کد خبر: ۶۵۹۰۰۸
تاریخ انتشار : ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از اعمال محدودیت ها در شهرهای قرمز کرونا خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :

محسن فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درخصوص مصوبه اعمال محدودیت در استان‌های قرمز کرونا، گفت: براساس مصوبه‌ای که از سوی ستاد ملی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا به استان‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شده است، مقرر شده، برطبق رنگی که برای نشان دادن وضعیت شیوع کرونا در استان‌های مختلف اعلام می‌شود، برای فعالیت چهار گروه شغلی در آن استان‌ها، تصمیم گیری شود.

وی افزود: به این معنا که در این مصوبه مشاغل به چهار گروه تقسیم شده اند و براساس وضعیت شهرها به فعالیتشان ادامه می‌دهند. مثلاً در شرایط سفید هر چهار گروه فعالیت دارند و در شرایط زرد، گروه چهار از فعالیت منع شده و در شرایط نارنجی گروه سه نیز ممنوع می‌شود. اما در شرایط قرمز، فقط گروه یک می‌تواند فعالیت کند.

اعمال محدودیت‌ها در شهرهای قرمز کرونا

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درخصوص جزئیات گروه شغلی یک که در شرایط قرمز می‌تواند به فعالیت خود ادامه دهد، بیان کرد: گروه یک، شامل، تمام گروه‌های امدادی و درمانی، گروه‌هایی که برای تأمین مایحتاج و ارزاق مردم فعالیت دارند و همچنین، خدمات اضطراری، می‌شود.

فرهادی اظهار کرد: در حال حاضر براساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، این مصوبه تهیه شده و به استانداری‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده تا با توجه به شرایط حاکم در استان‌ها، از نمودار مشخص شده در این مصوبه، پیروی کنند. یعنی اگر قبلاً دانشگاهی می‌خواست فعالیت گروه شغلی چهار یا سه را محدود کند، باید حتماً مصوبه ستاد را می‌گرفت، اما در جدول بندی مصوبه جدید، تکلیف چهار گروه شغلی کاملاً مشخص شده است.

وی گفت: علاوه بر این، اگر استانی اختیاراتی بیش از موارد درج شده در مصوبه می‌خواهد، باید اعلام کند تا در صورت تأیید وزرای بهداشت و کشور، رئیس جمهور آن اختیارات را واگذار کند.

وی بیان کرد: قبلاً هر تصمیمی که اعلام می‌شد، براساس تصمیم ستاد مقابله با کرونا برای کل کشور بود و مثلاً اگر گفته می‌شد، تالارها تعطیل شود، تمام تالارهای کشور تعطیل می‌شد. اما در حال حاضر، فقط استان‌های قرمز با محدودیت فعالیت مواجه می‌شوند.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه این محدودیت‌ها در استان‌های قرمز اعمال می‌شود، تصریح کرد: سیاست کلی این نیست که محدودیت‌ها مجدداً اعمال شود، وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا اعتقاد دارند که از این پس، در جایی که افزایش بیماری مشاهده می‌شود، محدودیت‌ها تشدید شوند. سیاست کلی ما، اجرای پروتکل‌ها و تشدید نظارت بر اجرای پروتکل‌ها است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین