کد خبر: ۶۶۰۲۳۴
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۱
سیاست های بخشودگی مالیاتی برگشت ناپذیر است
رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: ۳۵۰ هزار میلیارد تومان حداقل پولی است که با آن می توان مملکت را اداره کرد که از این میزان، ماهانه ۱۲ هزار میلیارد تومان مالیات اخذ می شود این در حالی است که تنها هزینه حقوق های پرسنلی، حقوق کارمندان و بازنشستگان و ... ۲۸ هزار میلیارد تومان می باشد.
آفتاب‌‌نیوز :

"امیدعلی پارسا" امروز پنجشنبه ۱۹ تیرماه در جلسه نشست فعالان اقتصادی استان کرمان با اشاره به موضوعات مطرح شده در این جلسه پیرامون بخشودگی و تقسیط مالیاتی در کشور اظهار کرد: تقسیط مالیات طبق قانون، نهایتا سه سال خواهد بود و بیش از سه سال هیچ شخصی در کشور اختیار نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه قانون تقسیط مالیات طبق مصوبه سران قوا در سال ۹۷، پنج ساله اعلام شد که این مصوبه برای سال ۹۸ اعلام نشده و برای سال جاری نیز پیشنهاد همان ۶۰ ماهه را به سران قوا داده ایم اظهار کرد: تقسیط مالیات از نوع قانون است. یک ریال وصول مالیاتی و یک ریال تقسیط مالیاتی بدون قانون صورت نخواهد گرفت.

دریافت ماهانه ۱۲ هزار میلیارد تومان مالیات در کشور

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به موضوع بخشودگی مالیاتی اظهار کرد: بخشودگی مالیاتی یک کار کارشناسی است که باید درباره پرونده مخصوص، در محل کار و توسط یک سلسه مراتب اداری صورت گیرد که در این راستا و برای جلوگیری از اعمال نظر شخصی در این نوع پرونده‌ها سال گذشته، به اجلاس سران سه قوه موضوعات حذف سلسله مراتب اداری و از بین رفتن زمینه فساد اداری را پیشنهاد دادیم.

وی با اشاره به اینکه طبق مصوبه سران قوا، در سال گذشته بحث بخشودگی ۹۰ درصدی برای بخش های تولیدی و ۸۰ درصدی برای بخش های غیرتولیدی مطرح شده است اظهار کرد: امسال نیز سران قوا تعیین کردن از خردادماه بحث بخشودگی ۸۰ و ۹۰ درصد ادامه پیدا کند که بعد از آن به صورت ۲ درصد ۲ درصد این میزان بخشودگی تا پایان سال به صورت ماهانه کاهش پیدا خواهد کرد.

پارسا با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۰ نیز این روند ادامه پیدا خواهد کرد افزود: میزان بخشودگی های مالیاتی روند منطقی رو به کاهشی خواهد داشت و به هیچ عنوان دیگر به عقب بر نخواهیم گشت زیرا یکی از مشکلات نظام مالیات کشور در گذشته این بخشودگی جرایم بی حساب و کتاب بوده است.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید بر اینکه باید به گونه ای قانون را تعریف کرده که جریمه تخلفات سنگین باشد تا هیچ کسی به سمت تخلف نرود افزود: روند بخشودگی ها امروز در کشور به این شکل خواهد بود و باید از ظرفیت این دستورالعمل ها استفاده کرد زیرا سیاست های بخشودگی مالیاتی قطعی و برگشت ناپذیر خواهد بود.

وی با طرح این سوال اصلی که مملکت را با چه میزان اعتبار و چگونه اداره می کنیم؟ اظهار کرد: ۳۵۰ هزار میلیارد تومان حداقل پولی است که با آن می توان مملکت را اداره کرد که از این میزان، ماهانه ۱۲ هزار میلیارد تومان مالیات اخذ می شود این در حالی است که تنها هزینه حقوق های پرسنلی، حقوق کارمندان و بازنشستگان و ... ۲۸ هزار میلیارد تومان می باشد.

پارسا با اشاره به اینکه نفتی دیگر در کشور وجود ندارد اظهار کرد: چاپ پول در کشور هم اکنون به ظرفیت خودش رسیده و نفتی نیز در کشور دیگر وجود ندارد و تنها می ماند قرض‌های دولت و فروش اموال دولتی و ... که در خوشبینانه ترین حالت تقریبا مملکت به صورت سر به سر اداره می شود.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به دریافت مالیات در کشور اظهار کرد: مجموع درآمد افراد مشمول مالیات می شود که تا عددی معافیت به همه داده می شود و پس از این عدد، افراد به صورت تصاعدی فزاینده، مشمول مالیات خواهند شد.

وی با اشاره به اخذ مالیات از بخش کشاورزی اظهار کرد: حدود ۸۰ تا ۸۵ درصد افراد فعال در بخش کشاورزی، زندگی معیشتی بیشتری ندارند اما در همین بخش کشاورزی ۱۵ درصد افراد دارای درآمدهای میلیاردی هستند که باید مالیات متمرکز به سمت این ۱۵ درصدی برود که در دهک بالای جامعه قرار دارند و به دنبال آنکه بیشترین درآمد و ثروت را دارند پس باید مالیات درآمد خود را نیز بدهند.

 

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین