کد خبر: ۶۵۹۱۸۱
تاریخ انتشار : ۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۱
شهربانو موسوی با اندوه و گریه درباره سیروس گرجستانی و سریال ماندگارِ «متهم گریخت» صحبت کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

سریال رمضانی سال ۱۳۸۴ را کمتر کسی است که فراموش کند؛ "متهم گریخت" رضا عطاران و البته نویسندگی هوشمندانه سعید آقاخانی. ماجرای هاشم‌آقا و خانواده‌اش هنوز هم نُقل محافل و مجالس است. خانواده‌ای که در شهرستانی نه‌چندان دور زندگی ساده‌ای دارند.

ملیکا زارعی که نقش دختر سیروس گرجستانی در سریال "متهم گریخت" را ایفا کرد، نوشت: «این روزها با قبل‌ترها خیلی تفاوت دارد. انگار شنیدن اخبار بد دیگر با ماست. هر روز ده‌ها نفر به واسطه یک ویروس منحوس از کنار ما می‌روند و انگار کم‌کم داریم عادت می‌کنیم. اما بعضی وقت‌ها میان این عادت کردن‌ها یک استثنا ما را به خودمان می‌آورد. کوچ آدم‌های خاص... آقای گرجستانی عزیز درگذشت و ما را با آثارشان تنها گذاشت.

واکنش احساسی بازیگر نقش «بی‌بی» به درگذشت سیروس گرجستانی

هرگز نکات اخلاقی که در کار برای‌مان مهم بود را تذکر می‌دادند در خاطرمان مانده ادب و احترام به بزرگتر. چقدر در دل مردم جا داشتید و چقدر بابت لحظات شادی که در سخت‌ترین شرایط برای مردم خلق کردید دعا شنیدید. مطمئنم امروز تمام کسانی که با شما شاد شدند، اشک و ناباوری امانشان نمی‌دهد. دلمان برای حضور گرم و مهربانتان تنگ می‌شود. حیف که رفتید.»

با شهربانو موسوی بازیگر نقش "بی‌بی" تماس گرفتیم و گریه نمی‌گذاشت گفت‌وگو را خیلی ادامه دهیم اما خودش دوست داشت قدری درباره سیروس گرجستانی صحبت کند و این‌طور گفت‌وگو را شروع کرد: «من این روزها شیرازم، قرنطینه و درگیر مبارزه با کرونا. آنقدر شوکه شدم وقتی شنیدم آقا سیروس گرجستانی فوت کرده‌اند که باید به اورژانس مراجعه کنم. شخصیتی که تکرار نشدنی است و من با خودم خاطراتی از هنرمندی‌اش را به خاطر دارم، مردم که بیشتر از من، با او خندیده‌اند و از او هنرمندی به یاد می‌آورند.»

او افزود: «یادم می‌آید سر سریال "متهم گریخت" گاهی از مسئله و موضوعی ناراحت می‌شدم آنقدر بزرگوارانه و تیزهوشانه مرا راهنمایی می‌کرد که هنوز از آن تجربه‌ها در کارهای دیگر استفاده می‌کنم.»

بازیگر نقش "بی‌بی" در سریال "متهم‌گریخت" تأکید کرد: همه این سریال خاطره است مخصوصاً بازخوردهای کوچه و خیابانش که هنوز با ماست. مثلاً در خیابان هنوز به من می‌گویند صدای هاشم بزن! یا با همان لحن صحبت کن و حتی بی‌بی صدایم می‌زنند. این اتفاق در فرودگاه افتاد و من به یکی از این شهروندان گفتم نام و فامیل من شهربانو موسوی است؛ آنها می‌گفتند می‌دانیم اما تو برای ما بی‌بی هستی! خدا بیامرزد سیروس گرجستانی بازیگر نقش هاشم را که جانانه و مخاطب‌پسندانه جلوی دوربین قرار می‌گرفت؛ این بازیگران جایگزین ندارند و فراموش نمی‌شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همچون سیروس گرجستانی‌ها کمتر آمده‌اند، چون بیشتر می‌خواهند پول بدهند بازیگر شوند و خیلی از پایه بازیگر شدن این روزها مطرح نیست. فقط می‌خواهند بازی کنند و افتخارشان به داشتن پول است، استعداد بعضاً ندارند و همینطور می‌آیند؛ به خاطر همین است که تلویزیون برنامه‌ها و سریال‌های خوب کمتر دارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین