کد خبر: ۶۶۵۶۴۲
تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴
مدیرعامل بانک ملی ایران اظهار کرد: اگر دریافت کننده وام سهام عدالت بتوانند طی ۳۰ روز که وام را دریافت کرده آن را تسویه کند مشمول پرداخت سود نخواهد شد.
آفتاب‌‌نیوز :

محمدرضا حسین‌زاده در نشست خبری ارائه وام با وثیقه‌گذاری سهام عدالت گفت: طبق تصمیمات گرفته شده ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت به افراد وام داده می‌شود و هر روزی که افراد درخواست وام بدهند با ارزش همان روز سهام عدالت به متقاضیان این تسهیلات ارائه خواهد شد.

وی تاکید کرد: مشمولان و دریافت کنندگان وام سهام عدالت می‌توانند طبق شرایطی بدون پرداخت سود وام را تسویه کنند.

مدیرعامل بانک ملی ایران اظهار گرد: اگر دریافت کننده وام بتواند طی ۳۰ روز که وام را دریافت کرده آن را تسویه کند مشمول پرداخت سود نخواهد شد.

شرایط دریافت وام سهام عدالت بدون سود بانکی


جزییات پرداخت وام بانکی سهام عدالت با سود ۱۸ درصدی

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز اظهار داشت: با وثیقه ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت، مشمولان می‌توانند از شبکه بانکی وام دریافت کنند و مدت زمان بازپرداخت این وام سه ساله و سود آن ۱۸ درصد خواهد بود.

 عباس معمارنژاد در نشست خبری در مورد ارایه کارت اعتباری با وثیقه گذاری سهام عدالت اظهار داشت: نقش بانک‌ها در تامین مالی اقتصاد در ایران بسیار پررنگ است به طوری که در سال گذشته بیش از ۸۲ درصد حدود ۹۷۵ هزار میلیارد تومان تامین مالی توسط بانک‌ها انجام شد. مابقی تامین مالی از سوی بازار سرمایه با ارزش ۱۱۰ هزار میلیارد تومان و بازار بدهی با ارزش ۹۵ هزار میلیارد تومان انجام شد.

معاون وزارت اقتصاد با بیان اینکه سهام عدالت برای مردمی شدن طراحی شد، گفت: وقتی سهام عدالت آزاد شد قیمت آن ۸ میلیون تومان بود اما امروز به ۱۹ میلیون و 200 هزار تومان رسیده است و ارزش این سهام در ۴ ماه دو برابر شده است.

وی از امکان دریافت وام با ارایه وثیقه سهام عدالت خبر داد و گفت: با وثیقه ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت، مشمولان می توانند از شبکه بانکی وام دریافت کنند. به جز همین سهام عدالت، هیچ وثیقه دیگری نیاز نیست و فقط خود سهام عدالت به عنوان وثیقه نزد بانک ها قرار می‌گیرد.  مدت زمان بازپرداخت این وام سه ساله و سود آن ۱۸ درصد خواهد بود.

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه نوع قرارداد برای این وام قرارداد مرابحه و کارت اعتباری مرابحه است، افزود: بانک‌ها چشمی به سهام عدالت مردم ندارند و فقط به منظور تامین مالی انجام می‌شود.

معمارنژاد با اشاره به فروش سهام عدالت گفت: تاکنون ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان سفارش گذاری شده است و برای افرادی که اطلاعات آنها کامل باشد، این پول واریز شده است. امروز اولین شرکت استانی سهام‌ عدالت وارد بازار سرمایه می‌شود.

وی درباره سقف وام گفت: سقف وام حدود ۱۰ میلیون تومان خواهد بود و محدودیت زمانی ندارد.

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به طرح مجلس درباره جاماندگان سهام عدالت تاکید کرد: دولت سهمی برای واگذاری به جاماندگان سهام عدالت ندارد اما اگر طرح مجلس به تصویب برسد موظف هستیم آن را به اجرا برسانیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین