کد خبر: ۶۶۲۴۵۱
تاریخ انتشار : ۳۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۸
کیفیت هوای تهران با افزایش غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۱۶۷ برای همه افراد ناسالم شد.
آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش عصر سه شنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ازن طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۰ امروز بر روی شاخص ١۴۵ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵٣، ذرات معلق کمتر از ٢.۵ میکرون با شاخص ٧٩، دی اکسید نیتروژن با شاخص ٩۵ و منواکسید کربن با شاخص ٢۵ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شهر ری منطقه٢١ با شاخص ١٠٨، دانشگاه علم و صنعت منطقه ۴ با شخص ٩۶ و شریف در منطقه ٢ با شاخص ٩۶ طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین آلایندگی را به ثبت رسانده اند.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ٢ با شاخص ۶۴، شهرداری منطقه ٢٢ با شاخص ۶۵ و پونک با شاخص ۶۶ در همین مدت با کمترین آلایندگی، در شرایط سالم بودند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ٨٣ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ٢٣ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و یک روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین