰۱۶ که شامل رای دهندگان کهنسال، سفیدپوستان و افرادی بدون مدرک دانشگاهی اند، عملکرد بدتری دارد.

دموکرات ها در آغاز تصور می کردند ایالت ویسکانسین که غالب جمعیتش سفیدپوست است، سخت ترین ایالت برای پیروزی باشد. اما طبق نظرسنجی، بایدن اکنون هشت امتیاز در این ایالت پیشگام است.

نتایج مطالعه دانشگاه «مارکوئت» از ایالت ویسکانسین نشان داد که حمایت از ترامپ در میان جمهوریخواهان ۱۰ درصد کاهش یافته که دلیل نارضایتی از عملکرد وی در زمینه بحران کرونا و اعتراض های ضدنژادپرستی در آمریکاست.

همچنین یک نظرسنجی دیگر در مورد پنسیلوانیا مشخص کرد که بایدن ۱۰ امتیاز از ترامپ پیشی گرفته است.

نتایج سه بررسی جدید دیگر نیز حاکی است که بایدن در ایالت میشیگان پیشتاز است.

ستاد انتخاباتی ترامپ در دو ایالت آیوا و اوهایو پول های کلانی هزینه می کند، دو ایالتی که از آغاز چرخه انتخاباتی در رصد هیچ کسی قرار نداشت.

بایدن حتی با وجودی که منابع مالی در این دو ایالت تخصیص نداده، اما وضعیت خوبی دارد.

نتایج نظرسنجی فاکس نیوز نشان می دهد که ترامپ در بخش اقتصاد ۱۱ امتیاز از بایدن پیشتر است، اما بایدن در زمینه موضوعات مهم روز همچون مباحث نژادی و کرونا از رقیب جمهوریخواه خود جلوتر افتاده است.

ستاد انتخاباتی ترامپ دور ایالت های مینه سوتا، نیومکزیکو و نیوهمشایر را به عنوان میدان نبرد آبی خط کشیده که معتقد است به قرمز تغییر رنگ می دهند.

نظرسنجی های اندکی در مورد این سه ایالت انجام شده، اما هیچ نشانه ای برای به صدا درآمدن زنگ خطر برای ستاد انتخاباتی بایدن در ایالت های مزبور مشاهده نشده است.

«هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات ها در سال ۲۰۱۶ در ایالت نیوهمشایر کمتر از ۳ هزار رای به دست آورد، اما طبق نتایج مرکز مطالعاتی دانشکده «سنت آنسلم»، بایدن به میزان ۷ امتیاز در این ایالت موفق تر عمل کرده است.

نتایج نظرسنجی در دو ایالت تگزاس و جورجیا نیز چندان مشخص نیست و از احتمالات خبر می دهد.

جدیدترین بررسی فاکس نیوز حاکی است که بایدن در تگزاس به میزان یک امتیاز پیشتر است، در حالی که تازه ترین مطالعه کوئینزلند از پیشتازی ترامپ در این ایالت خبر می دهد.

در جورجیا نیز تنها یک بررسی در ماه جاری توسط فاکس نیوز انجام و منتشر شد که نتایج آن نشان داد بایدن به میزان ۲ امتیاز از ترامپ جلوتر است.

با این حال ، تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بیش از چهار ماه باقی مانده ، هیچ چیز قابل پیش بینی نیست و اتفاقات زیادی ممکن است روی دهد.

بی تردید ، بایدن راه دشوار اما مسیر وسیعی برای رسیدن به کاخ سفید پیش رو دارد و نتایج نظرسنجی ها نشان می دهد که ترامپ ممکن است با شکستی مواجه شود که برای جمهوریخواهان به منظور حفظ سنا بسیار زیانبار خواهد بود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین