کد خبر: ۶۶۸۲۷۹
تاریخ انتشار : ۰۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۰
حزب جمهوریخواه آمریکا روز دوشنبه دونالد ترامپ، رئيس جمهوری کنونی این کشور را رسما به عنوان نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو معرفی کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

شرکت کنندگان در گردهمایی حزب جهوریخواه در شهر شارلوت در ایالت کارولینای شمالی در اولین روز این گردهمایی برای گزینش نامزدشان در انتخابات روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) رای گیری کردند. هیات های شرکت کننده از هر کدام از ۵۰ ایالت آمریکا در جریان این رای گیری به ترتیب حروف الفبا نامزد منتخب خود را معرفی کردند.

انتخاب دونالد ترامپ به عنوان نامزد حزب جمهوریخواه با توجه به اینکه وی در جریان رقابت های مقدماتی رقیبی جدی نداشت کاملا قابل انتظار بود. گردهمایی حزب جمهوریخواه یک هفته پس از برگزاری مجازی گردهمایی دموکرات ها آغاز می شود.

ترامپ رسما نامزد جمهوریخواهان برای رقابت با بایدن شد

رئيس جمهوری آمریکا قرار است پنجشنبه شب از کاخ سفید به طور رسمی ضمن پذیرش نامزدی حزب جمهوریخواه برای شرکت کنندگان در گردهمایی شارلوت سخنرانی کند. با این حال او روز دوشنبه نیز برای حضور در این گردهمایی به شهر شارلوت رفت. دونالد ترامپ که هنگام رای گیری برای انتخاب نامزد حزب جمهوریخواه در هواپیما به سر می برد با انتشار توئیتی از عدم پخش زنده این رای گیری از شبکه های «سی ان ان» و «ام اس ان بی سی» انتقاد کرد.

نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات پیش رو عدم پوشش زنده رای گیری جمهوریخواهان را نشانه انتشار «اخبار جعلی» از طرف این دو شبکه تلویزیونی دانست.

شرکت کنندگان در گردهمایی شارلوت همچنین مایک پنس، معاون دونالد ترامپ را به عنوان نامزد حزب جمهورخواه برای سمت معاونت ریاست جمهوری در انتخابات پیش رو برگزیدند. مایک پنس در سخنانی کوتاه در گردهمایی جمهوریخواهان تاکید کرد که آمریکا چهار سال دیگر نیز به دونالد ترامپ در مقام ریاست جمهوری نیاز دارد.

دونالد ترامپ که مانند چهار سال پیش در نظرسنجی ها از رقیب دموکرات خود عقب افتاده است امیدوار است تا بار دیگر بتواند در روز انتخابات شگفتی آفرین باشد. محبوبیت چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا طی ماههای اخیر به دنبال شیوع ویروس جدید کرونا، بحران اقتصادی، افزایش نرخ بیکاری و اعتراض ها به خشونت پلیس و نژادپرستی کاهش یافته است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین