کد خبر: ۶۶۸۱۹۳
تاریخ انتشار : ۰۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
با ابلاغ برنامه رویدادهای ورزشی به کمیته ملی المپیک کشورها، این احتمال قوت می گیرد که ورزش جهان از سال ۲۰۲۱ به حالت عادی برمی گردد.
آفتاب‌‌نیوز :

ترکش های شیوع ویروس کرونا ورزش جهان را فلج کرد چرا که از زمان شیوع این ویروس در سراسر جهان، رویدادهای مهم ورزشی لغو شد و المپیک توکیو که چهار سال همه در انتظار برگزاری آن بودند، برای یک سال به تعویق افتاد. بسیاری از فدراسیون های جهانی نیز رویدادهای خود ر فعلا تا پایان سال ۲۰۲۰ کنسل کرده اند و در نهایت ورزشکاران زیادی در سراسر جهان خانه نشین شده اند و اکنون هم در بلاتکلیفی به سر می برند که قرار ست از چه زمانی به میادین برگردند.

در مورد برگزاری المپیک توکیو هم هنوز اما و اگر های زیادی وجود دارد اما کمیته بین المللی المپیک IOC این روزها تمرکز خود را بر روی برگزاری بازی ها گذاشته است و تاکنون هم مقامات IOC حرف از لغو این رویداد به زبان نیاورده اند. به نظر می رسد IOC از ساخت واکسن اطمینان دارد. البته اگر واکسن کرونا تا زمان برگزاری المپیک ساخته شود این احتمال وجود دارد که شرط ورود به بازی ها و دهکده ورزشکاران زدن واکسن باشد.

کمیته برگزاری بازی ها نیز دست به کار شده و برنامه رقابت های المپیک را به صورت روزانه و برای هر رشته را به کمیته ملی المپیک کشورها ارسال کرده است و این نشان می دهد فعلا لغو المپیک در دستور کار قرار ندارد.

این احتمال وجود دارد که از سال ۲۰۲۱، ورزش از حالت تعطیلی خارج شود و به شرایط عادی برگردد چرا که برگزاری بازی های ساحلی آسیا از آذرماه به فروردین ماه منتقل شد و اکنون هم کمیته برگزاری بازی ها برنامه رقابتها را ابلاغ کرده است و این کار در مورد بازی های کشورهای اسلامی هم صورت گرفته است.

همچنین برنامه تمام رویدادهای ورزشی که از دی ۹۹ تا آخر مرداد ۱۴۰۰ برگزار می شود، به کمیته ملی المپیک کشورها ابلاغ شده است و این مسائل این احتمال را افزایش می دهد که قرار است تعطیلی اجباری ورزش با شروع سال ۲۰۲۱، به پایان برسد.

البته تمام این احتمالات زمانی به واقعیت تبدیل می شود که باید دید با گذشت زمان وضعیت شیوع ویروس کرونا به چه شکل خواهد شد از طرفی بالاخره ساخت واکسن کرونا موفقیت آمیز خواهد بود یا خیر.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین