کد خبر: ۶۵۹۷۲۹
تاریخ انتشار : ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۴
تعداد نظرات: ۴ نظر
روزنامه ایران در واکنش به سخنان اخیر احمد توکلی نوشت: بر نمایندگان کم تجربه حرجی نیست اما همین مهم را نمی‌توان به چهره‌هایی مثل احمد توکلی هم تعمیم داد. اتفاقاً از امثال ایشان انتظار می‌رود که این قبیل موارد و بخصوص تبعات چنین ماجراجویی‌های پر هزینه را به جوان‌ترها گوشزد کنند.
آفتاب‌‌نیوز :

روزنامه ایران در واکنش به سخنان اخیر احمد توکلی نوشته است از او انتظار نمی‌رود که طرح استیضاح رئیس‌جمهور را مطرح کند.

توکلی روز گذشته در گفت‌وگو با سایت «نامه‌نیوز» گفته بود: «سئوال و استیضاح برای یک جامعه مردم سالار امری عادی است و باید آسان تر از آب خوردن باشد. هر کسی کار اجرایی می کند امکان دارد خطا کند، اگر خطا کرد باید بازخواست شود. منزه بود باید تشویق شود و اگر منزه نبود باید توبیخ شود. متأسفانه ما با تابوکردن برخی مسائل مثل طرح سئوال از رئیس جمهور یا استیضاح، از آنها فرار می کنیم. اشکالی ندارد که رئیس جمهور بیاید مجلس و به سئوالات نمایندگان پاسخ منطقی دهد».

واکنش روزنامه دولت به اظهارات احمد توکلی درباره استیضاح رئیس‌جمهور

او در پاسخ به این پرسش که آیا در یک ماه از آغاز کار مجلس یازدهم طرح سئوال از رئیس جمهور موضوعیت دارد، گفت: «بله، صد در صد موضوعیت دارد چون رئیس جمهور در حال نزدیک کردن کشور به لبه پرتگاه است. هر کشوری در دنیا به بحران ارزی می خورد کاهش ارزش پول ملی اش بین 25 تا 50 درصد می شود اما در ایران وضعیت فاجعه است». توکلی در پایان این گفت‌وگو گفته که «با استیضاح رئیس‌جمهور بیشتر از سوال از رئیس‌جمهور موفقم».

روزنامه دولت در واکنش به اظهارات توکلی نوشت: «استیضاح رئیس جمهوری آن هم در سال آخر مسئولیت خود و در شرایطی که کشور درگیر یک مواجهه سخت داخلی و خارجی با بیماری کرونا و اعمال فشارهای خارجی است، تصمیمی نیست که چند نماینده به تنهایی بگیرند و مجموعه نظام هم نسبت به آن موضعی نداشته باشد. بماند که اساساً کلید زدن چنین طرحی و تهیه امضاها و اجرایی شدن آن چه بسا چند ماه به طول بینجامد و در صورتی که حتی موفق هم بشود تا انتخابات ریاست جمهوری، معاون اول همین رئیس جمهور باید عهده‌دار امور اجرایی کشور شود. در حقیقت طرح استیضاح بجز همان شوآف‌های تبلیغاتی و یا رو کم کنی‌های سیاسی و جناحی تأثیر دیگری حداقل معطوف به آنچه دغدغه مدعیان است، ندارد».

در ادامه انتقاد روزنامه دولت از توکلی آمده است: «بر نمایندگان کم تجربه حرجی نیست اما همین مهم را نمی‌توان به چهره‌هایی مثل احمد توکلی هم تعمیم داد. اتفاقاً از امثال ایشان انتظار می‌رود که این قبیل موارد و بخصوص تبعات چنین ماجراجویی‌های پر هزینه را به جوان‌ترها گوشزد کنند. این انتظار در حقیقت معطوف به مسئولیت اجتماعی و سیاسی آقای توکلی است که شرایط موجود کشور را نه از زاویه رقابت‌های جناحی و انتخاباتی که از منظر مصلحت نظام و مردم ارزیابی کنند».

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
2
3
شما اقای توکلی وجناحتان کشورو به لبه پرتگاه بردید وبا ان دیدگاه تان تند روی کردید و لجبازی کردید یادم تحریم هارو نعمت می گفتید ونمی گذاشتید بنزین هرسال لیتری صد تومان گران شود حالا دفاع از لیتری سه هزار تومان کردیدحالا فرا فکنی می کنید. مشکلات را گردن دیگران می اندازید و با فریب کاری می خواهید مردم رو گول بزنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
0
0
مردم این جماعت مانند توکلی هارا خوب میشناسند گول نمی خورند
ناسناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
0
0
آقای توکلی بلاخره این دولت هم در زمان خودش تمام میشود و بعدی ها دولت تشکیل میدهند آن موقع قضاوت خواهیم کرد که حق با کی بود منتها توجیح خواهند کرد وانتقادی نخواهد شد صد رحمت به این دولت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
0
0
درود بر دکتر توکلی واقعا گرانی مردم را کلافه کرده
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین