کد خبر: ۶۶۶۲۳۴
تاریخ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱
تعداد نظرات: ۳ نظر
قیمت یک متر زمین در تهران ۲۵ میلیون تومان شد
گزارش‌های رسمی از این حکایت دارد که اختلاف حداقل و حداکثر قیمت فروش هر متر خانه در تهران به حدود ۸۸ میلیون تومان رسیده است. بررسی جداول آماری نشان می‌دهد که متوسط قیمت فروش یک مترمربع زمین در تهران تهران در بهار امسال ۲۵ میلیون و ۵۱۰ هزار تومان بود که نسبت به فصل قبل ۲۲.۶ درصد افزایش داشت.
آفتاب‌‌نیوز :

بررسی تازه‌ترین گزارش مرکز آمار در رابطه با وضعیت معاملات مسکن در بهار امسال نشان می‌دهد که حداقل قیمت فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی برای یک واحد با متوسط عمر ۱۲ سال در تهران حدود دو میلیون و ۷۱۴ هزار تومان است که حداکثر قیمت فروش هر متر از چنین خانه‌ای به ۹۰ میلیون تومان می‌رسد، در این حالت قیمت بین کمترین و بیشترین قیمت هر متر خانه در پایتخت حدود ۸۸ میلیون تومان خواهد بود.

این در حالی است که متوسط قیمت خانه در تهران برای هر متر در بهار امسال ۱۸.۸ میلیون تومان اعلام شده که نسبت به زمستان ۲۲.۸ و در مقایسه با بهار پارسال ۴۳.۸ درصد افزایش دارد.

در میان مناطق ۲۲ گانه تهران بیشترین متوسط قیمت فروش هر متر خانه حدود ۳۹ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان با میانگین مساحت ۱۴۸ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۰ سال در منطقه یک و کمترین متوسط قیمت حدود هشت میلیون و ۶۴۰ هزار تومان با میانگین مساحت ۶۹ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۰ سال در منطقه ۱۸ بوده است.

وضعیت معاملات مسکن نیز اینگونه بوده که در بهار امسال تعداد معاملات حدود ۲۹.۳ در مقایسه با زمستان کاهش و همچنین ۳.۹ در مقایسه با بهار پارسال افزایش دارد.

زمین ۵۰ درصد گران شد

اما بررسی وضعیت معاملات زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی در پایتخت در بهار امسال از این حکایت دارد که حداقل قیمت فروش یک مترمربع از زمین حدود سه میلیون و ۶۹۰ هزار تومان و حداکثر آن ۹۲ میلیون تومان بوده است.

متوسط قیمت فروش هر متر زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی به ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان میرسد که نسبت به زمستان سال قبل ۲۲.۶ و در مقایسه با بهار سال گذشته ۵۰.۴ درصد افزایش دارد. تعداد معاملات زمین ۲۰.۹ درصد نسبت به زمستان و ۱۸.۹ درصد به بهار پارسال کاهش یافته است.

وضعیت اجاره‌بها در تهران

متوسط مبلغ اجاره‌ ماهیانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای یک مترمربع زیربنای مسکونی تهران در بهار امسال ۵۵ هزار و ۷۳۰ تومان است که نسبت به فصل قبل ۹.۸ درصد و نسبت به بهار سال گذشته ۳۸.۴ درصد افزایش داشته است.

همچنین تعداد معاملات اجاره‌بها در بهار ۹۹ نسبت به فصل قبل ۱۷.۸ درصد افزایش یافت و این در حالی است که با شیوع بیماری کرونا اعلام شد که قرارداد مستاجران در زمستان ۹۸ تمدید شود.

اختلاف قیمت هر متر خانه در پایتخت به ۸۸ میلیون تومان رسید

اختلاف قیمت هر متر خانه در پایتخت به ۸۸ میلیون تومان رسید

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۳
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
1
1
خداوند اموات آقای آخوندی را بیامرزد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
0
11
یاد فیلم‌های هندی قدیم که تبعیض طبقاتی آنها خیلی مکدرمان می‌کرد بخیر
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
0
0
آب که از سر گذشت چه یک وجب وچه هزار وجب.وقتی قیمتهای خانه وآپارتمان بحدی بالا رفته که حداقل هشتاد درصد جامعه یا بهتر بگوییم طبقات فقیر ومتوسط جامعه دیگر نمی توانند برای همیشه خانه بخرندوباید فقط آرزوی اجاره نشینی داشته باشند قیمت خانه وآپارتمان متری یک میلیارد تومان بشود.این خانه ها فقط توسط طبقات بسیار مرفه جامعه ودهک اول جامعه ویا توسط دلالان ملک خرید ودست بدست می شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین