کد خبر: ۶۶۸۶۵۹
تاریخ انتشار : ۰۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۵
آمار جهانی همه‌گیری کووید-۱۹
شمار مبتلایان به کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۲۴ میلیون و ۳۶۳ هزار و ۷۰۹ نفر رسیده و مرگ ۸۳۰ هزار و ۳۵۲ نفر نیز در اثر این بیماری تأیید شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد. همچنین بنا بر تازه‌ترین آمارها ۱۶ میلیون و ۸۸۵ هزار و ۶۱۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

در میان شش میلیون و ۶۳۷ هزار و ۲۷۴ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان، ۹۹ درصد موارد یعنی شش میلیون و ۵۷۵ هزار و ۷۱۲ نفر وضعیت خفیف داشته‌اند و تنها ۶۱ هزار و ۵۶۲ مورد معادل یک درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.

همچنین از ۱۷ میلیون و ۷۲۵ هزار و ۹۶۸ پرونده مختومه بیماران مبتلا به کرونا، ۱۶ میلیون و ۸۹۵ هزار و ۶۱۶ نفر معادل ۹۵ درصد از موارد بهبود یافته و ۸۳۰ هزار و ۳۵۲ نفر معادل پنج درصد از موارد جان خود را از دست داده‌اند.

آمریکا با بیش از شش میلیون مبتلا همچنان درصدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است.

در حال حاضر سه کشور آمریکا، برزیل و هند به ترتیب در رتبه‌های اول تا سوم، کشورهایی هستند که بالای سه میلیون مبتلا به کووید-۱۹ را در آمارهای رسمی خود گزارش کرده‌اند.

همچنین پس از ایالات متحده کشورهای برزیل، مکزیک، هند و انگلیس به ترتیب بیشترین شمار قربانیان این بیماری را به خود اختصاص داده‌اند.

بنا بر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا شش میلیون و ۱۱۰۳ مبتلا، ۱۸۳ هزار و ۶۷۷ قربانی

۲. برزیل سه میلیون و ۷۲۲ هزار و ۴ مبتلا، ۱۱۷ هزار و ۷۵۶ قربانی

۳. هند سه میلیون و ۳۱۴ هزار و ۹۵۳ مبتلا، ۶۰ هزار و ۶۵۲ قربانی

۴. روسیه ۹۷۵ هزار و ۵۷۶ مبتلا، ۱۶ هزار و ۸۰۴ قربانی

۵. آفریقای جنوبی ۶۱۵ هزار و ۷۰۱ مبتلا، ۱۳ هزار و ۵۰۲ قربانی

۶. پرو ۶۱۳ هزار و ۳۷۸ مبتلا، ۲۸ هزار و ۱۲۴ قربانی

۷. مکزیک ۵۷۳ هزار و ۸۸۸ مبتلا، ۶۲ هزار و ۷۶ قربانی

۸. کلمبیا ۵۷۲ هزار و ۲۷۰ مبتلا، ۱۸ هزار و ۱۸۴ قربانی

۹. اسپانیا ۴۲۶ هزار و ۸۱۸ مبتلا، ۲۸ هزار و ۹۷۱ قربانی

۱۰. شیلی ۴۰۲ هزار و ۶۳۵ مبتلا، ۱۰ هزار و ۹۹۰ قربانی

پس از آن آرژانتین با ۳۷۰ هزار و ۱۸۸ مبتلا و ۷۸۳۹ قربانی و سپس ایران با ۳۶۷ هزار و ۷۹۶ مبتلا و ۲۱ هزار و ۱۳۷ قربانی کرونا در رتبه یازدهم و دوازدهم کشورهای درگیرِ این بیماری قرار گرفته‌اند.

سپس کشورهای انگلیس با ۳۲۸ هزار و ۸۴۶ مبتلا، عربستان سعودی با ۳۱۰ هزار و ۸۳۶ مبتلا، بنگلادش با ۳۰۴ هزار و ۵۸۳ مبتلا، پاکستان با ۲۹۴ هزار و ۶۳۸ مبتلا، ایتالیا با ۲۶۲ هزار و ۵۴۰ مبتلا، ترکیه با ۲۶۲ هزار و ۵۰۷ مبتلا، فرانسه با ۲۵۳ هزار و ۵۸۷ مبتلا، آلمان با ۲۳۹ هزار مبتلا، عراق با ۲۱۵ هزار و ۷۸۴ مبتلا، فیلیپین با ۲۰۵ هزار و ۵۸۱ مبتلا، اندونزی با ۱۶۲ هزار و ۸۸۴ مبتلا، کانادا با ۱۲۶ هزار و ۴۱۷ مبتلا، قطر با ۱۱۷ هزار و ۷۴۲، بولیوی با ۱۱۲ هزار و ۹۴ مبتلا، اوکراین با ۱۱۲ هزار و ۵۹ هزار مبتلا، اکوادور با ۱۱۰ هزار و ۵۴۹ مبتلا، سرزمین‌های اشغالی با ۱۰۹ هزار و ۳۹ مبتلا و قزاقستان با ۱۰۵ هزار و ۲۴۳ مبتلا تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده‌اند.

 

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین