کد خبر: ۶۶۴۰۲۷
تاریخ انتشار : ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۴
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: در سفر به استان فارس ۳۸ طرح و پروژه ناتمام‌ تولیدی دولت برای تحقق جهش تولید، با مشارکت بخش خصوصی، بانک‌ها و خود دولت مقرر شد هزار و ۳۵۱ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :

محمدباقر نوبخت، پنجشنبه نهم مرداد 99 در دومین روز از سفر خود به استان فارس، با شرکت در جلسه مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان فارس ابراز داشت:به این ترتیب با این برنامه ۵هزار و ۳۵ فرصت شغلی ایجاد خواهد شد که در قالب موافقت‌نامه و تفاهم‌نامه با استاندار فارس عملیاتی می‌شود.

وی ادامه داد: در طی چند سال گذشته از ۵۰ پروژه‌ای که در سفر رئیس‌جمهوری و هیئت دولت باعنوان مصوبات دولت در دستور کار سازمان برنامه و بودجه قرار گرفت، هزار و ۱۸ میلیارد تومان منابع تعیین شده بود که تا امروز ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

نوبخت: تحقق ۱۳۵۱ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری رهاورد سفر به فارس است

وی با اشاره به اینکه هنوز برخی طرح‌ها به پایان نرسیده است، اظهار کرد: برخی طرح‌ها به دلیل افزایش قیمت، افزایش حجم کار و کمیت پروژه به طول انجامیده است.

معاون رئیس جمهوری عنوان کرد: سهم ۱۲۰۰ میلیارد تومانی دولت برای تکمیل آزادراه شیراز به اصفهان تا ایزدخواست پرداخت شده است و استاندار فارس باعنوان نماینده عالی دولت قاطعانه این موضوع را تا به سرانجام رسیدن آن، پیگیری خواهد کرد.

نوبخت افزود: در ارزیابی‌های صورت‌گرفته در سفر کنونی، دو هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان برای ۱۵ پروژه‌ که می‌تواند تا پایان سال به سرانجام برسد، نیاز است و سیاست دولت این است که طرح‌هایی که هزاران میلیارد تومان برای به سرانجام رسیدن آن‌ها هزینه شده است با پرداخت چند صد میلیارد تومان به بهره‌برداری برسد و وارد چرخه تولید شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار داشت: با همه محدودیت‌های اعتباری دولت تا سقف ۸۰ هزار میلیارد تومان از مجلس برای تکمیل طرح‌های یادشده مجوز گرفته است و براساس اولویت‌ها می‌تواند تا پایان سال جاری به بهره‌برداری رسد.

نوبخت با اشاره به اینکه انتظار است طرح‌های یادشده تا پایان سال به نتیجه برسد، گفت: درراستای تحقق منویات رهبری درخصوص جهش تولید، جلسات ستاد جهش تولید در هر استان برگزار شده است و تکلیف هر استان درباره بودجه و حاصل کار پروژه‌ها مشخص است.

وی اظهار کرد: با تمام دشواری‌ها چرخ اقتصاد درحال چرخیدن است، هم‌اکنون استان فارس کارگاه بزرگی است که در این شرایط تحریم در حال فعالیت است و دولت بدون درجا زدن کار خود را انجام می‌دهد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه ایران در جنگ اقتصادی است، گفت: ملت بزرگ و با تمدن ایران از پا درنخواهد آمد و با همه این‌ها اقتصادی بدون نفت را هم تجربه می‌کنیم و از این منظر تجربه مثبتی است.

نوبخت افزود: از اینکه در کنار کارهای بزرگ همچون احداث راه‌آهن و ایجاد بزرگراه، به امور اجتماعی نیز می‌پردازد و برای مددجویان و افراد کم‌درآمد نیز ۳۵۰۰ واحد مسکن در بنیاد مسکن با پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه صورت می‌پذیرد.

در پایان این جلسه تفاهم‌نامه جهش تولید برای تعداد ۳۸ طرح اقتصادی استان باهدف ایجاد ۵هزار ۳۵ نفر شغل جدید در استان با سرجمع ۱۳۵۷ میلیارد تومان، تفاهم‌نامه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان برنامه و بودجه برای احداث ۳۵۰۰ واحد مسکن محرومین و تفاهم‌نامه توسعه و بروز رسانی زیرساخت‌های فنی صدا و سیمای مرکز فارس و تکمیل پوشش دیجیتال شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی استان به ارزش ۸۸۵میلیارد ریال به امضا رسید.

محمدباقر نوبخت، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه، عصر چهارشنبه (هشتم امردادماه ۹۹) در راس هیاتی به منظور انجام سفر ۲ روزه و افتتاح و کلنگ‌زنی چند پروژه عمرانی وارد شیراز شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین