کد خبر: ۶۵۹۹۰۲
تاریخ انتشار : ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۱
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: افراد باید با دقت، مطالعه و استفاده از توانایی مشاوران در بورس سرمایه‌گذاری کنند.
آفتاب‌‌نیوز :

فرهاد دژپسند روز سه‌شنبه پس از حضور در نشست کمیسیون اقتصادی اظهار داشت: در نشست امروز کمیسیون، وضعیت بازار بورس مورد بررسی قرار گرفت، زیرا دغدغه‌های برای نمایندگان در رابطه با بورس وجود دارد که باید با مشارکت مجلس و دولت دغدغه‌ها بررسی شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: از آنجایی که بررسی وضعیت بورس موضوع دامنه‌داری است، مقرر شد کارگروهی مشترکی به منظور رسیدگی به دغدغه نمایندگان تشکیل و با برگزاری جلسات موضوعات پیگیری شود.

دژپسند با بیان اینکه امیدوارم در جلسات بعدی راهکارهایی به دست آید که منجر به قوام و استحکام بازار سرمایه شود، تصریح کرد: بازار سرمایه بازاری ریسکی است و افراد باید با دقت، مطالعه و استفاده از توانایی مشاوران در این بازار سرمایه‌گذاری کنند.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه بطور مثال بازاری نیست که تضامین خاصی وجود داشته باشد، ادامه داد: افراد بدانند سرمایه‌گذاری در بورس با افزایش و کاهش روبرو است و سرمایه‌گذاران باید این روند را پذیرا باشند، دولت نیز موظف است زمینه را برای پذیرش سرمایه‌گذاری در بورس تسهیل کرده و نظارت را افزایش دهد.

سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه به دقت نیاز دارد

دژپسند برای سرمایه‌گذاری در بورس به مردم توصیه کرد که سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه به دقت بسیاری نیاز دارد و افراد برای سرمایه‌گذاری باید صورت‌های مالی بنگاه‌ها را بررسی کرده یا از اطلاعات مشاوران استفاده کنند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه افراد برای سرمایه‌گذاری در بورس بطور مثال باید بازار آتی، بازار جایگزین و ارزش جایگزینی را بشناسند که ممکن است من نیز تخصص لازم در این زمینه را نداشته باشم، تصریح کرد: برای سرمایه‌گذاری در بورس باید صورت‌های مالی مورد بررسی قرار گیرد و در صورتی که صورت‌های مالی شرکتی مناسب نبوده و چشم‌انداز سه سال آینده آن خوب نباشد، سرمایه گذاران با دقت و ملاحظه اقدام به خرید کنند. بنابراین در سرمایه گذاری در بورس باید دقت کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین