کد خبر: ۶۶۴۰۴۰
تاریخ انتشار : ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۰
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین از شکسته شدن رکورد آمار بیماران بستری و مبتلا به کرونا در استان قزوین طی پنج ماهه گذشته خبرداد.
آفتاب‌‌نیوز :

منوچهر حبیبی در نشست ستاد مقابله و پیشگیری کرونا استان قزوین با بیان اینکه کرونا در استان و کشور در حال زبانه کشیدن است، اظهار کرد: آماری که امروز در استان از حیث مبتلایان و بستری‌ها در استان داشتیم ظرف پنج ماه گذشته آن را به یاد نداشته‌ایم و این آمار باید همه ما را تکان بدهد.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در استان با بیان اینکه باید بار دیگر بیمارستان صحرایی و نقاهتگاه های بیماران کرونایی در نقاط مختلف استان برپا شود، افزود: نمی‌خواهیم مردم را بترسانیم اما آمار کرونا دراین روزها طی پنج ماهه گذشته بی‌سابقه بوده است.

شکسته شدن رکورد مبتلایان به کرونا در قزوین

حبیبی با اشاره به لزوم توجه بیشتر به پروتکل های بهداشتی در کارخانجات قزوین، گفت: در یک شرکت تولیدی در استان قزوین یک نفر، ۲۴ نفر را مبتلا کرده است و باید به مدیران کارخانه ها تذکر داد کسانی که مبتلا هستند به سرکار نیایند و همچنین این موضوع باید مورد توجه ادارات قرار بگیرد.

وی بیان کرد: وضعیت استان و کشور به لحاظ شیوع و انتقال کرونا بسیار خطرناک و نگران کننده است.

معاون سیاسی استاندار قزوین عنوان کرد: در چند روز گذشته مراسم های عروسی در برخی روستاها با هزار میهمان داشته ایم که بدون شک این گونه مراسم ها می تواند صدها نفر را آلوده به کرونا بکند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در استان اضافه کرد: باید با کسانی که موجب تجعمات در هر قالب از جمله عروسی و عزا می شوند باید برخورد جدی شود چرا که با جان مردم بازی می کنند.

حبیبی یاد آور شد: از امروز نباید اجازه تجعات در بوستان ها را داد و حتی اگر لازم است شهرداری ها باید چراغ پارک ها را خاموش کنند چرا که این موضوع با حفظ جان مردم سروکار دارد.

وی ادامه داد: با هماهنگی های لازم بین دستگاه های ذیرط باید بیماران کرونایی که دفترچه سلامت دارند بتوانند از خدمات بیمارستان های دولتی استفاده کنند و بیمارانی که دفترچه تامین اجتماعی دارند باید از خدمات بیمارستان های تامین اجتماعی استفاده کنند و افراد دارای بیمه تکمیلی نیز باید از خدمات بیمارستان خصوصی بهره مند شوند.

این مسئول خاطر نشان کرد: کمیته بازرسی و نظارت مقابله با کرونا باید عملکرد مدیران اجرایی در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی به شکل روزانه گزارش کنند و اگر زیرمجموعه های این دستگاه ها عملکرد خوبی نداشته باشند مدیران دستگاه های مربوطه بازخواست خواهند شد.

سخنگوی مقابله با ویروس کرونا با بیان اینکه مسئولیت کمبود اقلام بهداشتی مقابله با کرونا با سازمان صنعت، معدن و تجارت است، گفت: اینکه واحد یا مجموعه ای بگوید دستکش و ماسک نداریم پذیرفته و قابل قبول نیست.

حبیبی عنوان کرد: شهرداران باید نسبت به ضدعفونی کردن مکان های عمومی به ویژه پارک ها و اماکن شلوغ باید اقدام کنند.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی باید نسبت به تامین کیت های آزمایشگاهی اقدام کند و همچنین صداوسیما باید آموزش دوخت و تهیه ماسک های پارچه ای را به مردم ارایه دهند چون ماسک نقش مهمی در پیشگیری از ویروس کرونا دارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین