کد خبر: ۶۶۵۶۳۵
تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران توضیحاتی درباره تأثیر لغو طرح ترافیک در آلودگی هوا بیان کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

حسین شهیدزاده درباره تأثیر اجرا نشدن طرح ترافیک در آلودگی هوای شهر تهران، اظهار کرد: آلودگی هوا تابع یک متغیر نیست، تابع عواملی از جمله باد، دمای هوا، تابش خورشید و میزان تولید آلاینده های اولیه است.
وی ادامه داد: در تابستان آلاینده اصلی ازن است که در کنار تابش نور خورشید و دمای بالا تولید می شود مسلما اگر شرایط ثابت می ماند با بالا رفتن ترافیک که در مرکز شهر طی دو هفته گذشته شاهد آن بودیم، آلودگی ها هم بیشتر و وضعیت بدتر می شد.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران تصریح کرد: در برخی روزها این اتفاق افتاد و به دلیل اینکه هفته گذشته متوسط دمای هوا کمتر از دو هفته گذشته بود کیفیت هوا بهتر بود. وقتی دما ۲ الی ۳ درجه کاهش می‌آید واکنش‌های شیمیایی در جو که ازن را تولید می کند نیز به شدت کاهش پیدا می‌کند بنابراین این مقایسه صحیحی نیست که بگوییم آلودگی کمتر یا بیشتر شده و باید همه عوامل را بررسی و اظهار نظر کرد.

وی افزود: اگر شرایط ثابت باشد بدون شک وقتی طرح ترافیک لغو می‌شود آلودگی هوا افزایش پیدا می کند اما اینکه در جو چه اتفاقاتی رخ می دهد، آیا ازن تولید می شود یا نه به عوامل دیگری از جمله دمای هوا، ابرناکی و سرعت باد بستگی دارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین