کد خبر: ۶۶۷۲۴۱
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۸
کمتر از ۸۰ روز مانده تا انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا، اتفاقات و اوضاع این کشور زیر ذره بین بسیاری از رسانه‌های جهان قرار گرفته است، یک رسانه معروف اسپانیایی اقدامات غیرمعمول و غیر قانونی دونالد ترامپ به ویژه در این واپسین ماه‌ها و هفته‌های باقی مانده تا انتخات را ناشی از ترس و نا امیدی عمیق او نسبت انتخابات پیش رو دانست.
آفتاب‌‌نیوز :

نشریه ال موندو در گزارشی با عنوان «ترس ترامپ از رای مردم» به موضوع اوضاع این روزهای آمریکا پرداخت و نوشت: شیوع ویروس کرونا با وجود همه پیامدهای منفی که برای جهان داشته، تاثیر مستقیمی بر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری پیش روی آمریکا (سوم نوامبر ۲۰۲۰/ ۱۳ آبان ماه) خواهد داشت.

بر اساس آخرین اطلاعات دانشگاه جان هاپکینز آمریکا در حالی در صدر کشورهای درگیر به بیماری همه‌گیر قرار دارد که تا کنون بیش از پنج میلیون و ۶۱۲ هزار نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و همچنین افزون بر ۱۷۳ هزار نفر جان خود را ازدست داده اند.

به نوشته ال موندو: آمارهای این روزها از وضعیت شیوع ویروس کرونا در آمریکا نه تنها حکایت از اوضاع خارج از کنترل در این کشور دارد بلکه روند برگزاری انتخابات و میزان مشارکت مردم را نیز دستخوش تغییر خواهد کرد؛ تغییراتی که با به گوش رسیدن خبرهایی مبنی بر تقلب در انتخابات غیر حضوری و پستی، دست مایه بهانه‌های همیشگی کاخ سفید خواهد شد.

ترامپ مدعی است که رای گیری پستی با تقلب گسترده ای همراه است، ادعایی نادرست که از سوی مقام‌ها و کارشناسان انتخاباتی رد شده است.

در ادامه این گزارش آمده است: نظرسنجی‌های اخیر نیز بر دامنه ترس و بی اعتمادی این روزهای ترامپ افزوده است؛ ترس از اینکه ترامپ به نخستین رئیس جمهوری آمریکا در آخرین ربع قرن تبدیل شود که تنها یک دوره عهده دار ریاست بر کاخ سفید بود. تقاضای اخیر ترامپ مبنی بر به تاخیر انداختن انتخابات نشان از ناامیدی عمیق این رئیس جمهوری دارد.

بحران‌های اخیر آمریکا در دولت ترامپ از جمله تظاهرات گسترده علیه نژادپرستی و همچنین شیوع ویروس کرونا، باعث عقب افتادن ترامپ در نظرسنجی‌ها نسبت به رقیب دموکراتش «جو بایدن» شده است.

ال موندو همچنین در انتقاد از ترامپ نوشت: زیر پا گذاشتن‌های سلسله وار قانون توسط بالاترین مقام سیاسی کشور که خود می بایست محکم ترین ضمانت اجرای قانون در کشور باشد، غیر قابل پذیرش است.

انتخابات ۲۰۲۰ برای انتخاب پنجاه و نهمین رئیس جمهوری آمریکا و معاون او در سایه گمانه زنی‌ها درباره نحوه برگزاری انتخابات، احتمال دخالت خارجی در آن و چانه زنی ترامپ درباره صحت و اعتبار نتایج در صورت شکست در انتخابات سوم نوامبر برابر با ۱۳ آبان ماه در آمریکا برگزار می‌شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین