کد خبر: ۶۶۹۲۲۱
تاریخ انتشار : ۱۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۴
رئیس جمهور آمریکا و شهردار پورتلند روز یکشنبه یکدیگر را به خاطر افزایش خشونت‌ها در این شهر بین گروه‌های رقیب سرزنش کردند.
آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و تد ویلر شهردار دموکرات پورتلند یکدیگر را مسئول تشدید خشونت ها در این شهر بین معترضان نسبت به وضعیت زندگی سیاهپوستان و گروه های مخالف آنها دانسته و همدیگر را سرزنش کردند. در درگیری های شنبه شب در پورتلند، حداقل یک نفر کشته شده است.

بر اساس این گزارش تد ویلر نخستین بار در یک کنفرانس خبری که عصر یکشنبه برگزار شد، ترامپ را به خاطر خشونت ها در شهر پورتلند سرزنش کرد. ترامپ نیز در پیامی در توئیتر در حالی که کنفرانس خبری همچنان ادامه داشت، پاسخ شهردار پورتلند را داد و ویلر نیز مجددا در توئیتر جواب ترامپ را داده است.

ویلر در اظهاراتی گفت: آقای رئیس جمهور آیا واقعا متعجب هستید، چرا این نخستین بار در دهه های اخیر در آمریکا است که این کشور با افزایش چشمگیر سطح خشونت روبرو شده است؟ این شما هستید که نفرت و تفرقه را در کشور ایجاد کردید. این شما هستید که ادعا کردید سفیدپوستان افراطی انسان های خوبی هستند.

وی در ادامه خواستار اتحاد مردم آمریکا شد و ترامپ را به ایجاد تفرقه و چند دستگی در کشور متهم کرد.

ترامپ نیز بلافاصله به اظهارات تد ویلر واکنش نشان داد و در توئیتر نوشت: تد ویلر، شهردار دموکرات پورتلند، کسی که شاهد مرگ و تخریب بزرگ شهرش در دوره فعالیتش بوده است. او تصور می کند این وضعیت بدون قانون باید برای همیشه ادامه پیدا کند. این اشتباه است، پورتلند با یک چنین شهردار احمقی هیچ وقت به حالت عادی بازنخواهد گشت.

ترامپ افزود: ما تنها نیروهای محدودی را برای محافظت از ساختمان های فدرال مان در شهر پورتلند مستقر کردیم زیرا او نتوانست این کار را انجام دهد. مردم شهر پورتلند مانند سایر شهرهای دیگر ، بخشی از کشور بزرگ ما هستند که خواستار نظم و قانون هستند. شهرداران رادیکال چپگرا مثل شهردار نادانی که پورتلند را اداره می کند، هرگز قادر به انجام این کار نخواهند بود.

دموکرات ها به شدت از ترامپ انتقاد کرده و وی را عامل اصلی تشدید خشونت ها در آمریکا می دانند که هدف اصلی وی از این اقدامات، بهره برداری سیاسی در آستانه انتخابات نوامبر است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین