کد خبر: ۶۶۶۶۲۲
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹
چند روز در این مسیر به آمدوشد خودروها دقت می‌کنم هرچند قدم یک نمایشگاه اتومبیل سبز شده است و خودروها مقابل آن صف‌کشیده‌اند، تعدد نمایشگاه‌ها توجهم را جلب می‌کند و همین می‌شود سوژه گزارشم.
آفتاب‌‌نیوز :

به جهت عرض کم در خیابان نواب تنها ۲ خودرو می‌توانند از آن عبور کنند و معمولاً هم یک‌سوی اتومبیل پارک است؛ از دور نظاره می‌کنم که اتوبوس سازمان اتوبوسرانی به علت وجود خودرو مجبور می‌شود چند متر آن‌ طرف‌تر از ایستگاه توقف کند؛ مسافران عصبانی و غرغرکنان سوار بر اتوبوس می‌شوند.

فاطمی یکی از ساکنان این خیابان به ما می‌گوید: تا چند سال پیش نمایشگاهی در این خیابان وجود نداشت از ۱۰ سال پیش که اولین نمایشگاه راه افتاد یک‌به‌یک نمایشگاه‌ها زیاد شدند تردد در خیابان اغلب دشوار است و علاوه بر اشغال خیابان، بعضاً همین یک متر را هم خودروهای این نمایشگاه‌ها اشغال می‌کنند. اغلب دلالان جلوی این نمایشگاه‌ها حضور دارند و این موضوع حتی رفت‌وآمد زن و بچه مردم را در پیاده‌رو سخت کرده است.

یکی از رانندگان سازمان اتوبوسرانی که در مسیر دروازه رشت به مینودر فعالیت دارد، می‌گوید: یک سالی می‌شود که در مسیر مشغول به فعالیت هستم؛ نمایشگاه‌های خودرو از خیابان نواب ترافیک ایجاد می‌کنند و متأسفانه مأموران راهنمایی و رانندگی به‌جای اینکه به نمایشگاه‌داران خرده بگیرند به ما فشار وارد می‌کنند.

راننده اتوبوس: مجبوریم خارج از ایستگاه توقف کنیم

وی ادامه می‌دهد: نمایشگاه داران، خودروها را در خیابان پارک می‌کنند و ما مجبور می‌شویم خارج از ایستگاه توقف کنیم که افسر راهنمایی و رانندگی از ما مدارک می‌خواهد و ما را جریمه می‌کند؛ افسران به‌جای اینکه ایستگاه را خالی کنند از ما مدرک می‌خواهند؛ از سویی دیگر مسافران نیز به دلیل پیاده و یا سوار شدن در خارج از ایستگاه گله‌مند هستند.

این راننده خاطرنشان می‌کند: اگر یک قدم از ایستگاه خارج‌شده باشیم و اتفاقی برای سرنشینان رخ دهد هیچ ارگانی پاسخگو نیست؛ اگر خدای نکرده تصادف کنیم به دلیل بزرگ بودن خودرو مقصر ۱۰۰ درصد شناخت می‌شویم اگر مسافری از پله بیفتد بیمه به دلیل توقف در خارج از ایستگاه خسارتی پرداخت نمی‌کند و مجبور خواهیم شد از جیب خسارت را بپردازیم هرچند که این اتفاق برای همکاران بنده افتاده است.

وی عنوان می‌کند: هنگامی‌که ایستگاه خالی نیست برای حفظ جان مسافر مجبور هستیم در خارج از ایستگاه توقف کنیم و برای همین باید ناسزا و نفرین مسافر را به جان بخریم.

این راننده می‌گوید: ما نباید با نمایشگاه‌داران و یا صاحب خودرویی که در ایستگاه قرار دارد درگیر شویم سال قبل در بازار قزوین خودرویی در ایستگاه توقف کرده بود که در پی درگیری راننده سواری شیشه‌های اتوبوس را شکست و درنهایت این راننده بود که مجبور شد خسارت شیشه را پرداخت و درآمد چند روز خود را برای جبران خسارت هزینه کند.

وی تصریح می‌کند: با نمایشگاه‌های خودرو بسیار مشکل داریم ولی چون آن‌ها پول دارند و راحت خرج می‌کنند حقوق ما تضعیف می‌شود؛ در ضمن طلبکارانه درگیر می‌شوند و ناسزا هم می‌گویند و ما هم به‌ناچار مجبور می‌شویم چیزی نگوییم و عبور کنیم.

یکی دیگر از رانندگان که تازه اتوبوس خود را در ایستگاه مبدأ پارک کرده است، به ایسنا می‌گوید: در مسیر ما تعداد نمایشگاه‌های اتومبیل زیاد شدند و اغلب دلالان، خودروی خود را جلوی نمایشگاه‌ها پارک می‌کنند. بارها سر دوبله پارک کردن با دلالان خودرو درگیر شدیم.

یکی دیگر از رانندگان این مسیر هم تصریح می‌کند: به علت وجود واحدهای نمایشگاه‌های خودرو در خیابان نواب درگیری بسیاری با صاحبان آن‌ها داریم و حتی به کتک‌کاری هم ختم شده است به همین دلیل اگر ناسزا هم بگویند مجبوریم چیزی نگوییم و رد شویم. مردم عادی هم خودروهای خود را دوبله پارک می‌کنند و مجبوریم خارج از ایستگاه اتوبوس توقف کنیم. مسافران از میان سایر خودروها عبور می‌کنند تا سوار اتوبوس شوند و این امنیت جانی آنان را تهدید می‌کند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران: باید نیمه پر لیوان را ببینیم!

محمد اسلامی رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل قزوین در گفت‌وگو با ایسنا بیان می‌کند: باید نیمه پر لیوان را نگاه کنیم. برخی از اهالی خیابان نواب در گذشته بیکار و درگیر کارهای غیرقانونی بودند؛ ولی در چند سال اخیر به‌واسطه نمایشگاه‌های خودرو مشغول به کار شدند؛ اکنون اهالی اغلب از شهرداری برای ملک‌های خود تغییر کاربری گرفتند و آن‌ها را به واحد تجاری تبدیل کردند تا نانی سر سفره خانواده ببرند و دیگر کار غیرقانونی انجام نمی‌دهند.

وی تصریح می‌کند: در شهرستان قزوین ۱۰۰ نمایشگاه خودرو فعال است؛ تا پیش از سال ۹۳ واحدهای صنفی تا شعاع ۱۵۰ متری از هم اجازه فعالیت را نداشتند. مجلس در سال ۹۳ حد و حدود واحدهای صنفی را برداشته است. اکنون با تعدد نمایشگاه اتومبیل در خیابان نواب روبه‌رو هستیم و باید نیمه پر لیوان را ببینیم اینکه با راه‌اندازی نمایشگاه برای چند نفر اشتغال‌زایی انجام شده است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل قزوین می‌گوید: در خیابان نواب این وانتی‌ها هستند که ترافیک ایجاد کردند. به نمایشگاه‌های اتومبیل اعلام‌ شده است موارد ترافیکی را رعایت کنند و همه هم رعایت می‌کنند؛ نمایشگاه‌داران به اندازه یک خودرو می‌توانند لبه خیابان پارک کنند؛ پیاده‌رو این خیابان قابلیت پارک خودرو ندارد و همه نمایشگاه‌ها حدود ۱۱۰ متری هستند و خودروها را در داخل مغازه پارک می‌کنند.

رئیس اتاق اصناف: شهرداری و راهور متولی هستند

محمد فرج زاده رئیس اتاق اصناف قزوین، به ایسنا می‌گوید: در سال ۹۳ محدوده صنفی صدور پروانه توسط مجلس شورای اسلامی لغو شد، اما برای رعایت مواردی مانند پارک خودرو در خیابان و گذرگاه عابرپیاده، شهرداری و راهور متولی هستند که باید نسبت به برخورد با واحدهای متخلف اقدام کنند ولی ما در صدور پروانه نمی‌توانیم محدودیتی برای واحدهای صنفی قائل شویم.

به گزارش ایسنا، طی تماس‌های مکرر با مسئولین امر در شهرداری درنهایت موفق به گفت‌وگو در این خصوص نشدیم ولی بر اساس شنیده‌ها پرونده‌های بی‌شماری در رابطه با نمایشگاه‌های اتومبیل در شهرداری تشکیل شده است و هر روز نیز بر آن افزوده می‌شود.

پلیس برابر قانون با متخلفان برخورد خواهد کرد

سرهنگ مهرداد حسن‌پور، رئیس پلیس راهور استان قزوین در گفت‌وگو با ایسنا اظهار می‌کند: در حال حاضر ۳۱ واحد نمایشگاه اتومبیل در خیابان نواب وجود دارد و پلیس طرح برخورد با نمایشگاه‌داران متخلف را در دستور کار قرار داده است.

وی ادامه می‌دهد: برخی از نمایشگاه‌داران خیابان نواب صفوی به دلیل قرارگیری در محدوده ترافیکی فاقد مجوز هستند و یا اینکه مجوز فعالیت آنان به اتمام رسیده است که جهت تعیین تکلیف فعالیت یا عدم فعالیت نمایشگاه‌داران و سایر صنوف مشابه که مشکل ترافیکی راهور دارند جلسه‌ای در کمیسیون نظارت استان برگزار و مقرر شد این موضوع مجدداً در کمیسیون فرعی بررسی شود.

رئیس پلیس راهور استان قزوین خاطرنشان می‌کند: با توجه به اینکه مجوز فعالیت نمایشگاه اتومبیل از سوی سازمان صمت، پلیس و صنف مربوطه صادر می‌شود، به دلیل اشباع شغل نمایشگاهی در خیابان نواب و مشکلات ترافیکی، مکاتباتی در خصوص صدور مجوز با مراجع ذی‌ربط انجام شده است.

حسن‌پور می‌گوید: طرح برخورد با نمایشگاه‌داران متخلف در دستور کار پلیس قرار دارد و ضمن پلمب نمایشگاه‌های بدون مجوز، در صورت ایجاد مزاحمت نمایشگاه‌داران برای عابران و شهروندان از قبیل پارک خودرو در پیاده‌رو، روی پل و همچنین ایجاد مزاحمت ترافیکی، پلیس برابر قانون با آنان برخورد خواهد کرد.

 بر اساس مشاهدات میدانی نه‌تنها نمایشگاه‌داران این ضوابط را رعایت نمی‌کنند بلکه اقدام مؤثری از جانب نهادهای مرتبط انجام نشده است و در اغلب ساعات شاهد ترافیک و اشغال پیاده‌رو توسط صاحبان این نمایشگاه‌ها هستیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
0
9
اونا که پول میدن پلیس هم ناچارا" چون باید جریمه کند بیخودی برا مردم قبض صادر میکنه مثلا" ساعت شش و چهل پنج دقیقه در اتوبان همت حد فاصل اشرفی تا یادگار در روز کاری بعلت سرعت زیاد که با وجود ترافیک سنگین شما همش باید با دنده یک و ترمز و کلاچ رانندگی کنی
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
1
12
سلام این مشکل درتمام شهرستانهاوجوددارد فقط نمایشگاه اتومبیل نیست متاسفانه تمام پیاده روهاشده پارکینگ اتومبیل که پیرمرد وپیرزن ناچارند ازخیابان شلوغ باترافیک سنگین عبور کننداعتراض هم نمیشه کرد چون باناسزاوحتی کار به کتککاری میکشه میگه اینجا جلوی خانمه ویاجلوی مغازه منه ازمسئولان محترم تمنادارم باین معضل رسیده گی شود
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
0
13
وقتی نماینده شورای شهر اعلام می کنه پیادرروها را اجاره می دهیم دیگه چه انتظاری باید از‌دیگران داشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۸
0
16
تصرف پیاده رو کاری معمولی شده که این روزا مرسومه نه فقط پیاده رو بلکه خیابان جلوی مغازه رو تصرف میکنه و این فقط مربوط به نمایشگاه نیست از سوپرمارکت بگیر تا مکانیکی و........
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۸
1
10
بی عرضگی شهرداریهاست!!!
Ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۰
0
1
قدیما ترکیه رامسخره می‌کردند حالا برعکس شده کشور ما اکثرأ رشوه بگیر شدند و همه چیز پول شده قانون را با پول میشه خرید یا عوض کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
0
1
دولت فقط به پول فکرمیکنه
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
0
1
شهرداریها فقط بلدن زورشونو روی یک عده دست فروش مظلوم خالی کنند
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
0
2
بیاید ببینید نمایشگاه داران در ورامین افتضاح هستن
پیاده رو ها رو با پله های اهنی تصرف کردن
وپارک جلوی نمایشگاهشان برای دیگران ممنوع است
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
0
2
دچار بی فرهنگی وبی قانونی شده
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین