کد خبر: ۶۶۸۷۳۹
تاریخ انتشار : ۰۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، خواهان آن شد که جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها و رقیب او در انتخابات پیش رو، قبل از مناظره انتخاباتی آزمایش بدهد تا روشن شود که از مواد محرک و نیروزا استفاده نکرده است.
آفتاب‌‌نیوز :

ترامپ گفت آقای بایدن در مناظره‌های اولیه با رقبای خود از حزب دموکرات خوب ظاهر نشد اما ناگهان در مقابل برنی سندرز عملکرد بهتری داشت.

او با تشبیه مناظره‌اش با آقای بایدن به یک مسابقه بوکس گفت رویارویی آنها فرقی با نبرد گلادیاتورها ندارد.

ترامپ خواهان آزمایش بایدن قبل از مناظره شد

دونالد ترامپ برای اتهامی که درباره استفاده از مواد نیروزا به جو بایدن زده سند و مدرکی ارائه نکرده است.

آقای ترامپ که در سال ۲۰۱۶ هم خواهان آزمایش هیلاری کلینتون شده بود، در مصاحبه‌ای با یک روزنامه آمریکایی به پیروزی غیرمنتظره جو بایدن در انتخابات داخلی حزب دموکرات اشاره کرد و گفت کسی انتظار آن را نداشت.

در آغاز انتخابات داخلی حزب دموکرات آقای بایدن رای بالایی نیاورده و برنی سندرز، سناتور چپگرا پیشتاز بود. اما با کناره‌گیری دیگر رقیبان به نفع آقای بایدن او توانست آقای سندرز را شکست دهد.

دونالد ترامپ درباره مناظره‌ آقایان بایدن و سندرز گفت: "در مناظره‌ها خیلی بد بود. راستش بهترین حضور او در مقابل برنی (سندرز) بود. راستی، ما درخواست آزمایش مواد می‌دهیم، چون بهترین عملکردش جلوی برنی بود."

البته آقای ترامپ همین عملکرد "خوب" را هم "کسالت‌بار" خواند و گفت: "این جوری هم نبود که وینستون چرچیل بشود، چون نبود، ولی خب یک مناظره معمولی و کسالت‌بار بود."

"نمی‌دانم چه طور آنقدر در مناظره‌هایش ناتوان بود و بعد ناگهان جلوی برنی درست شد. حرفم این است که بروید مناظره‌های متعددش را ببینید. خیلی بد بود. حتی نمی‌توانست منسجم حرف بزند. جلوی برنی می‌توانست. برای همین باید آزمایش بشود."

او در پاسخ به سوالی که آیا چنین آزمایشی مانند آزمایش بوکسورها قبل از یک مسابقه بزرگ است، گفت: "خب، یک مسابقه بزرگ است. فرقی با جنگ گلادیاتورها ندارد، به جز اینکه ما باید از مغز و دهانمان استفاده کنیم. و از بدنمان برای ایستادن. من می‌خواهم همه مناظره‌ ایستاده باشد. آنها می‌گویند بنشینیم."

منبع: بی بی سی
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین