کد خبر: ۶۶۷۶۴۶
تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۹
وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد که واشنگتن در نامه‌ای درخواست فعال کردن مکانیزم ماشه را به سازمان ملل ارائه داده است و تا ۳۰ روز دیگر تمام تحریم‌ها علیه تهران اعمال می‌شوند.
آفتاب‌‌نیوز :

«مایک پمپئو» در نشست خبری در سازمان ملل متحد گفت: فرآیند بازگشت تحریم ها علیه ایران شروع شده و آمریکا خواستار فعال شدن مکانیزم ماشه است.

وزیر امور خارجه آمریکا با بیان اینکه فرآیند بازگشت تحریم ها علیه ایران آغاز شده است، اظهارداشت: مطمئن هستیم که مکانیزم ماشه علیه ایران عملی خواهد شد.

ادعای پمپئو از بازگشت تحریم‌های ضد ایرانی تا ۳۰ روز دیگر

وزیر خارجه امریکا مدعی شد که تمدید نشدن تحریم های تسلیحاتی توسط شورای امنیت سازمان ملل اشتباهی بزرگ بود، گفت: امریکا تمام تحریم های خود را علیه ایران به اجرا خواهد گذاشت.

شایان ذکر است که در نامه آمریکا به شورای امنیت سازمان ملل متحد آمده است: مطابق بند ۱۱ قطعنامه ۲۲۳۱، به نیابت از دولتم می‌نویسم که ایران بخش قابل توجهی از تعهدات خود تحت برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اجرا نکرده است.

به دنبال این اعلام که ایالات متحده به عنوان یکی از شرکت کنندگان برجام که در بند ۱۰ قطعنامه ۲۲۳۱ مشخص شده است، انجام می دهد، فرایند بازگرداندن اقداماتی که مطابق با بندهای ۱۱ و ۱۲ آن قطعنامه تعلیق شده است، آغاز می‌شود.

این در حالی است که سه کشور فرانسه، آلمان و بریتانیا اعلام کردند که برای بازگرداندن تحریم ها علیه ایران حمایت نمی کنیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین