کد خبر: ۶۵۸۳۷۱
تاریخ انتشار : ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۹
موسی شاعری شهردار اهواز:
شهردار اهواز درباره سرعت اجرای پروژه در تقاطع شهبد بندر گفت: دراین پروژه طی 5 سال گذشته شاهد اجرای یک فاز بودیم در حالیکه توانستیم با افزایش سرعت و تزریق منابع به پیمانکار از سال گذشته تا کنون سه فاز را اجرایی نماییم .
آفتاب‌‌نیوز :

سید کریم حسینی نماینده در مجلس، رئیس شورای اسلامی شهر اهواز، سنواتی رئیس شورای اسلامی شهر در معیت اهواز در تابستان 1400 چهره ای متفاوت به خود خواهد گرفتشهردار اهواز ومعاون فنی عمرانی و برخی مدیران شهرداری از پروژه‌های عمرانی در سطح شهر بازدید کردند و در جریان آخرین اقدامات صورت گرفته قرار گرفتند.

در ابتدای این دیدار سید کریم حسینی نماینده اهواز در مجلی شورای اسلامی نیز ضمن تشکر از شهردار، شورای شهر اهواز و نیز مجموعه خدوم پرتلاش شهرداری اهواز گفت: طی دو سال اخیر علی رغم مشکلات عدیده مالی، امکاناتی واعتباری بوضوح شاهد پیشرفت فیزیکی پروژه‌های شهری و سرعت بخشیدن به اجرای ان‌ها و علی الخصوص پروژه‌های مسیر‌های ارتباطی هستیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان در ادامه افزود: ما به نمایندگی از کلیه نمایندگان استان خود از زحمات شهردار و شورا و مجموعه خدوم شهرداری تشکر وقدردانی می‌کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد: انشالله با این تلاش شاهد اجرای پروژه‌های عمرانی بیشتری در اهواز برای رفاه حال شهروندان اهوازی باشیم.

سنواتی رئیس شورای اسلامی شهراهواز طی بازدید از پروژه شهید بندر گفت: ما با اتمام پروژه‌های ترافیکی در حال اجرا و نیز گلنگ زنی پروژه‌های جدید شاهد تحول یسیار خوبی در اهواز خواهیم بود و گره‌های ترافیکی بسیاری در اهواز باز خواهد شد وامسال وسال آینده شاهد ترافیک روان تری در اهواز به همیت مجموعه شهرداری وشورا خواهیم بود.

موسی شاعری شهردار اهواز تیز با اشاره به بازدید مهم امروز از دو پروژه کلیدی ترافیک شهری شامل مسیر اتصال پل ششم، و تقاطع غیر همسطح شهید بندر گفت: هدف از این بازدید را بررسی روند و سرعت اجرای پروژه‌ها نوان کرد و افزود: یک توسعه پایدار، مستلزم تقویت زیرساخت‌ها در همه بخش‌ها است و این پروژه‌ها نیز برای تقویت زیرساخت‌های حمل و نقل و ترافیک شهری اهواز در حال اجرا هستند.

شهردار اهواز در ابتدا به مزیت‌های اجرای مسیر شرقی پل ششم اشاره کرد وگفت: طول این پروژه جمعا به طول ۷/۳ می‌باشد که قسمت اول از میدان تپه پشت ساختمان راهنمایی تا مسیر ۳۰۰ دستگاه به طول ۳/۲ کیلومتر که تا ۴۰ روز آینده مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و دردر قسمتی دیگر از ورودی پس ششم تا میدان مهدیس نیز در حال کار و نیز به صورت همزمان مرتفع کردن معارضین هستیم و همانطور که میدانید گذر از معارضین از خود پروژه مشکل‌تر می‌باشد.

وی افزود: این پروژه شامل دو لاین ۱۲ متری در طرفین است و با تکمیل آن رینگ شرقی پل ششم کامل شده و به رینگ غربی متصل می‌شود و عبور وسایل نقلیه سنگین که معمولا محصولات فولادی را بین کارخانجات فولاد خوزستان، فولاد اکسین و گروه ملی منتقل می‌کنند، و به زیرساخت‌های شهری آسیب‌های زیادی وارد می‌کنند نیز از ترافیک شهری حذف خواهدشد.

وی یادآور شد: شاهد کاهش زمان سفر و مصرف سوخت و آلودگی هوا، افزایش سرعت تردد، کاهش تصادفات از مزیت‌های اجرای این پروژه خواهند بود.

شهردار اهواز درباره سرعت اجرای پروژه در تقاطع شهبد بندر گفت: دراین پروژه طی ۵ سال گذشته شاهد اجرای یک فاز بودیم در حالیکه توانستیم با افزایش سرعت و تزریق منابع به پیمانکار از سال گذشته تا کنون سه فاز را اجرایی نماییم.

شهردار اهواز در بازدید از پروژه شهید بندر گفت: پروژه تقاطع شهید بندر بزرگترین تقاطع فعال وچندسطحی جنوب و غرب کشور است که در آن یک وقفه ۵ ماهه به دلیل مشکلات اداری به وجود آمد، ولی سریعا مرتفع گردید ودر حال حاضر اجرای پروژه با سرعت بسیار خوبی در حال پیشرفت می‌باشد.

وی یادآورشد: در گذشته ما عملیات را فاز به فاز اجرا می‌کردیم، اما الان در حال اجرای دوفاز با یکدیگر هستیم و بدین ترتیب سرعت اجرایی خود را افزایش دادیم.

وی افزود: طبق برنامه ریزی که انجام شده قرار است با تکمیل این فاز‌ها در دست اجرا، این پروژه شهریور ماه، زیر بار ترافیکی برود. هر چند از سرعت اجرا راضی نیستیم، اما انتظار داریم تا فاز نهایی آن نیز در نوروز ۱۴۰۰ به شهروندان اهوازی تقدیم شود.

شاعری در ادامه با اشاره به اینکه ما برای حل مشکلات ترافیکی اهواز پروژه‌های مختلفی را در دست اجرا داریم گفت: یکی از این پروژه‌ها تقاطع چند سطحی در میدان دانشگاه چمران است که با سرعت بسیار خوب توسط قرارگاه خاتم الانبیا در حال پیشرفت می‌باشد و با اجرای ان شاهد کاهش بار ترافیکی بسیار زیادی در غرب اهواز و هدایت روان آن به شرق و بلعکس خواهیم بود.

وی در ادامه افزود: با گسترش اهواز، نیاز شهر به اجرای مسیر‌های دسترسی سریعتر بیش از پیش احساس می‌شود و گاهی یک پروژه برای سال‌ها اجرا نمی‌شود و خسارتی که به زیرساخت‌های شهر به دلیل اجرا نشدن یک پروژه تحمیل میشود در بسیاری مواقع چندین برابر هزینه اجرای خود پروژه است.

وی گفت:: مجموعه شهرداری و شورا در حال حاضر با نگاهی به حال در حال برطرف کردن همین موانع و با نیم نگاهی با آینده در حال آماده سازی زیرساخت بهتر شهری برای آیندگان در اهواز هستیم.

شاعری در ادامه گفت: به مردم نوید می‌دهیم که در سال ۹۹ و ۱۴۰۰ یک به یک پروژه‌های شهری افتتاح شوند و به بهره برداری برسند.

شهردار اهوازدر پایان گفت: امیدوار هستیم مجموعه اقداماتی که با همت مدیریت شهری شامل شورا وشهرداری و نمایندگان محترم مجلس ومدیریت ارشد استان در حال انجام است در تابستان سال آینده این تلاش‌ها به ثمر نشسته و اهواز چهره بسیار متفاوت تری نسبت به امروز داشته باشد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین