کد خبر: ۶۶۸۹۵۸
تاریخ انتشار : ۰۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵
یک نماینده سابق مجلس با بیان اینکه ایجاد التهاب در جامعه و روابط بین‌الملل بزرگ‌ترین ضربه‌ را به کشور زده‌است، اظهار کرد:بزرگ‌ترین هنر رییس‌جمهور آینده و جناح‌های دخیل در سیاست کشور این است تا با کنار گذاشتن اختلاف‌ها و اعمال سلیقه‌ها، کشور را به سوی پیشرفت و آبادانی سوق دهند.
آفتاب‌‌نیوز :

علی بختیار اظهار کرد: تقریباً تمامی دولت‌های چند دوره گذشته با عدم توفیق و رضایت در دوره دوم، خصوصاً در یکی دو سال پایانی خود همراه بوده‌اند که با توجه به آن، رییس‌جمهور آینده نیز باید بتواند سیاست مناسبی را در قبال رقیبان و منتقدان داخلی و هم‌چنین دشمنان و مخالفان خارجی اتخاذ نماید.

وی ادامه داد: به دلیل ترجیح منافع جناحی بر منافع ملی و تضعیف تعصبات ملی در بین گروه ها و جناح های سیاسی شاهد اظهارنظرهای غیر واقعی و غیر علمی و عوام فریبانه هستیم که به تبع آن بیشترین ضربه‌ها به تصمیم گیران کشور و مدیران نظام وارد می شود که در نتیجه آن، امکان تصمیم گیری درست را از مدیران سلب می‌کند و نهایتا" دود آن به چشم مردم می رود.

این نماینده سابق گفت: اعتقاد بر این است که رییس‌جمهور آینده باید جایگاه قابل قبولی در بین توده مردم و نیز گروه های سیاسی دارای برنامه داشته باشد تا بتواند موفق‌ عمل کند وبرعکس تجربه ثابت کرده است که اگر کسی با دوپینگ هر ‌کدام از این جناح‌ها به روی کار بیاید، موفق نخواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه نامزدهای احتمالی باید از تهمت، شعار و ماجراجویی اجتناب کنند، گفت : امروز مردم دلایل زیادی برای نارضایتی از عملکرد ما مسئولین دارند و نمی‌توانیم توقع داشته باشیم همچون گذشته پای صندوق‌های رأی حاضر شوند. درصدبندی جامعه، قول‌های پوچ و بی‌اساس، برنامه‌های غیرکارشناسی، ایجاد التهاب و هیجان‌های کاذب و تهمت و افترا بزرگ‌ترین آفت انتخابات هستند که مردم را بیش از پیش ناامید و دلزده می‌کند و گرهی از مشکلات مردم و کشور باز نمی‌کند.

وی افزود: مسأله دیگر دستاویز قرار دادن یک شعار و یا یک عبارت برای جلب توجه و رأی آوری است که دیگر نزد مردم پسندیده نیست؛ مثلاً: دولت عدالت، مجلس امید، رییس‌جمهور جوان، مجلس انقلابی و ... که فقط در حد شعار باقی ماندند و در عمل اتفاق خاصی نیفتاد.

این فعال سیاسی گفت: ایجاد التهاب در جامعه و روابط بین‌الملل بزرگ‌ترین ضربه‌ را به کشور زده‌است. معمولاً ایجاد حاشیه و شلوغی نشانه طفره رفتن از واقعیت و گمراه کردن افکار عمومی است و مردم این را خوب متوجه می‌شوند. به دلیل وجود تحریم‌های ظالمانه و شرایط وخیم شیوع ویروس کرونا، مردم بیش از پیش به آرامش و امنیت نیاز دارند و نباید با ماجراجویی و ایجاد تنش و التهاب در کشور و در روابط خارجی، مردم را آزرده خاطر و پریشان کرد.

وی یادآور شد: کشور ما با داشتن منابع متعدد خدادادی و همچنین نیروی انسانی جوان و با انگیزه می‌تواند با برنامه‌ریزی بهتر و ایجاد همدلی بین مسئولان و مردم به راحتی مشکلات و گرفتاری‌ها را پشت سر بگذارد و این بزرگ‌ترین هنر رییس‌جمهور آینده و جناح‌های دخیل در سیاست کشور است تا با کنار گذاشتن اختلاف‌ها و اعمال سلیقه‌ها، کشور را به سوی پیشرفت و آبادانی سوق دهند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین