کد خبر: ۶۶۷۹۳۶
تعداد نظرات: ۲۰ نظر
تاریخ انتشار : ۰۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۹
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مجموعه اتفاقاتی که از مهر ۹۸ تا خرداد ۹۹ در حقوق فرهنگیان رخ داد گفت: این اتفاقات منجر به افزایش بیش از ۶۵ درصدی حقوق آنها شد.
آفتاب‌‌نیوز :

محسن حاجی میرزایی در ارتباطی با رادیو گفت و گو به مناسبت هفته دولت درباره افزایش حقوق فرهنگیان اظهار کرد: یکی از دغدغه های جامعه فرهنگی رتبه بندی است. فرهنگیان علاقه مند هستند همانند دانشگاهیان و متناسب با صلاحیت های حرفه ای و تخصصی در درجات مختلفی طبقه بندی شوند.

وی افزود: معلم یک واژه منحصر است که افراد تجربیات و صلاحیت و تحصیلات متفاوتی دارند و انتظار دارند که این موارد در دریافتی آنها لحاظ شود. سندتحول و قانون هم بر این موضوع تاکید و تصریح کرده است.

جزئیات استخدام بی سابقه در آموزش و پرورش تا پایان سال ۱۴۰۰

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه قبل از دوره وزارت بنده هم اقداماتی انجام شده بود و مجموعه این تلاش ها در دوره بنده به ثمر نشست گفت: بر اساس آیین نامه، رتبه بندی معلمان در رسته شاغلین رسمی متناسب با صلاحیت های عمومی ، حرفه ای و اختصاصی در رتبه های یک تا پنج قرار گرفته و برحسب هررتبه از مزایایی بهره مند شدند.

افزایش ۶۵ درصدی حقوق فرهنگیان از مهر ۹۸ تا خرداد ۹۹

با افزایش های اعمالی، حقوق فرهنگیان به متوسط دریافتی سایر کارکنان دولت نزدیک شده است

حاجی میرزایی بابیان اینکه رتبه بندی از مهر ۹۸ اجرایی شد که هم کمک خوبی بود و هم پاسخی به مطالبات بود افزود: آخر سال ۹۸ فوق العاده فصل دهم قانون مدیریت خدمات که اجازه رشد ۵۰ درصدی امتیازات را می داد بخش اداری که از این ظرفیت استفاده نکرده بودند که مشمول شدند. چون قبلا رتبه بندی را از همین ظرفیت فصل دهم اجرا کرده بودیم، شاغلین آموزشی هم از مزایایی بهره مند شدند و مجددا همه در یک نقطه مشترکی از این قانون بهره مند شدند.

وی افزود: یک فوق العاده تخصصی داشتیم که مشاغل اداری در مابقی دستگاه های اداری می گرفتند اما در آموزش و پرورش شامل آن نبودند که از خرداد ۹۹ اعمال و در احکام اعمال شد. مجموعه اتفاقاتی که از مهر ۹۸ تا خرداد ۹۹ در حقوق فرهنگیان رخ داد بیش از ۶۵ درصد افزایش حقوق را به همراه داشت.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برخی فرهنگیان گلایه دارند که چرا مرتب این موارد اطلاع رسانی می شود؟ گفت: این نکته درست است؛ اما این سوال را همه جا از ما می پرسند، زیرا در جامعه فرهنگیان چنین سوالی مطرح است. با همه اینها تصریح می کنم که افزایش ۶۵ درصدی حقوق باعث شده حقوق فرهنگیان به متوسط دریافتی کشوری سایر کارکنان دولت نزدیک شود.

تایید اطلاعات ۷۵ هزار فرهنگی در ثبت نام مسکن فرهنگیان

تحویل ۵۰۰ واحد مسکونی تا پایان امسال

حاجی میرزایی درباره مسکن فرهنگیان نیز اظهار کرد: فراخوانی به همه فرهنگیان اعلام کردیم که هر کسی صاحب خانه نیست و واجدشرایط خانه دار شدن است ثبت نام کند. ۳۲۰ هزار نفر از شاغلین و بازنشستگان ثبت نام کردند که اسامی را در اختیار وزارت راه قرار دادیم که اطلاعات ۷۵ هزار نفر تایید شد، البته بررسی ها ادامه دارد و ممکن است تعداد دیگری به این جمع افزوده شود.

وی ادامه داد: تفاهم ما برای ساخت ۱۷۰ هزار مسکن است و قرار شده هرکجا که زمین داریم ما در اختیار قرار دهیم و هرکجا زمین نداریم وزارت راه اقدام کند تا فرهنگیان از تسهیلات درنظر گرفته شده استفاده کنند. در گام اول نزدیک به ۲۰ هزار نفر واحد مسکونی شان هم مشخص شد و ۳۰ تا ۹۰ درصد هم احداث شده است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: به ما نوید داده اند تا ۵۰۰ واحد را تا آخر سال ۹۹ تحویل بدهند. اولویت را به بازنشستگان، زوج های فرهنگی و زنان سرپرست خانوار داده ایم. اعتباری برای دریافت وام مسکن در نظر گرفته شده است.

به روز رسانی پرداخت خسارات بیمه ای

حاجی میرزایی با اشاره به بیمه فرهنگیان نیز اظهار کرد: همه ما در معرض بیماری قرار داریم. کاری که توانستیم امسال انجام دهیم این بود که تعداد خدمات مشمول بیمه را افزایش دادیم و تعداد مراکزی که افراد می توانستند مراجعه کنند را نیز افزایش دادیم. زمان پرداخت خسارات را به یک هفته کاهش دادیم و اکنون پرداخت خسارات به روز است.

استخدام بی سابقه در آموزش و پرورش تا پایان سال ۱۴۰۰

وی با بیان اینکه در سال ۹۹ مجوز استخدامی که گرفتیم در ۱۰ سال گذشته بی سابقه است افزود: ۲۰ هزار مجوز جذب در دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور و ۲۸ هزار نفر از طریق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان و برگزاری آزمون استخدامی و ۲۵ هزار مجوز تبدیل وضعیت حق التدریس ها و آموزش دهنده و آموزشیاران نهضت و مربیان پیش دبستانی را دریافت کرده ایم.

وزیر آموزش و پرورش افزود: طبق قانون برنامه تا آخر سال ۱۴۰۰ باید همه این افراد که از آنها نام بردیم تبدیل وضعیت و استخدام شوند که برای امسال این مجوز ۲۵ هزار نفر است.

سیر صعودی جمعیت دانش آموزی و بازنشستگی فرهنگیان تا سال ۱۴۰۴

حاجی میرزایی با بیان اینکه در طول برنامه ششم توسعه که هنوز یکسال آن باقی مانده است ۱۸۶ هزار نفر در آموزش و پرورش استخدام شده اند که سه برابر جذب نیرو در برنامه پنجم توسعه است گفت: تا سال ۱۴۰۴ سیر جمعیت دانش آموزی صعودی و سیر بازنشستگی در آموزش و پرورش هم صعودی است و هرسال حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار نفر بازنشسته می شوند.

کرونا و آموزشی که تعطیل نشد

وی در ادامه درباره عملکرد وزارت آموزش و پرورش در دوران کرونا گفت و توضیح داد که دنیا در برابر پدیده غیرمنتظره ای قرار گرفت که همه شئون زندگی را تحت تاثیر قرار داد و بزرگترین وقفه آموزشی رخ داد. بیش از یک میلیارد افراد در حال تحصیل از رفتن به مدرسه و دانشگاه محروم شدند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: این تعطیلات طولانی شد و یکی از مهمترین آسیب های ان این بود که خطر ترک تحصیل افراد محروم تر را تهدید می کند. فراموشی یافته ها و از دست دادن یک سال زندگی از دیگر تبعات چنین تعطیلات طولانی مدت بود. ما به این نتیجه رسیدیم که آموزش را تعطیل نکنیم. نهضتی در میان فرهنگیان شکل گرفت. باید روی کارهای ارزشمند فرهنگیان کار شود و نمونه های فداکاری و ایثار آنها به نمایش کشیده شود.

حاجی میرزایی با بیان اینکه راه حل ثابت و یکسانی در تمام دنیا وجود نداشت و کشورها به روش های متعددی متوسل شدند اظهار کرد: ما از حیث سرعت و کیفیت آموزش کارنامه قابل قبولی داریم. یک هفته پس از تعطیلات آموزش های تلویزیونی شروع شد و به تدریج ساعات تدریس افزایش یافت و به ۴۰ نوبت آموزش از طریق شبکه های رسانه ملی رسید و ۲۰۰۰ برنامه آموزشی ارائه شد.

وی ادامه داد: البته دو سوم کتاب درسی آموزش داده شده بود و یک سوم باقی مانده از طریق رسانه ملی تدریس شد. تلویزیون ۹۷.۳ درصد پوشش داشت. پس از برنامه نیز امکان دانلود برنامه ها وجود داشت. تنها اشکال کار این بود که تعاملی نبود و امکان دریافت بازخورد و کنترل نداشتیم که بچه ها برنامه را دیده اند یا خیر؟. بنابراین ناگزیر شدیم به روش های دیگری روی بیاوریم که در همین راستا شبکه شاد راه اندازی شد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه شبکه شاد بومی، ملی، یکپارچه، سراسری و تعاملی بود عنوان کرد: زمانی نداشتیم که بخواهیم این شبکه را به صورت پایلوت اجرا کنیم بنابراین قطعا ابتدای کار کاستی هایی داشت. بیش از ۱۱.۵ میلیون دانش آموز، دومیلیون اولیای دانش آموزان و مدیران و معلمان به شبکه پیوستند. تمام محتوای مورد نیاز تولید و در شبکه شاد بارگذاری کردیم.

پرونده سال تحصیلی ۱۳۹۸ ـ ۱۳۹۹ با کمترین دغدغه بسته شد

حاجی میرزایی ادامه داد: برای کسانی که دسترسی به اینترنت نداشتند نیز بسته های آموزشی تهیه و ارسال شد و در برخی مناطق نیز کلاس هایی به صورت حضوری برگزار شد. ضمن آنکه از اواخر اردیبهشت مدارس به صورت موقت و یک ماهه برای رفع اشکال داوطلبانه بازگشایی شد و ۲۰ درصد دانش آموزان در روستاها و ۱۵ درصد در شهرها مراجعه کردند و اشکالاتشان رفع شد که در دوره ابتدایی آمار بالاتر بود. آزمون های پایانی نیز برگزار و پرونده سال تحصیلی با کمترین دغدغه بسته شد.

امکان برگزاری حضوری کلاسها در ۳۵ درصد مدارس کشور

وی درباره سناریوهای بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور ماه در سه وضعیت سفید، زرد و قرمز گفت: ستاد ملی کرونا به پیشنهاد آموزش و پرورش اعلام کرد که آغاز سال تحصیلی از ۱۵ شهریور باشد. اصل بر این است هرکجا امکان برگزاری حضوری هست، کلاس ها حضوری برگزار شوند. ۳۵ درصد مدارس ما زیر ۵۰ دانش آموز دارند و مجموع دانش آموزان آنها به ۵۰۰ هزار نفر می رسد که می توانند کلاس ها را با رعایت فاصله گذاری اجتماعی به صورت حضوری برگزار کنند.

هزینه اینترنت شبکه شاد تامین می شود/ اتصال تمامی مدارس به شبکه ملی اینترنت

وزیر آموزش و پرورش گفت: هرکجا جمعیت زیاد است بچه ها به دو دسته تقسیم شوند و به این ترتیب تعداد دانش آموز در هرکلاس کم شود اما ممکن است در برخی مناطق اجازه برگزاری حضوری را به کلی به ما ندهند که در این صورت آموزش غیرحضوری است. شبکه شاد را توسعه داده ایم و آموزش های تلویزیونی هم شروع می شود.

حاجی میرزایی افزود: از ابتدای شهریور با وزارت ارتباطات در ارتباطیم و متعهدیم که همه مدارس به شبکه ملی اینترنت وصل شوند. درباره پهنای باند نیز در حال گفت وگو هستیم. هزینه اینترنت را هم تامین می کنیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۲۰
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
2
3
مدارس که تعطیلن استخدام معلم برای چیست بچه هاهم درخانه هستن
وزیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
2
4
ما معلمهای بعد از 5 سال 12 درصد گرفتیم چرا دروغ چرا دروغ فردای قیامت پدردروغ را در می اورن البته اگر باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
0
0
پس سهمیه ی مربیان غیرانتفاعی بد بخت چی میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
0
2
بد نیست که یه سهمیه ای هم برای مربیان غیرانتفاعی بزارین ما هم یه ازمونی بدیم ما الان چهل و یک سالمونه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
1
1
((یک فوق العاده تخصصی داشتیم که مشاغل اداری در مابقی دستگاه های اداری می گرفتند اما در آموزش و پرورش شامل آن نبودند که از خرداد ۹۹ اعمال و در احکام اعمال شد. )) کدام فوق العاده تخصصی از خرداد به حقوق اداری ها اضافه شد؟ خدا شاهده ما که توی اداره هستیم هیچکدام چنین چیزی رو ندیدیم. ......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
0
0
(با افزایش های اعمالی، حقوق فرهنگیان به متوسط دریافتی سایر کارکنان دولت نزدیک شده است) خودشون دارن میگن با این افزایش ها تازه حقوق فرهنگیان به حقوق سایر ادارات تا حدودی نزدیک شده. یعنی خود این مردم باید بفهمن که تو آموزش وپرورش چه خبره
آموزگار غیر انتفاعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
0
0
با سلام خدمت آقای وزیر وهمکاران گرامی من آموزگار غیر انتفاعی پرند در 30 کیلومتری پایتخت هستم 41 سال دارم باحقوق 600هزارتومان وبیمه 5روزه که تابستون هم دفترچه ام اعتبار نداره آیا این عدالته که اصلا آقای وزیر معلمان غیر انتفاعی را نمی بینند چه رسد به اینکه امتیازاتی برای آنها فراهم کنند
افشار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
0
0
خواهشا یه فکری برای نیروهای خدماتی هم بکنید . مدرک لیسانس گرفتند وکلی هزینه کردند از شکم زن و بچشون زدند خرج دانشگاه کردند برای چی . هیچ وقت مسئولین هیچ ارزشی برای نیروهای زحمت کش خدماتی قائل نشدند . نه تبدیل وضعیت میکنند و نه تغییر سمت . اخه چراااا ؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
دبیری فیزیک
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۴
سلام آقا شما با عنوان رسته خدمات استخدام شدی. نه دوره معلمی رفتی نه چیزی اونهایی که فوق لیسانس و دکترای مرتبط با معلمی رو دارن در حسرت استخدام سوختن. دیگه شما خداروشکر کن که خدمات هستی. راستی میتونی در آزمون استخدامی پیمانی ماده 28شرکت کنی. قبول بشید و بری دوره یکساله معلمی و معلم بشی
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
0
0
دروغ وفقط دروغ
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
0
0
اره مثل پارسال ۷۸۰ نفر مهندس عمران برای ۵ نفر سهمیه رقابت میکردن که ۳ تاشم با سهمیه بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۳
0
0
ده سال نیروی خدمات هستیم ولی هیچ حق وحقوقی به ما نمیدن وما را جذب نمیکنن به ما یفکری بکنن
پاسخ ها
کارشناسی ارشد فیزیک
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۴
برو خداروشکر کن
خدیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۳
0
0
یه قدمی هم برای خرید خدماتیای بدبخت بردارین آقای وزیر.الان هفت ساله تو منطقه ی دور افتاده ی محروم گلستان،تو گرما و سرمای سخت زمستان خدمت میکنم با کمترین حقوق،تابستانم بیمه ندارم.بخدا پول کرایم درنمیاد این همه زحمت بکش درس بخون تو غربت آخرشم وضعیتم اینجوری بشه بخدا حق ما خرید خدماتیا نیست.
پاسخ ها
خرید خدمات
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۴
چرا در آزمون استخدامی شرکت نمیکنی ک قبول بشی. دنبال استخدام مجانی هستی؟؟
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۳
0
0
کاش به جای استخدام یه عده نهضتی بی سواد که فقط با ثبت کد ملی و اطلاعات شناسنامه ای دیگران در سیستم نهضت سوادآموزی و بند پ به اینجا رسیدن به ناحق یه فکری هم به حال اون مربیان پیش دبستانی ضمیمه دولتی میکردین که چندین سال در دور ترین نقاط عشایری با مدارک عالیه لیسانس و فوق لیسانس دارن خدمت میکنن به محرومین این جامعه بدون دریافت یک ریال حقوق ۰ کاش کمی بیشتر به فکر شایسته سالاری و تربیت نسل آینده فرزندانمون باشیم ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۳
0
0
سلام خدمت وزیر یه فکری هم برایاستخدام

سرباز معلم بکنین ممنون میشم.
دکترا عربی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۴
0
0
تو هم استخدامی شرکت کن. معلم بشو. لیسانس تا 35سال سن و فوق لیسانس تا40سال میتونن در آزمون استخدامی پیمانی شرکت کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
0
1
تو رو خدا زودتر برای استخدامی خدماتی اموزش پرورش اقدام کنید
***
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
0
0
پس این استخدامی خدماتی اموزش و پرورش چیشد تو رو خدا اطلاع رسانی کنید قدر چشم انتظار باشیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین