کد خبر: ۶۶۱۲۵۹
تاریخ انتشار : ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به کاهش میزان ازدواج جوانان در کشور به دنبال شیوع کرونا، به جوانان پیشنهاد کرد با استفاده از این فرصت زندگی مشترک خود را بدون مراسم‌های غیرضروری و دست‌وپاگیر شروع کنند.
آفتاب‌‌نیوز :

محمدمهدی تندگویان در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص تاثیر شیوع کرونا بر کاهش میزان ازدواج در کشور گفت: با شیوع کرونا آمار ازدواج‌ها برای شروع زندگی مشترک کاسته شده است و در عین حال به شدت نگران موضوع موالید هستیم.

وی در ادامه تصریح کرد: اتفاقا در این شرایط به همه جوانانی که قصد ازدواج دارند، پیشنهاد می‌کنم تا محکم و جدی به ازدواج فکر کنند. اتفاقا الان همزمان با شیوع کرونا بهترین فرصت برای ازدواج است، چرا که این وضعیت باعث می‌شود خیلی راحت از مراسم و ریخت پاش‌های غیرضروری اما پرهزینه عروسی گذر کنند. پذیرش این موضوع به لحاظ فرهنگی نیز در کشور به وجود آمده است. به همین دلیل جوانان در وضعیت اقتصادی کنونی می‌توانند این سنت‌های غیرضروری مانند برگزاری مراسم‌های پرهزینه را کنار بگذارند و این مبالغ را صرف زندگی مشترک خود کنند.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در خصوص آخرین وضعیت قانون تسهیل ازدواج نیز گفت: متاسفانه این قانون تبدیل به شکایتی از سوی مجلس شد که به قوه قضاییه رفته است. به نظر می‌رسد در حوزه تسهیل ازدواج در کشور نیازمند بازنگری اساسی و کاملا تخصصی باشیم.

تندگویان در ادامه تشکیل مجمع خیرین ازدواج را یکی از اقدامات موثر برای ساماندهی این موضوع و کمک به ازدواج جوانان دانست و توضیح داد: در بحث خیرین ازدواج به نقاط خوب و مثبتی رسیده‌ایم. برای مثال از یک استان خیری داشتیم که اعلام کرده است برای هفته ازدواج قصد دارد تا یک میلیارد در استان خود به شکل بدون بهره وام پرداخت کند و بابت زیرساخت‌ها از ما کمک خواسته است.

وی ادامه داد: مجمع خیرین ازدواج هم به ثبت رسیده و دبیرخانه آن تشکیل شده است. جوانان از طریق این شبکه هم می‌توانند برای موضوع ازدواج و رفع مشکلات خود در این مسیر استفاده کنند. امیدواریم با قانون گذاران نیز بتوانیم به شکل کارشناسانه و تخصصی به آسیب شناسی موضوع ازدواج بپردازیم و راهکارها را به شکل عملی در کشور اجرا کنیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین