کد خبر: ۶۵۸۳۳۵
تاریخ انتشار : ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۲
معاون نخست وزیر و وزیر دفاع لبنان تکذیب کرد که به دلیل حکم قضایی صادر شده با سفیر آمریکا تماس گرفته و از او عذرخواهی کرده است.
آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از سایت شبکه المیادین، دفتر اطلاع رسانی زینة عکر، معاون نخست وزیر و وزیر دفاع لبنان اعلام کرد که سابقه نداشته وزیر به اسم دولت با هیچ طرفی حتی شخص دوروتی شیا، سفیر آمریکا در لبنان تماس برقرار کرده باشد.

این دفتر افزوده است، نخست وزیر تنها کسی است که حق صحبت به نام دولت را دارد و تماس با دیپلمات‌ها نیز از اختیارات وزیر خارجه است.

قاضی لبنانی: برای ممانعت از فتنه سفیر آمریکا را ممنوع المصاحبه کردم

دفتر وزیر دفاع لبنان تاکید کرد: عکر به مسؤولیت‌های کامل یک وزیر، دستگاه قضا و نیز حاکمیت کشورش احترام می‌گذارد.

سفیر آمریکا در لبنان پیشتر در واکنش به حکم قضایی در خصوص ممنوع المصاحبه شدنش مدعی شده بود که به دلیل این حکم قضایی یک پیام عذرخواهی از دولت لبنان دریافت کرده است.

همچنین محمد مازح، قاضی امور فوری به شبکه المیادین گفت: من هر سفیری را که بخواهد علیه صلح داخلی حرفی بزند از هر گونه مصاحبه با رسانه‌های لبنانی منع می‌کنم.

قاضی امور فوری در شهر صور لبنان ادامه داد، از رسانه‌های لبنانی خواسته است تا با سفیر صحبت نکنند تا به دلیل مواضعش مشکلی پیش نیاید.

این قاضی تاکید کرد: من حق منع سفیر از هرگونه اظهارنظر را ندارم اما از باب ممانعت از فتنه و اقدام علیه صلح داخلی حکم ممنوع المصاحبه شدن سفیر را صادر کردم.

این قاضی همچنین افزود: افتخار من این است که وابستگی ملی دارم و عنصر حزب‌الله نبوده و وابسته این حزب نیستم. حکم من جنبه قضایی و حقوقی دارد و هر کس که از حکم قضایی من خوشش نیامده می‌تواند براساس قانون به آن اعتراض کند. هیچ کس نمی‌تواند مرا مجبور به کاری کند و من بر اساس نتیجه گیری‌های خودم عمل می‌کنم.

او درباره حضورش در برابر هیئت بازرسی قضایی نیز اشاره کرد که هنوز چیزی در این باره به او ابلاغ نشده است.

در این رابطه حسن فضل الله، عضو فراکسیون وفا به مقاومت اظهار کرد: کمپین تحریک و گمراه سازی اخیر که دولت آمریکا و ابزارهایش در راس آن دیپلماتش هدایت می‌کنند تنها تلاشی ناامید کننده برای سرپوش گذاشتن روی نقش توطئه جویانه این دولت در گرفتن لقمه نان لبنانی‌ها و ارز ملی‌شان است.

وی افزود: اظهارات اخیر سفیر آمریکا در بیروت تجاوزی علنی به حاکمیت کشور و عزت ملی و توهین به ملت و مقدسات و خون شهداست که در برابر جنگ‌های آمریکایی با واسطه دشمنان اسرائیلی و تکفیری جان خود را از دست دادند تا لبنان در نقشه،‌ جزو کشورهای مستقل باقی بماند. هجمه‌های آمریکا برای همراه کردن صداهایی از داخل لبنان به منظور نقض حاکمیت کشور ما و نابودی عزت این کشور است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین